pastırma yemenin sakıncası var mı

elmadag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2009
58
2
cokacimcoookBilmek istiyorum çiğ olarak tüketmek sakıncalı evet bunun biliyorum ama pişmiş pastırmanın hamilelikte bir zararı var mı acaba .Çünkü çok iştahsızım ama pastırma sucuk iştahımı açıyor pişirerek yemenin sakıncası varm acaba nette bulamadım cevabını

iyi piştiği sürece bi zararı yok.tabii ki o tür şeyleri hiç yememek lazım ama insanın canı çekiyo bazen.ben de geçen gün sucuk istedim çok incecik kesip pişirip yedim.iyi pişmiş etten bişey olmaz.çok canın istiyosa azıcık yiyebilirsin pişirerek.

evet fazla ve sık sık olmamak kaydıyla pişirerek yemekte bi sakınca yok :) yiyin yiyin afiyet olsun :)

bende yedim ara ara pastırma ve sucuk. çok sık olmadan ve iyi pişirerek. et ve yumurta gibi besinlerde çok iyi pişirip yemek gerek hamilelikte

sakincali diyorlar ama ben yedim baya bi ilk aylarda hemde cig...bi sorunda yaratmadi....tabiki dikat etmek gerekiyo ama ben pastirmanin cig olduguna inanmiyorum sucuk gibi cig degil...yapim asamasi cok farkli cig kalmiyor cig et olsaydi zaten yiyen herkes bagirsak parazitiyle ugrasirdi ....

X