Doğuma Hazırlık BARAN ismi çokmu kötü..beğenen yokmu....

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bu sitede isim arayan Anne adaylarına önerilen o kadar tuhaf saçma sapan hatta iğrenç isimler vardıki şok oluyodum okurken.Örnekte verim kıçımbike :1shok: yuh demiştim.
İlla farklı isim koymak zorunda değilsiniz.
İçinizenden ne geçiyosa onu koyun derim.
İsimlerinde Kürdü türkünü düşünmek üzücü benneyaptımki benneyaptımki
Ayrıca Baran ismii çokkk seviyorum.Anlamlı en azından :dilcikar:
Hayırlı olsun bu arada :nazar:

Birde Arapça isim takıntısı olanlara acaip kızıyorum, dini hassasiyetlerimiz var evet ama kuranda geçen her kelimeyi koyuyorlar anlamı nedir bilmeden.Ayrıca biz Türküz çok güzel Türk isimleri var, Baran ismide hoş fakat çağrıştırdıklarından sebep koymazdım asla.

Birde Arapça isim takıntısı olanlara acaip kızıyorum, dini hassasiyetlerimiz var evet ama kuranda geçen her kelimeyi koyuyorlar anlamı nedir bilmeden.Ayrıca biz Türküz çok güzel Türk isimleri var, Baran ismide hoş fakat çağrıştırdıklarından sebep koymazdım asla.

haklısın cnm mesela aleyna üzerine gibi bir anlam taşıyor kezban yalancı asiye isyankar manasına geliyor ama sırf kuranı kerimde geciyor diye koyuyoz elbette güzel isim koymak gerekir ama içeriğine de bakmak lazım
baran güzel br isim şimşek manasına geliyor neden kötü olsun ki

canım öncelikle bebğini sağsalim kucağına almak nasip etsin rabbim canım ben bebek doğurmadığm için bilmiyorum şu anda olsa yani eğer oğlum olsa alperen koyarım çok seviyorum bu ismi ama çocuk senin koyacak olanda sensin koymayacak olnda sensin tercih senin hem kimse kimsenin çocuğuna karışmaya hakkı yok takıl kafana göre derim k.i.b a.e

baran bence güzel bir isim bana kalırsa sağa sola takılma sen çocuuna baran ismini koymak istiyorsan koy

surre arkadasımıza katılıyorum oyle abıdık gubıdık ısımler var kı. yok ıstanbul mus yok ares mıs atlas mıs. baran gayet guzel ve anlamlı bı ısım bence. ısmı koyarken onemlı olan anlamıdır...

yani abuk isimler haricinde farklı diller arasıında ortak kullanılan isimlerde mevcut..Örneğin;Serra,Melisa,Ömer,Hüseyin...bu böyle uzar gider..Birbirinden etkilenmeyen dil yok ki zaten...

arkadaşım bence baran ismi itici geliyor.belki de kürtçede geçtiği için.kökeni her ne olursa olsun mimlenmiş bir isim baran...malesef.nevruz da bit Türk bayramı ama malesef onlar sahiplenmiş ve şuanda çoğu insan kürtlerin ateş yakarak kutladığı bir bayram olarak bilir.
sonuç olarak elbette istediğini koyacaksın ama konu açıp fikir istediğin için yazdım.
sağlıklı bir bebeğin olması dileğiyle....

Arkadaşıma katılıyorum Baran çok güzel ama aynı zamanda mimlenmiş bi isim. Kürt olduğunu doğar doğmaz alnına yazıyorsun sanki çocuğun. Ülkemizin kürtlere bakışı malum. Çocuklarımıza, ileride utanmayacakları isimler koymalıyız bence.

baranın kurtce ısım oldugunu bılmıyordum ama olsada garketmes onemlı olan anlamıdır
fakat bence turkce olması daha ıyı cunku hepımız turkce bılıyoruz mesela yıgıt yagız gıbı ısımlerın anlamlarını herkes bılıyor ve kulaga hos gelıyor bence
ayrıca ares mares kayra devın yabancı ısımlerı gıbı gelıyor anlamadıgım seyler bana uyduruk ısım gıbı gelıyor

barab baron kelımesını cagrıstırıyor bana dıktator zengın anlamında sanırım
ama bazende kurandan ısım koyyum dıyenler tufan falan koyuyor onun anlamı dogal afet yanı felakettır bence cocuk adı hayırlı guzel olayları cagrıstıracak seyler konmalı deprem afet tufan ayaz vs hos gelmıyor bana ama sırf degısıklık olsun dıye anlamsız seylerde koyanlar var bence yanlıs

Bu sitede isim arayan Anne adaylarına önerilen o kadar tuhaf saçma sapan hatta iğrenç isimler vardıki şok oluyodum okurken.Örnekte verim kıçımbike :1shok: yuh demiştim.
İlla farklı isim koymak zorunda değilsiniz.
İçinizenden ne geçiyosa onu koyun derim.
İsimlerinde Kürdü türkünü düşünmek üzücü benneyaptımki benneyaptımki
Ayrıca Baran ismii çokkk seviyorum.Anlamlı en azından :dilcikar:
Hayırlı olsun bu arada :nazar:

inanın gülmekten gözlerimden yaş geldi..
eşim soruyo cevap bile veremedim..

konu sahibi arkadaşa da diyeceğim..
elalemi boşver gitsin..
ne koysan ismini takacak olan yine takar..
sen içine ne sindiyse onu koy..
en çok sen sesleneceksin yavruna senin beğenmen lazım..

Benim oğlumun ismi Baran
Kızımın Berfin
Kürt ismi diye değil ki öyle olması da beni hiç rahatsız etmiyor
Çok beğendiğim için koymuştum

Bence çok güzel bir isim
Siz beğeniyorsanız gerisi boştur zaten
Haaaaa birde anlamlı isim olmalı ki çocuk büyüyünce neden bunu koydunuz diye sorgulamasın sizi

bende hiç sevmem baran ismini ama önemli olan benim ya da başkalarının sevmesi değil, senin sevmen sonuçtayerimseniben

sizin beğenmeniz yeterli.kürt kökenliyseniz zaten koyun değilseniz bu isimle çocuğunuzun sonra yaşantısı nasıl olur onu da düşünün bence

bence güzel isim evet daha çok kürtler bu ismi koyuyor.anlamıda yağmur demek.yani anlamıda güzel.sen istiyorsan koy.sonra içine dert olur.

X