11-14 hafta testi ssk da yaptıranlar yardımmm!!!

betl_24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2009
162
0
38
merhaba,12 haftalık hamileyim geçen hafta samatya ssk da tarama testi yaptırdım ama bu kadar önemli oldugunu bilmiyordum internetten okuduguma gore cok uzun ugraslardan sonra ve vajınal ultrasonla bakılarak ölçülüyormuş benimkını 5 dk bile sürmeden ve karından yapılan ultrasonla ölçtüler sonucunu daha almadım ama bir kere daha yaptırmama gerek varmı? yoksa güvenmelıyım bu cok zor mu ölçülür lütfenn yardımm:KK43:

doktorun ense kalınlığı ölçümünden bahsediyosun anladığım kadarıyla.önemli olan bebeğin açısını yakalamak.o da yakaladığı anda ölçmüştür.kimisi 20 dk. falan uğraştırıyomuş.ben özel hastaneye gidiyorum benim doktorum da çok uğraşmadan ölçtü.2 kere ölçtü.2.sindeki pozisyonu daha iyi dedi.burda doktorun tecrübesi önemli.zaten o haftalarda artık karından bakılıyo.ondan önce küçük olduğu için vajinal bakılıyo.doktor bişey söyledi mi peki?kaç ölçmüş normal mi?kan testi sonuçların ne çıktı?

canım bende özele gıdıyorum ama kuzenım calısıyo ssk da yapalım dedı ben de cok arastırmamıstım 1 hafta sonra yapmayı düşünüyordum kuzenım ısrar edınce yaptırdım ense kalınlıgı 1.7 cıktı kan testıyle beraber yarın bellı olacak ama cabuk ölçtügü için dr. tereddüte düştüm

merhaba,12 haftalık hamileyim geçen hafta samatya ssk da tarama testi yaptırdım ama bu kadar önemli oldugunu bilmiyordum internetten okuduguma gore cok uzun ugraslardan sonra ve vajınal ultrasonla bakılarak ölçülüyormuş benimkını 5 dk bile sürmeden ve karından yapılan ultrasonla ölçtüler sonucunu daha almadım ama bir kere daha yaptırmama gerek varmı? yoksa güvenmelıyım bu cok zor mu ölçülür lütfenn yardımm:KK43:

o testi bende yaptirdim. karindan ölctü doktor. hersey normal dedi. benim ölcümümde cok kisa sürdü. bence kafana takma. doktorlar biliyo sonucta.bence güvenmelisin

o testi bende yaptirdim. karindan ölctü doktor. hersey normal dedi. benim ölcümümde cok kisa sürdü. bence kafana takma. doktorlar biliyo sonucta.bence güvenmelisin

niyeyse ssk hastaelerine karsı önyargı oluşuyor bende sen kacıncı haftada yaptırdın ense kalınlıgın kaçtı?

benim de 1,6 çıkmıştı testler de normal çıktı çok şükür.merak etme normaldir testler de.çok kafana takıldıysa bi daha yaptır özelde.14.haftaya kadar zamanın var.için rahat etmediyse.ama doktorun çabuk ölçmesine takılma.benimki de hemen ölçtü.dediğim gibi en iyi açıyı yakalayınca ölçüye hemen.

Canım 11. haftamın sonunda ben de doktorumun yönlendirdiği özel bir labaratuarda yaptırmıştım. Benim de karından ultrason yapılmıştı ve bakan kişi doğru açıyı hemen yakaladığı için 5-10 dakika anca sürmüştü.
Bu nedenle stres yapma bence, hem üçlü testinde yaklaşmış oluyor, onu da yaptırırsın zamanı gelince olur biter:)
ınşallah hepimize sağlıkla kucaklamak ve büyütmek nasip olur.

Canım 11. haftamın sonunda ben de doktorumun yönlendirdiği özel bir labaratuarda yaptırmıştım. Benim de karından ultrason yapılmıştı ve bakan kişi doğru açıyı hemen yakaladığı için 5-10 dakika anca sürmüştü.
Bu nedenle stres yapma bence, hem üçlü testinde yaklaşmış oluyor, onu da yaptırırsın zamanı gelince olur biter:)
İnşallah hepimize sağlıkla kucaklamak ve büyütmek nasip olur.

aminn canım benım inşallah allah bu yolda kımseyi bekletmesin

Selamlar bende bugun doktora gittim . 1hafta sonra ense kalınlığını ölçmek için test verdi.Özellikler muayene şeklini sordum ve karından bakılıyo dedi. Bakalım benimkisi nasıl olucak.birde kan uyuşmazlığımız var onun içinde ayrı test istedi. hayırlısı olsun..

Selamlar bende bugun doktora gittim . 1hafta sonra ense kalınlığını ölçmek için test verdi.Özellikler muayene şeklini sordum ve karından bakılıyo dedi. Bakalım benimkisi nasıl olucak.birde kan uyuşmazlığımız var onun içinde ayrı test istedi. hayırlısı olsun..

canım insallah hepımız için hayırlısı olur insanda evhamlanmadan olmuyor işte....

X