Evli erkekle ilikisi olan arkada

brontebronte

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
180
2
sinirlerim cok bozuk..günlerdir baska bir sey düsünemiyorum...esinden ayrilan bir arkadasimin evli bir erkekle isliskisinin oldugunu ögrendim...

bunu, aldatilip baska bir kadin yüzünden terkedilen, bir arkadasim bana anlatti..ben icimden belki iftiradir dedim...ama malesef degilmis...bir kac yildir benden ve baskalarindan bunu gizlemis...adamin karisinla bile görüsmüs ...kadinda bosaniyormus simdi bu yüzden...

bir kac arkadasim bunun dogru oldugunu duyunca hemen arkadasligi kestiler...bende aramadim sormadim...ama cok üzüldüm...cok iyi arkadasdik...hos hep yalan söylüyormus bizden gizlemek icin...birde bunu bilen bir arkadasimiz var...onuda cevremdekiler bir nevi silmemi istiyor( hepsi degil)...cünki o olaylarin icinde ve hala bu arkadasimiza destek cikiyor...yok adam mutsuzmus ayrilmak istiyormus...falan filan...fakat buda cok tekin biri degil...birazda sanki onun yüzünden oldu diye süpheleniyorum...ve asil ona cok kizginim...(hatta nefret etmeye basladim) o ortaligi yalanlari döndürmüs...

ne yapacagimi sasirdim...ne bicim bir zamanda yasiyoruz...kimseye güvenim kalmadi...cok tatli...cok güzel bir dostlugumuz vardi...ama bir yandan esi tarfindan baska bir kadin yüzünden terkedilen bir kadin var...öbür tarafta ise hic düsünmeden baskasinin yuvasini yikan biri...tabiki cok kizginim...ama cokta üzgünüm :nazar:cok güzel günler gecirdik...simdi hersey bitti...cok tatli biriydi ama cok sorumsuz ...esinden ayrilinca kendini koyverdi...maddi zorluklar ...sorunlar bunlarla mücadele etmek istemedi...hemen gittmis...bu adamla isi pisirmis...diger kadini hic düsünmemis...adamin cocuklarinin riskini yemegede hic cekinmemis...bir yandan midem bulaniyor...bunu düsündükce...bir yandan üzgünüm kimseye güvenmemek lazim...ama onuda özlemeye basladim...ama affetmekte hic icimden gelmiyor...nasil böyle bir sey yapar...

su an arkadas grubum bölündü resmen...sinirlerim bozuldu siz olsaniz ne yapardiniz...böyle bir kadinla görüsmek...aldatmaya legallestiriyormu sizce???...arkadasimin biri,benim evime bir daha giremez diyince neden diye sormus...o da benim bir kizim var yarin öbürgün ben ona ne diyebilirimki, demis...

onun icin görüsmek istemiyorum cünki benimde kizim var...:eek:lmaz:

birde tabii cok kizginim senin ne isin var elin evli adaminla...kaydirigubbakcemile

boşanmış bir yuvayı kurmak ve bırakmak ne zordur görmüş.. buna rağmen evli bir insanın yuvasını nasıl yıkar.
evli bir adam bekar bir bayanla evli olduğu halde nasıl böyle bir ilişkiye girer..
ve arkadasınızdaki ne pişkinliktir ki adamın karısıyla bile görüşüyor.... kimsenin içini yakmaya hakkı yok.
yuva yıkanın yuvası olacak mı..

bence görüşmeyin... yalnız kalsın.

bencede gorusme arkadasım.boyle ınsanlardan korkulur.haram nedır bılmeyen.yarın öburgun kocana sarmayacagı ne bellı?uzak durmanı önerırım...

Vaawww kalabalık burası arkdasım ınsanların gÖzu kararmıŞ bı kadına en buyul kotulugu yıne bı kadın yapıyor zaten

tsk

evet acimamak lazim degilmi...bende öyle düsünüyorum...yanliz cok üzüldüm...kendiside pismanmis ama ...güya adamdan ayrilmis simdi...adam, iyi biri degilmis ...is isten gecti...kadinin esi yinede bosaniyormus...cok kizginim...birde enayi yerine konulduguma kiziyorum...kendini cok farkli gösteriyordu cünki...ama o bile palavraymis...ne kadar bencil...aptal kadinlar varya...hic düsünmüyorlar...hareketleri nasil sonuclar cikaracagini...yaww evli bir erkek nasil iyi olur bir düsünsene...hemde bile bile...cünki bu adami birde evliykende taniyormus...sok gecirdim...

neyse saolun hepiniz

Anlıyorum da görüşmemek problem değil, siz onu davranışı için mi kendisi için mi seviyordunuz?
Sizin tasvip etmeyeceğinizi bildiği için sakladı...
Bence önce gidip konuşun fikrini iyice öğrenin.
Elbette yaptığı iyi bir şey değil, ama hayatta kimsenin yaşantısını içine girmeden dışarıdan tespit edemeyiz.
Önce iyice emin olun, 'işi pişirmek' diyorsunuz....
Arkadaşınız için bu tabir çok ucuz bir cümle değil mi?

:1no2:

senin sadece arkadasınmıs benim ev arkadasım 1 sene boyunca benim çalıştıgım oteldeki sefle birlikteymiş ve ben salak gibi 1 sene boyunca anlamadım taki sefimin diğer sevgilisi beni arayıpta ev arkadasımı sorana dek ve bu adam evli 2 cocugu var benim arkadasımın haricinde 2 tane daha sevgilisi varmıs bana yaptıgına ragmen konustum yapma dedim dedik çunku herkesten hepimizden gizlemiş ben kararlarımı verecek yastayım dedi 1 hafta yüzüne bakmadım aynı evde bir gece yarısı yüzü gözü kan içinde eve gelince acıdım gercekten acıdım sevgilisi olan adamdan dayak yemiş hastaneye götürdüm tedavisini yaptırdım ertesi gun tekrar onu arayınca bana eyvallah dedim topladım esyalarımı cıktım evden ondan sonra defalarca hastanelik olmus umrumda ddeil o kendi kararlarını verebilen biri

sende uzulme arkadasım kendi eken kendi biçer

iki seçeneginiz var ya arkadasınızla diyalogunuzu kesiceksiniz ki, toplumsal tepkiler önemlidir belki biraz üzülür biraz utanır böylelikle...ya da arkadaşınızla görüşmeye devam edip onun dogru yola girmesine yardımcı olacaksınız,arkadasınız boşandıktan sonra psikolojikman dogru kararlar veremeyip hata yapmış olabilir, ama rahatlığıda seçmiş olabilir...arkadaşlığınızı sürdürürseniz toplumda sizi başka gözle görebilir zor bir durumfisfisfis ben olsam büyük ihtimal görüşmezdim

Arkadaş dediğin yanlış yoldayken seni doğru yola sevkeden olmadıktan sonra sadece iyi gün arkadaşlığı mı yapacaksınız?
Bu kadar mı basit dostluklar???

madem çok yakın dostunuzduu neden sizden böle bişeyi saklamışşki.ben böle bi durumda olsamm adını bile anmam bi daha.adamın çoluğu çocuğu eşi nekadar üzülmüştür.hiç bir sebep böle bişey yapmasını açıklayamazz.ağlayanın malıda gülene fayda etmezz.bu yaptıklarını çeker elbett.bence sizde böle bi kişilikten uzak dursanız çok ii olurr.dediğiniz gibi bu zmanda kimsye güwen olmuo:eek:lmaz:

en yakın arkadaşımın başına geldi böyle bir olay. önce onu doğru yola sokmak için çok direndi. ama baktı ki olmuyor, kız yolun yolcusu, eyvallah dedi ve bir daha asla görüşmedi. çünkü kurunun yanında yaş da yanıyor.

biraz çabala bence ama baktın ki o halinden memnun, seçimini yapmış, sen de seçimini yap.

kimse kusura bakmasın ama böyle kadınlar yüzünden hemcinslerimden nefret ediyorum.
herkesi tabi ki aynı kefeye koymuyorum. bu nasıl bir vicdansızlık. nasıl bir yuvayı kolayca yıkabiliyor.
üstelik hem suçlu oluyor hem de zeytinyağı gibi üste çıkıyor. birde şu laflarına sinir oluyorum. kocana sahip çıksaydın.
burada kadın olduğu kadar erkekte hatalı. karından memnun değilsen boşan ne halt edeceksen et.
insanlara hiç güven kalmadı.

ben olsam böyle insanı bir kalemde siler yönümü dönüp bakmam.

Ergenlik dönemindeki genc degil.
Kendi egrilerini doğrularını bilicek yaştaysa bana sadece eyvallah diyip
Ondan uzak olmak düşer.:hulya:
Ona nasihat etsemde yaptıgı yanlışı anlatsamda bi işe yaramıcaktır eminim.
Çünkü bile bile ateşe atlıyana ben maşa olamam:umursamaz:

Benimde vardı böyle bir arkadaşım. Vazgeçirmek için çok uğraştım, vazgeçmedi. Yolumu ayırdım bende. Hiç işim olmaz:kahve:

Ne kadar söylesenizde, doğru bişey yapmadığını anlamayacaktır.Bu tür insanlar normal bişeymiş gibi sanıyorlar.Yani karısı üzülecek, yuvası yıkılacak umurlarında bile olmuyor.Allah bu tür kadın ve erkeğin cezasını versin..kötükedihüso

evli insan ister kadın ister erkek olsun yuva yıkanın yuvası olmasın bunu çocukluğumdan beri hep dilerim

evli erkeğin yuvasını yıkmakla kalmıyorlar çocukları parçalıyorlar

bunun en ağırını yaşayan biri olarak söylüyorum çocukluğum genç kızlığım hep böyle kadınlar yüzünden güvensiz ve acılar içinde geçti

onlar mutlu ya onlar sevdikleri erkekle beraber ya (yolunacak kaz adları) gerisi ne olursa olsun ister yuva yıkılsın ister çocuklar acı çeksin o kişiler mutlu ya gerisi boş

mutsuzluklar üstüne kurulan mutluluklara bazen lanetler okuyorum

babam yıllar oldu hakkın rahmetine kavuşalı fakat içimdeki o başka kadınlar için annemin kardeşlerimin ve benim yediğimiz dayaklar aşağılamalar yarı bedenimle babamdan nefret eder çok acı birşey bunu yaşamak

kusura bakmayın arkadaşlar çenem düştü konu yuva yıkanlar olunca içim hep aynı duygular öfkelerle kabarıyor
hepinize mutlu sadakat dolu günler diliyorum

evli insan ister kadın ister erkek olsun yuva yıkanın yuvası olmasın bunu çocukluğumdan beri hep dilerim

evli erkeğin yuvasını yıkmakla kalmıyorlar çocukları parçalıyorlar

bunun en ağırını yaşayan biri olarak söylüyorum çocukluğum genç kızlığım hep böyle kadınlar yüzünden güvensiz ve acılar içinde geçti

onlar mutlu ya onlar sevdikleri erkekle beraber ya (yolunacak kaz adları) gerisi ne olursa olsun ister yuva yıkılsın ister çocuklar acı çeksin o kişiler mutlu ya gerisi boş

mutsuzluklar üstüne kurulan mutluluklara bazen lanetler okuyorum

babam yıllar oldu hakkın rahmetine kavuşalı fakat içimdeki o başka kadınlar için annemin kardeşlerimin ve benim yediğimiz dayaklar aşağılamalar yarı bedenimle babamdan nefret eder çok acı birşey bunu yaşamak

kusura bakmayın arkadaşlar çenem düştü konu yuva yıkanlar olunca içim hep aynı duygular öfkelerle kabarıyor
hepinize mutlu sadakat dolu günler diliyorum

evet bende böyle düsünerek büyüdüm...babam böyle degildi ama...halamin yuvasi cok arsiz bir kadin yüzünden yikildi...yillarca o kadinin kuzenlerime yaptiklarini izliyerek büyüdüm...bu yüzden bu konudada bir hassasiyetim var...bu arkadasimda bunu biliyordu...biz cünki bir gruptuk cokda birbirine bagli bir grup...aramizda yuvasi baska kadin yüzünden yikilan biri daha var...bu konuyu cok konusurduk aramizda...cünki aldatilip bosanan arkadasim cok kötü olmustu...bu olay onu cok yikmisti...ondada güvendigi birisi bu kötülügü ona yapmisti...yani bu diger kadin meselesi aramizda cok konusuluyordu...ondanda gizlemis...hem ben onu zaten temsil ettigi degerleri icinde secmistim...insan ailesini secemiyor...ama arkadaslarini secebilir...bende bu konuda hassastim...ayni kafadengi oldugumuzu düsünüyordum...ayni degerleri inandigimizi...ama degilmis...buda bana ayri bir ihanet gibi geldi...sanki bize garezi varmis gibi geldi sonradan...

adam karisina inkar etmis iliskisini ...bosanmak istememis...bizimki gidip kadinla yüzlesmis birde...yani haberin olsun benle birlikte diye...kadinda...hep bir seyler hissediyordum...ama ispatim yoktu...kimsede senin gibi karsima cikmadi demis...simdi bosaniyor kadin... bizimkinin savunmasi adam mutsuzmus...aralarinda evlilik gibi bir sey yokmus ...falan filan...bende dedimki tamam ...belki öyleydi...ama belki evlatlarinin riskini bölmek istemedi adamda kadinda...sonucta cocuklar bunu en agir sekilde ödüyor...benim kizdigimda en cok bu...cocuklarin riski...birde sen o sübyanlarin nasil günahini alirsin...birak... kendine baskasini bul...hadi ufak olsa neyse cahil dersin...

neyse öyle iste

hala öfkem gecmedi valla...azaldi ama...bu olay beni gercekten üzdü...

tüm yorum yazan arkadaslara cok cok tsk

Bu konuda hassasiyetleri olanları anlıyorum; ama ben en çok evli olan kişiyi suçluyorum bu konuda çünkü evli olan kişi evliliğini eşini hiçe sayıp böyle bir işe kalkışıyorsa karşısındaki ne kadar düşünür ki onun evliliğini, ayrıca evli adamlara musallat olan kadın tanımlamasına da asla inanmıyorum, bence evli olup gözü dışarda olan adamlar tanımlaması daha uygun

Konuyu açan arkadaş bu bahsettiğin arkadaşının çocuğu var mı? varsa ona acırım beraber olduğu adamın çocuklarına acırım, bu olaylarda en çok yarayı çocuklar alıyor, büyükler kendini toparlar bi zaman sonra acıları azalır ama çocukların hayatları altüst oluyor aileleri dağılıyor, Allah akıl fikir versin böylelerine çok mu zor vazgeçmek anlamıyorum ki, hadi oldu aşık oldun ama insan çocukları için onca yıllık hayat arkadaşı için kalbine gömmeyi de bilmeli, anneler babalar çocukları için hayatlarını bile verirler yasak aşkı mı feda edemiyorlar yazık ya, bence arkadaşına doğru yolu göstermeye devam et, belliki psikolojik bir boşluk yaşıyor gibi, evliliği biten boşanmanın ne demek olduğunu bilen biri başkasının yuvasının yıkılmasına neden olmamalı

X