Nişan nişanda erkek tarafı

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

semyxixl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2007
672
3
merhabalar ocak sonu gibi erkek kardeşimi nişanlıycaz kız tarafı nişanı dernek gibi biyerde yapmayı düşünüyor. benim merak ettiğim meyve suyunu kuruyemişini ya da pastasını herneyse yiyecekleri erkek tarafının alıp almadığı birde kızın kuaför masraflarını erkek mi karşılıyor karşılıyorsa kızla birlikte giden diğerlerinin masraflarınıda mı ödediği bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim.

kuaför masrafını erkek üstlenir yanında gidenleride tabi ama nişanda yer masrafını meyve suyu fln onları kız evi alır die biliorum yanlıs bilio olabilirim ama nişan kız evinde yapılır sonucta

nişanda erkek öder kuaför stüdyo paralarını. ama salon yiyecek içecek kız evine aitt

erkek sadece kuaför ve stüdyoyu üstleniyor yani ???:uhm: geri kalan herşeyi kız mı yaspıyor.. ben de öğreneyim lazım olucak yakında :asigim:

merhabalar ocak sonu gibi erkek kardeşimi nişanlıycaz kız tarafı nişanı dernek gibi biyerde yapmayı düşünüyor. benim merak ettiğim meyve suyunu kuruyemişini ya da pastasını herneyse yiyecekleri erkek tarafının alıp almadığı birde kızın kuaför masraflarını erkek mi karşılıyor karşılıyorsa kızla birlikte giden diğerlerinin masraflarınıda mı ödediği bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim.

canım nişan kıza ait oldugundan herseyı onlar ustlenıyor erkek tarafı ıse sutudyo ve kuaforu ustlenır eger kızın yanında bırıleri gıderse onuda oglan tarafı ustlenır benım bıldıgım boyle

Valla bende öyle biliyorum nişanda kuaför masrfnı ve resimler erkek tarafı öder.Kuaföre kızla birlkte gidenlerinde tabikide.Bütün sülalesini topladysa hepsni ödemiceksnz çok yakınları kardeşi teyzesi fln gittilerse.Hee bide yanlış bilioda olabilrm fakat bildiğim kadarıyla kızın annesinin saçını damat ödemez.
Nişan kız tarafına ait olduğu için nerde yapılcana falan kız tarafı karar verip masraflarıda onlar karşılar.

benim bildiğim nişanı her şeyiyle kız tarafı karşılıyor erkek tarafı da takı falan takıyor. kuaförde de evet erkek tarafı kızın kızın kardeşi annesi falan varsa onlarınkini de ödüyor. zaten kız kuaföre çok yakını 1-2 kişiyle gider nişan için gidince çok saat önceden yaptırıyor ya saçı diğer akrabalar geç gider. ama kız cıvkını çıkartıp 7 sülalesiyle giderse bilemem. bizde böyle olur başkalarının adetleri farklıysa ona göre de kendinize en uygununu seçebilirsiniz biraz maddi durumla da alakalı

benim nisanımda her şeyi ailem ödedi, nişan organizasyonunu da , kamera çekimlerini de, elbisemi de kendim aldım , kuaförümü de kendim ödedim.valla ben erkek tarafının kuaför masrafını ödediğini bilmiyordum , hos zaten geriye kalan her seyi ben ödüoken kuaför masrafı kücük bir ayrıntı

Son düzenleme:

Valla bende öyle biliyorum nişanda kuaför masrfnı ve resimler erkek tarafı öder.Kuaföre kızla birlkte gidenlerinde tabikide.Bütün sülalesini topladysa hepsni ödemiceksnz çok yakınları kardeşi teyzesi fln gittilerse.Hee bide yanlış bilioda olabilrm fakat bildiğim kadarıyla kızın annesinin saçını damat ödemez.
Nişan kız tarafına ait olduğu için nerde yapılcana falan kız tarafı karar verip masraflarıda onlar karşılar.

annesininkini niye ödemez ki çok merak ettim ben şimsi yani yakınları kardeşi teyzesi onları öder ama annesininkini ödemez demişssin:kedi:

canım benim bildiğim nişanı kız tarafı yapar yani ikram edilecek şeyler onlara kalmış ne isterlerse onu ikram ederler erkek sadece takısını getirir birde nişanda lokum dağıtılır ya da çikolata onu getirir erkek kuaförede erkek götürür ama yinede herkesin adetine göre değişiyo olabilir mesela benim kuzenimin nişanlısı samsundan onlardan giderken çerez falanda götürmüşler birde ben nişanda sadece kendi saçımın yapılmasını istemiştim bütün sülaleyi kuaföre götürtmedim yani elbiseyi ise kız erkekğe takım alıyo erkekte kıza işte abiye falan

annesininkini niye ödemez ki çok merak ettim ben şimsi yani yakınları kardeşi teyzesi onları öder ama annesininkini ödemez demişssin:kedi:

Valla canım ben daha yeni sözlendim annem teyzem falan konuşurken konu açılmıştı ve öyle dediklerini hatırlıyorum nedenini çok kurcalamadım ama herkesin adeti farklıdır tabi belki onlarda ödeniyodur.:sm_confused:

evet bizdede annenin sacını damat ödemez hatta anne baska kuaföre gider bizde benim düğünümdede öyle oldu annem baska kuaföre gitti kızkardeşim ve arkadasımla biz baska kuaföre gittiik

parasında deil cnm sonucta erkenden kuaföre gidiosun dugun gunu annenin senle gelmesi doğrumuki eve gelen giden oluyor bizde böyle yani biz anneme gelme fln demedik annem ben gelmem eve misafir fln gelio dedi baska kuaföre gitti

benim bildiğimde ve yaptığımızda nişan kıza aittir mekanından kuaförüne sütüdyo resimlerine kadar kız tarafı yapar ve bende öyle yaptım. nişanlığımıda kuaförümüde fotoğraflarıda herbişeyimi kendimiz yaptık
nişanı kız tarafı, düğünü erkek tarafı yapar

X