Makarnalar Firinda milföylü makarna (resimli)

gullerdiyari

hayat beni nden yoruyosun
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
3.315
1
Arkadaslar bu makarnayi ben her zaman yapiyorum cokta pratik.
istaerseniz misafir geldigindede ikram icin böreklerin yanindada deyisik bir tat olur.
haftasonu incitanemtuana misafirimdi birlikta yaptik daha dogrusu onun emegi daha cok oldu sagolsun ben isteyken tamamlayip firina vermis bile:)
afiyetle yedik umarim sizlerde begenirsiniz.

öncelikle makarnamizi haslamak icin bir tencereye suyumuzu koyalim ve makarnamizi haslayalim.

bir paket milföy
500 gr makarna
Ic harci icin:
500 gr yogurt
4 yumurta birisi üzerine sürmek icin
sivi yag
arzuya göre biraz beyaz peynir
kasar rendesi
tuz

haslanan makarnayi süzelim.
milföy hamuru burada paket halinde satiliyor tepsiye göre aciyoruz ama Türkiye de kücük kareler halinde sanirim onlarida birbirine ekleyerek tepsiye yerlestirebilirsiniz. tepsimizin altina bir kat her yerini kapatacak sekilde milföy hamurunu koyalim.
ayri bir kaba yumurta. yogurt, sivi yag, beyaz peynir, kasar rendesi ve tuzuda ekleyerek karistiralim.
süzdügümüz makarnayida ekleyerek harcimizla birlikte makarnayida karistirdiktan sonra hazirladigimiz milföy hamurlu tepsiye bosaltalim ve bir katta makarnanin üstüne milföy hamuru ili kapattiktan sonra yumurta sürüp 200 derecede isittigimiz firinda kizarana kadar pisirelim.
sicak olarak servis yapalim afiyet olsun arkadaslar.

nefis görünüo...

annemin günü var salı, 2çeşit börek yapıcaktı, ama bi tanesine karar veremiodu, kesinlikle göstermem lazım bunua.s

ellerine sağlık a.s.

nefis görünüo...

annemin günü var salı, 2çeşit börek yapıcaktı, ama bi tanesine karar veremiodu, kesinlikle göstermem lazım bunua.s

ellerine sağlık a.s.

cok tesekkür ederim canimopuyorumnanaktan
umarim begenirsiniz, ben misafir gelincede yapiyorum arkadaslarim cok begeniyorlaryerimseniben

amanin yengosum pirlantam
ben gece haril haril uyurken eklemissin bile
iyiki paylasmissin canim
gercekten tadi damagimda
firinda makarnayi zaten severim ama sayende bu lezzetlede tanismis oldum
cok tsk ederim yengosum pirlantam
herkezede kessinlikle denemelerini tavsiye ederim

amanin yengosum pirlantam
ben gece haril haril uyurken eklemissin bile
iyiki paylasmissin canim
gercekten tadi damagimda
firinda makarnayi zaten severim ama sayende bu lezzetlede tanismis oldum
cok tsk ederim yengosum pirlantam
herkezede kessinlikle denemelerini tavsiye ederim

bidenem gittin birdahada sesin solugun cikmadi hemencik uyudun dimek bende burda seni bekledimyerimseniben
begenmene cok sevindim canimŞeniz
senin emegin daha cok cogunu sen yaptin zaten:kedi:
seninde ellerine emciklerine saglik bidenemŞeniz
cok tesekkür ederimopuyorumnanaktana.s.

Benim geçenlerde yediğimle aynısı,su böreği tadında
Eline sağlık canım,vaktiniz varsa deneyin muhakkak

:lepi:süperrrrr...:lepi:
ama bu senin yaptığın dostluğa sığmaz gülüm...:eek:lmaz:

ben 2 ayda yüksek bir azimle 17 kilo vermiş 126 dan 109 a düşmüşken

mafoldumbensenin bana bu yaptığın eziyettir yaniiiiimafoldumben
yasaklayacağım kendime senin sayfanı şaka tabiykiiii nasıl yaparım sensiz opuyorumnanaktanbacımmmm..opuyorumnanaktan

cokacimcoooksu böreği gibi aynı görüntüsü ve ben bayılırımmm..cokacimcoook

tadıda benziyor olmalı öyle değilmi bacım..

kaydirigubbakcemile3en kısa zamanda denensin, seyredilip misafirlere ikram edilsin o zamankaydirigubbakcemile3

opuyorumnanaktanellerine sağlık tatlım..opuyorumnanaktan

:lepi:süperrrrr...:lepi:
ama bu senin yaptığın dostluğa sığmaz gülüm...:eek:lmaz:

ben 2 ayda yüksek bir azimle 17 kilo vermiş 126 dan 109 a düşmüşken

mafoldumbensenin bana bu yaptığın eziyettir yaniiiiimafoldumben
yasaklayacağım kendime senin sayfanı şaka tabiykiiii nasıl yaparım sensiz opuyorumnanaktanbacımmmm..opuyorumnanaktan

cokacimcoooksu böreği gibi aynı görüntüsü ve ben bayılırımmm..cokacimcoook

tadıda benziyor olmalı öyle değilmi bacım..

kaydirigubbakcemile3en kısa zamanda denensin, seyredilip misafirlere ikram edilsin o zamankaydirigubbakcemile3

opuyorumnanaktanellerine sağlık tatlım..opuyorumnanaktan

masallah azmine tatlim:nazar:
ne yapalim tatlim ya onu yeme bunu yeme olmuyor iste kilo almak cok kolay ama vermek bir iskencemafoldumben
ne zaman biraz dikkat edeyim bayaa almisim desem gözüm mutfakta oluyor kendimi bir anda mutfakta buluyorummafoldumben
ne yapalim tatlim allah saglik versinŞeniz
evet tatlim su böregi tadinda umarim begenirsin biz ailecek cok seviyoruz cok SIK yaptigim bir yiyecekyerimseniben
bu güzel yorumun icin cok tesekkür ederim tatlimopuyorumnanaktanŞeniz

of offff ...agzımın suları aktı buda nesı.....ıyıde mılföyler nası boyle olmus kucuk kucuk kare seklınde oluyor bnm bıldıgım :S

of offff ...agzımın suları aktı buda nesı.....ıyıde mılföyler nası boyle olmus kucuk kucuk kare seklınde oluyor bnm bıldıgım :S

tavsiye ederim canim gercekten deyisik bir tat oluyoropuyorumnanaktan
tatlim yukarida aciklamasini yapmistim evet burada paket halinde satiliyor istedigimiz büyüklügünde aciyoruz.
TR de kare halinde oldugu icin onlarida birbirine ekleyerek yapabilirsiniz canimyerimseniben
cok tesekkür ederim canimopuyorumnanaktan

X