Doğal Saç Bakım Kürleri Yardım! Şampuana katılan ürünler hakkında.

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

buttercup

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2009
351
10
Arkadaşlar bende bir boya mağduruyum malesef ki. Siyahtan kumrala geçiş denemem sayesinde.
Saçlarım şu anda uç kısımları ciddi anlamda pert durumda. Kırık ve yıpranmış görüntüsü çok sıkıcı.
Sürekli yazdıklarınızı inceleyip denemeler yapıyorum. Badem yağı hint yağı çörek otu yağı vs ve bir miktarda çam terebentin kattığım kür hazırladım gayet iyi geliyor.
Ben saçlarımı hem beslemek hemde bir an evvel uzatmak için bu yöntemleri deniyorum. Hint yağı ve çörekotu yağını terebentin bu amaçla karıştırdım badem yağı ise zaten bakım için çok etkili olduğunu çocukluğumdan beri biliyordum onu da ekledim birde burdan öğrendiğim bephanten ampül ve bemix ampül ekledim 2şer adet. Sonra iyice karıştırdım.

Bu kür yetmedi bana daha da etkili birşeyler denemek istedim. Şampuana çam terebentini karıştırmak yaygın bir yöntemdir bende bunu yaptım. Fakat yukarıda bahsettiim yağlardan da çok az bir miktar 700 ml şampuanıma ekledim.

Bunu deneyen var mı? Ya da saçlarımda herhangi bir sorun oluşturabilir mi?
Bir defa önce kürü uygulayıp sonra bu şampuanla yıkadım.
2 gün sonra ise sadece bu şampuan ile saçımı yıkadım. Şu an iyi güzel görünüyor ama yararı zararı nedir bilgisi olan varsa paylaşırsa çok çok sevinirim...

Son düzenleme:
Yazının 3/4 ünü okumadım ama direkt olarak bir tavsiyem var ; şampuanının içinde silikon ( dimethicon / dimethicone ) olmamasına dikkat etç saç tellerini kaplayarak ; nefes almasını önler , kurulaştırır. silikon olmayan şampuanlarda işte hacışakr ipek duru fln . ha bide durunun bi saç kremi var PARLATICI SİLİKON yazıyo üstnde , içeriğine baktım silikon yok :KK70::KK70: ne işş : ) ? :KK1:

filerun eline sağlık arkadaşa cevap yazmışsın ama sanki biraz geç kaldın gibi:KK1: :KK1: konuyu açalı 2 sene kadar olmuş ta:KK1:

filerun eline sağlık arkadaşa cevap yazmışsın ama sanki biraz geç kaldın gibi:KK1: :KK1: konuyu açalı 2 sene kadar olmuş ta:KK1:

Merhaba, hiç bir zaman konunun açılış tarihine dikkkat etmedim bilgi bilgidir diye. şuanda yeni cevap veriyorum , çünkü her yazdığımı günü gününe takip etmiyorum. Biraz öncede tesadüfen girdim sayfaya.. 3 ayda 1 girdiğimde oluyor hergün girdiğimde. sonuçta arkadaş bir konu açmış ve cevap alamamış .:nazar:

X