cocuk parasi alanlara

xyzv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2008
71
0
arkadaslar ya 2 cocuk yapip ucuncuyu yapmassan 2 cocugun parasini kesiyorlarmi annede calismassa hic bir yardim vermiyormu devlet .

canim ilk cocuga 3 yasina giren kadar para veriyorlar ikinciyi yapmassan 3 yasinan sonra kesiyorlar..
ikinciyede 5 yasima kadar veriyorlar yapmasaan iki cocuk parasida kesiliyor....yani 3. cocugu 2. cocuk 5 yasina girmeden yapman lazim...ama sonra yaparsan diyelim 10 sene sonra sonra tekrardan veriyorlarmis...

3 yaşından sonra çocugunuzu ücretsiz okula gönderebiliyorsunuz.

kizlar çocuk parasi 18 ya$ina kadar deilmiydi ??

Eger 3 cocugun varsa 18 yasina kadar ..18 yasina geldiginde okuyorsa 20 yasina kadar oduyorlar ama 20 yasindan sonra okusa bile odeme yapmiyorlar hicbir sekilde....

merhaba arkadaslar;benim ilk cocugum olucak kismetse suan hamileyim ama cocuk parasini ne zaman odemeye basliyolar dogum olduktan sonrami yoksa hamileykenmi bilgisi olan arkadaslar varmi acaba..

merhaba arkadaslar;benim ilk cocugum olucak kismetse suan hamileyim ama cocuk parasini ne zaman odemeye basliyolar dogum olduktan sonrami yoksa hamileykenmi bilgisi olan arkadaslar varmi acaba..

canim hamileligimin son ayinda vermeye baslamislardi bana...

mehay bu konuyla sen ilgileniyorsun sanirim :)

cocuk parasi her ay ne kadar veriyorlar?

biizimki cok az, bi hata var bence. oglumun mamasina bile yetecek kadar degil. yani tabiki ihtiyaclarini karsiliyoruz biz o yuzden degil de; sasirtici bana cok az geldi.

mehay bu konuyla sen ilgileniyorsun sanirim :)

cocuk parasi her ay ne kadar veriyorlar?

biizimki cok az, bi hata var bence. oglumun mamasina bile yetecek kadar degil. yani tabiki ihtiyaclarini karsiliyoruz biz o yuzden degil de; sasirtici bana cok az geldi.
177 lerde olur guzelim, çocuk ba$i, verdiklerine sukretmek gerek.. hiç yoktan geliyor :KK66:

cocuk parasi hic 3 yasina kadar olur mu ya
benim kardesim 19 yasinda, annem hala cocuk parasi aliyor.
siz biseyleri karistirmis olmayasiniz?

3 yasina kadar calisan kadinlara izin veriyorlar sadece.

ilk cocukta 3 yasina kadar veriyorlar. cocuk 3 yasini gectiginde eger kardesi yoksa kesiyorlar.

cevabin icin tesekkur ederim :KK66:. bize ayda sadece 27 euro geliyordu.
simdi normal geliyor hata varmis duzelttiler. zaten bi anormallik oldugu belliydi yani :KK15:
rica ederim guzelim.
hakikaten bayagi azmi$ mi$, artik duzeldigine gore, az verdikleri donemdeki paranin ustunu telafi etmi$lerdir :KK64:

X