30 haftalık gebelik + cinsellik

Aslında son haftalarda bol bol yapılsa doğuma katkısı olur gibi geliyor bana.Rahim yumuşar ve kasılır böyleliklede doğum daha çabuk ve kolay olmazmı?

valla 39.haftaya kadar olan arkadaşları tebrik ediyorum ama kocişleride çok ihmal etmemek lazım eskisi kadar olmasada arada bi olsun canım

erken doğum tehlikesi yoksa devam edilmeli, doğuma yakın dikkat edilmeli, hemen doğsun istemiyorsak.
biz 25. haftadayız, 2-3 şeklinde gidiyoruz, 30dan sonra 1e düşürür, 35den sonra noktalayabilirim.

25. haftada azaltmasak da olurdu ama ben çok erken uyur oldum:/ yoksa sağlık açısından sınır koymaya gerek yok sanırım.

bence tüm hamilelik boyunca hiç bir sorun olmadığı halde cinsellikten uzaklaşmak çok yanlış.
kadınla erkeğin farklı bir şekilde kurduğu diyalog olarak görüyorum, hem arkadaş gibi hem sevgili gibi diyalog kurulmalı, bu tip şeyler de atlanmamalı.
Üstelik kadın için "anne olsam da seksiyim hala" diye düşünmeye sebep veriyor.
Top gibi göbeğimizle de güzel ve çekiciyiz.

aaa kocalarda azcık tutuversinler cnm kendilerini sonuçta onların bebişleri. ve söz konusu eşleriyle bebişlerinin sağlığı. dikkatli olmak lazım.

benim gebeligimin 4.haftasinda vajinal kanamam oldu.cok agir degildi avuc ici kadar bir kan geldi sadece.butun incelemeler yapildi gebelikte bir sorun yok.simdi 4 aylik hamileyim ama cekiniyorum yapmaya.bu hafta ebeyle randevum var ona sorucam artik bir riskim var mi diye.var mi aranizda gebeligin ilk haftalarinda vajinal kanama gecirip de daha sonraki aylarda cinsel ilikiye devam eden var mi acaba kizlar?

erken doğum tehlikesi yoksa devam edilmeli, doğuma yakın dikkat edilmeli, hemen doğsun istemiyorsak.
biz 25. haftadayız, 2-3 şeklinde gidiyoruz, 30dan sonra 1e düşürür, 35den sonra noktalayabilirim.

25. haftada azaltmasak da olurdu ama ben çok erken uyur oldum:/ yoksa sağlık açısından sınır koymaya gerek yok sanırım.

bence tüm hamilelik boyunca hiç bir sorun olmadığı halde cinsellikten uzaklaşmak çok yanlış.
kadınla erkeğin farklı bir şekilde kurduğu diyalog olarak görüyorum, hem arkadaş gibi hem sevgili gibi diyalog kurulmalı, bu tip şeyler de atlanmamalı.
Üstelik kadın için "anne olsam da seksiyim hala" diye düşünmeye sebep veriyor.
Top gibi göbeğimizle de güzel ve çekiciyiz.

Canım bende aksine son ay hızlandırmak istiyorum.Hamileliğim boyunca toplasan bir elimin parmağı kadar bile olmamıştır ama son ay doğumum çabuk ve kolay olsun diye sık sık yapmaktan yanayım.Rahim faaliyet içerisinde olursa belki doğumu çabuklaştırır diye düşünüyorum ama hakkımızda hayırlısı olsun...Çünkü bu şekilde ilişki sonrası doğuma gidip hemen doğum yapıp gelenler var.Çok çabuk olduğunu söylüyorlar.Bakalım biz nasıl doğum yapacağız.Hadi hayırlısı.Birde hurma yemekte rahmi açarmış son ay.

Canım bende aksine son ay hızlandırmak istiyorum.Hamileliğim boyunca toplasan bir elimin parmağı kadar bile olmamıştır ama son ay doğumum çabuk ve kolay olsun diye sık sık yapmaktan yanayım.Rahim faaliyet içerisinde olursa belki doğumu çabuklaştırır diye düşünüyorum ama hakkımızda hayırlısı olsun...Çünkü bu şekilde ilişki sonrası doğuma gidip hemen doğum yapıp gelenler var.Çok çabuk olduğunu söylüyorlar.Bakalım biz nasıl doğum yapacağız.Hadi hayırlısı.Birde hurma yemekte rahmi açarmış son ay.

Hmm ben bunu hiç düşünmemiştim açıkcası:) 36dan sonra hız vermek sen diyince mantıklı geldi::1rolleyes:

Bu normal doğumda kaslar çalışmış olmalı, doğuma hazır olmalı minimum deformasyon için ve dediğin gibi kısa doğum için.
hayır ben ilk evlendiğimde kendimi kasmaktan bir hafta bir şey yapamamıştık umarım doğum da öyle olmaz:sm_confused:

benim gebeligimin 4.haftasinda vajinal kanamam oldu.cok agir degildi avuc ici kadar bir kan geldi sadece.butun incelemeler yapildi gebelikte bir sorun yok.simdi 4 aylik hamileyim ama cekiniyorum yapmaya.bu hafta ebeyle randevum var ona sorucam artik bir riskim var mi diye.var mi aranizda gebeligin ilk haftalarinda vajinal kanama gecirip de daha sonraki aylarda cinsel ilikiye devam eden var mi acaba kizlar?

canım benimde 6 ve 10. haftalarda kanamam oldu hemde baya fazlaca...dr 4 ay yasak koydu..sonra sordum bi deneyin isterseniz dedi..bize bıraktı..belki de riski vardı hala...ama biz güvenip yapamadık..bi kere korku girince içince olmuyo...doğana kadar bekledi benim kocişim...ama şimdi acısını çıkarıyoz :kedi:

Hmm ben bunu hiç düşünmemiştim açıkcası:) 36dan sonra hız vermek sen diyince mantıklı geldi::1rolleyes:

Bu normal doğumda kaslar çalışmış olmalı, doğuma hazır olmalı minimum deformasyon için ve dediğin gibi kısa doğum için.
hayır ben ilk evlendiğimde kendimi kasmaktan bir hafta bir şey yapamamıştık umarım doğum da öyle olmaz:sm_confused:

Valla bir çok arkadaşım bu konuda kulağıma pıstladı. kaydirigubbakcemile3 düşününce banada mantıklı geldi.Rahimin faaliyet içinde olması doğumu başlatır ve açılma hızlanır diye düşündüm.Birde sancılar başladıktan sonra sıcak duş almakta hızlandırıyormuş hemde rahatlatıyormuş.Ablamın bir arkadaşı geçen eşiyle ilişki sonrasında sancılarının başladığını ve hastaneye gittiğinde 4 cm açılması olduğunu 3 saat sonra doğum yaptığını söyledi.Nasipse eğer benim gibi önceliğin epiduralle normal doğumsa 3-4 cm olmadan epidural takılmıyor.Madem öyle diyorum 4 cm e gelmesi için biraz rahmi çalıştıralım son ay.İlişki,hurma,yürüyüş,sıcak duşlar bebişimizi hızlıca bize getirir inş. :Saruboceq:

canım benimde 6 ve 10. haftalarda kanamam oldu hemde baya fazlaca...dr 4 ay yasak koydu..sonra sordum bi deneyin isterseniz dedi..bize bıraktı..belki de riski vardı hala...ama biz güvenip yapamadık..bi kere korku girince içince olmuyo...doğana kadar bekledi benim kocişim...ama şimdi acısını çıkarıyoz :kedi:

Maaşallah minişine.Gelmiş geçmiş o günler çok şükür....

biz 22. haftadayız valla kocamla kardes olduk nerdeyse önceleri cekindik bişey olur diye sonrada 3.aydan sonra düşük tehlikesi gecirdim yasaklandı ilişki herhalde doguma kadar böyle devam eder

36 haftalık olduk ve hala devam edıyoruz dr sız nasıl rahat edıyorsanız oylede devam edın dedı bızde hala devam edıyoruz ve kardes olmakta ıstemem :) cınsellık olmadan hayat cekılmez bence:9

cevapladigin icin tesekkur ederim nicole oncelikle.biz de bugun ebeyle randevumuz vardi ona gittik.4.haftada kanamam oldu oldu sex yapmamizda sakinca varmi dedik.cok fazla olmadiysa sorun yok kesinlikle dedi.embriyo rahme ilk tutundugu zaman biraz hasar yapiyormus orada az miktardaki kanama ondan oluyor dedi.ama biz de dusunduk biraz daha yapmamaya karar verdik.dedigin gibi isin icene suphe girince insan korkuyor.zaten de sunun surasinda 5 ay kaldi:) arik bizde acisi sonra cikaricaz :)

kızlar bende yeni ögrendim hamile oldugumu esim askerde 18 gün sonra gelecek. son adet günümden sonra sayınca 4 haftalık görünüyor. olumlu seyler düşünelim ve dikkat edelim insallah cocuklarımızı sag salim elimize alacaz :)

Valla bir çok arkadaşım bu konuda kulağıma pıstladı. kaydirigubbakcemile3 düşününce banada mantıklı geldi.Rahimin faaliyet içinde olması doğumu başlatır ve açılma hızlanır diye düşündüm.Birde sancılar başladıktan sonra sıcak duş almakta hızlandırıyormuş hemde rahatlatıyormuş.Ablamın bir arkadaşı geçen eşiyle ilişki sonrasında sancılarının başladığını ve hastaneye gittiğinde 4 cm açılması olduğunu 3 saat sonra doğum yaptığını söyledi.Nasipse eğer benim gibi önceliğin epiduralle normal doğumsa 3-4 cm olmadan epidural takılmıyor.Madem öyle diyorum 4 cm e gelmesi için biraz rahmi çalıştıralım son ay.İlişki,hurma,yürüyüş,sıcak duşlar bebişimizi hızlıca bize getirir inş. :Saruboceq:

:)) hastaneye gidene kadar doğurmayalım da.
Ben de epidural istiyorum, dediğin gibi öyle epidural de hiiç acısız değil, baştan bir açılma olması gerekiyormuş

İnşallah acısız ve kolay doğum olur, böylelikle az zarar görmüş oluruz ve vücudumuz daha hızlı toparlanır.Allah kolaylıklar versin.

Hurma da çok severim:)Hz. Meryem boşuna yememiş demek ki:)

bizde de bir sorun yok canım normal olarak devam sayısı az tabi haftada 1 yada 2 defa
kocamada yazık 30 hafta dayanamaz zaarr bana kalda no problem olmasada olur::))))
sayısı az mı akannehir bence gayet ideal nazım vereliniortak
biz haftada 2 değil, 2 haftada 1 :nazar:
eşim 3-4 aydır çok stresli, uzak duruyor, çocuğa zarar veririm psikolojisinde midir nedir anlamıyorum
eski günleri özlemedim desem yalan :1ninca:
araştırma sonuçların gayet güzelmiş megcim, dikkate alayım
ben de 1 haftadır günde bikaç tane hurma yemeğe başlamıştım, devam edeyim öyleyse :lepi:

benim doktorum hurma yeme erken doğum yaparsın dedi yani o kadar kolaylaştırıyor demekki :eek:lmaz:
bu yüzden bekliyorum son haftalar yiyeceğim inşallah :sm_confused:

29.haftada gün aşırı ilişkiye giriyoruz ben bu durumdan çok dertliyim ama eşim çok rahat sinir oluyorum
:eek:klava:

:roflol:
herkes başka şeyden şikayetçi desene hijyenim

X