kızlar yardım 32+5 haftalık bebeğim 1700 gr.

FALARA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2008
70
0
39
kızlar bugün muayene oldum bebeğim çok şükür sağlıklı ama 32+5 olmama rağmen 1700 gr. ve ben sezeryan olucağım için önümde 5 haftam kaldı ve sanırım 1 kilo filan ancak alabilir benim durumumda olupta bebeğinin kilosu gelişen varmı yada doğduğunda kilosu daha fazla olan yada kilo alabilmesi için yapabilceğim bişi varmı lütfen bana yardım edin :gitme:

doktorun ne dedi durma canım?yanlış yönlendirmeyelim seni.bol meyve özellikle mandalina,et,maraş dondurması,süt benim bebişe kilo aldırmıştı ama tabi ben de aldım kilo...

kızlar bugün muayene oldum bebeğim çok şükür sağlıklı ama 32+5 olmama rağmen 1700 gr. ve ben sezeryan olucağım için önümde 5 haftam kaldı ve sanırım 1 kilo filan ancak alabilir benim durumumda olupta bebeğinin kilosu gelişen varmı yada doğduğunda kilosu daha fazla olan yada kilo alabilmesi için yapabilceğim bişi varmı lütfen bana yardım edin :gitme:

kiloso gayet iyi.benim oğlumda 32 haftalık o civardaydı son 2 hafta iyi kilo aldı bebişm.doğduğunda 3350 doğdu.

neden problem ediyorsun hayatım.korkma...benim yengem 20-25 gün önce doğum yaptı ve kuzusu 2700 gr. dı.maaşallah çok tatlı..önemli olan sağlıklı olması annesi üzülme.sağlıkla dünyaya gelsin inşaallah kiloda alır..
anne karnında bebeğe kilo aldırmak için burada okumuştum günde 1 yemek kaşığı pekmez diyordu bir arkadaş ama kim olduğunu tam olarak hatırlayamıyorum doğrusu.bir de gelişimi için muz yemek iyiymiş.bizzat kendim denedim,kuzum 1 hafta geriden geliyordu.yediğim muzlar o arayı kapattı :)
ben de 2 hafta önce felan kontrole gittim küçük meleğim 1610 gr dı.bu ara yine gideceğim mağlum 2 haftada bir gitmeye başladık artık,bakalım bu defa kaç kilo gelecek.muhtemelen seninle aynı olacak.o civarda yani :)
ALLAH hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin inşaallah...

pekmez bebeğe çok kilo aldırıyor canım.hatta benimki iri bir bebek olduğu için yemiyorum

doktorun ne dedi durma canım?yanlış yönlendirmeyelim seni.bol meyve özellikle mandalina,et,maraş dondurması,süt benim bebişe kilo aldırmıştı ama tabi ben de aldım kilo...

yediklerine dikkat et başkada yapabilicek bişi yok oğlunun yapısı bu az kilo alıyor ama sağlıklı :bbo: bende inan napıcağıma şaşırmış durumdayım kilo olsun farketmez yeterki bebeğimde kilo alsın

neden problem ediyorsun hayatım.korkma...benim yengem 20-25 gün önce doğum yaptı ve kuzusu 2700 gr. dı.maaşallah çok tatlı..önemli olan sağlıklı olması annesi üzülme.sağlıkla dünyaya gelsin inşaallah kiloda alır..
anne karnında bebeğe kilo aldırmak için burada okumuştum günde 1 yemek kaşığı pekmez diyordu bir arkadaş ama kim olduğunu tam olarak hatırlayamıyorum doğrusu.bir de gelişimi için muz yemek iyiymiş.bizzat kendim denedim,kuzum 1 hafta geriden geliyordu.yediğim muzlar o arayı kapattı :)
ben de 2 hafta önce felan kontrole gittim küçük meleğim 1610 gr dı.bu ara yine gideceğim mağlum 2 haftada bir gitmeye başladık artık,bakalım bu defa kaç kilo gelecek.muhtemelen seninle aynı olacak.o civarda yani :)
ALLAH hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin inşaallah...

çok saol cnm içimi biraz rahatlattın biz ane baba olarak çok iri insanlarız ve bizden böle bi çocuk imknsız gibi bişidi genetik olarak ondan birz dertliyim yapısında bi bozukluk mu var acaba diye seninkide inş. 2150 filan olmuştur sanırım geçtiğimiz 2 haftada 500 alması gerekiyormuş bende hergün muz yiorum ama banamısın demiyor benneyaptımki inş. hepimiz sağlıcaka alırız bebişkolarımızı kucağımıza :Saruboceq:

yediklerine dikkat et başkada yapabilicek bişi yok oğlunun yapısı bu az kilo alıyor ama sağlıklı :bbo: bende inan napıcağıma şaşırmış durumdayım kilo olsun farketmez yeterki bebeğimde kilo alsın

tavsiyem meyve canım,bu mevsimde mandalina.bir de et grubu sölemesi ayıp çok iskender döner yediydim...

benimde 28 haftalıkken 1150 idi doktorum bana da 1 hafta geride dedi..et,süt ve yumurta öneriyor devamlı hergün düzenli 1 lt.ye yakın süt 2 adet yumuırta ve öğle ve akşam 200 gr.et dedi...4 aralık ta tekrar gideceğim süt 1 lt olmasa da diğerlerini uyguluyorum bakalım noolcak...sizce de az mı sizlerin ki kaçtı bu haftada

Merhaba kızlar...Ben de 25 haftalık hamileyim.Benim bebişte 4 gün geriden geliyor .Ben söylediklerinizi yemeye çalışıyorum ama ben de hiç yumurta yiyemiyorum.

40 hafta bitmişti cnm..haaa birde 38.haftalıkken balık yağı kapsülü kullandırmıştı dr.
bilmiyorum bebeğin kilo artışında etkisi var mı.

ben 37i doldurduğumda doğuma alınıcam cnm o kadar olamaz heralde ama balık yağını bi sorimm belki bi etkisi olur

Merhaba kızlar...Ben de 25 haftalık hamileyim.Benim bebişte 4 gün geriden geliyor .Ben söylediklerinizi yemeye çalışıyorum ama ben de hiç yumurta yiyemiyorum.

cnm 4 günden biş olmaz senin önünde daha vakit var diğerlerini ihmal etme yumurta yemiyosan kırmızı ete ahırlık ver inş.kapatırsın arayı

ınşallah falara...Balıkyağını ben 12. haftadan beri kullanıyorum ama bak benim bebik yinede zayıf.Balık yağı daha çok bebeğin beyin gelişimi için gerekli diye biliyorum...

X