Grev Varmış!!!

dove

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2009
3.310
4
Kızlar 25 Kasımda devlet memurlarının sanırım grevi varmış, toplu taşıma araçları (otobüs, tren, metro) çalışmayacak dıyolar. Ben yarın Ankaradan Manısaya gıdıcem trenle. Doğru mu bu? Eğer öyleyse ne olacak?

Bılen varsa ne kadar doğru bu haber? Internette doğru dürüst açıklama yok... Korkuyorum ya bayram tatılıne eve gıdıcem ben...

Kızlar rezil oldum yollarda! Grev mağduru oldum resmen!
Tren istasyonuna gittim saat akşam 18.00 da ve trene bindiğimde saat 22.00 olmuştu. Eve vardığımda ise ertesi gün 13.00 olmuştu!!!! yaklaşık 20 saat yollardaydım :KK43:(((

kısacası siz siz olun benimle aynı hataya düşüp grev günü dışarı, şehir dışına çıkmayın :)

Son düzenleme:
nasıl toplu taşıma çalışmaycak ya:S
bukadar insan nasıl gidecek okuluna işine evine.
devletle dertleri gene biz mi ezilicez arada.
yarın sabah dışarı çıkmadan bilemce< sanırım.
akşam vapur iskelesinin yanında adam acil servis dışında bütün kamu grevde diye bağırıyordu ama tobüsleri hesaba katmamıştım onlarda memurmu?

Kamu emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Sami Evren, 25 Kasım&#8217;da kamu çalışanları için hayatın duracağını söyledi. Evren, &#8220;Trenler, otobüsler ve uçaklar çalışmayacak, öğretmenler derse girmeyecek, otoyol gişeleri hizmet vermeyecek. Grev hakkı grev ile kazanılacak&#8221; dedi.

nasıl toplu taşıma çalışmaycak ya:S
bukadar insan nasıl gidecek okuluna işine evine.
devletle dertleri gene biz mi ezilicez arada.
yarın sabah dışarı çıkmadan bilemce< sanırım.
akşam vapur iskelesinin yanında adam acil servis dışında bütün kamu grevde diye bağırıyordu ama tobüsleri hesaba katmamıştım onlarda memurmu?

onlar da memur sanırım canım.. off çok kafam karıştı!
akannehir

üniversitelerin hocalarını da kapsar mı bu durum.

valla ilköğretim öğretmenleri kuzenime boşuna gelmeyin demiş,uyarı grevi olduğu için hayat duracakmış.

eyvahlar olsun :/
evıme gıtmek ıçın hazırlandım ben yaaa :1ninca:

üniversitelerin hocalarını da kapsar mı bu durum.

Kamu emekçileri, 25 Kasım&#8217;da işyerlerinde, krizin faturasını ödememek ve daha insanca yaşanılabilir bir ücret için iş bırakıyor. Lise ve üniversitelerde de o gün öğretmenler ve akademisyenler derslere girmeyerek greve gidecekler. Grevin hazırlıkları her yerde devam ediyor.

Yarın hayat duracak

Sayısı 2.5 milyonu bulan kamu çalışanları, yarın bir günlük iş bırakma eylemi yapacak. Kamu-Sen ve KESK&#8217;in çağrısıyla gerçekleştirilecek &#8216;uyarı grevi&#8217; nedeniyle yarın eğitim, sağlık ve maliye gibi kamu hizmetlerinde aksamalar yaşanabilecek.

Bu arada kendi çocuğunu okula göndermeme kararı alan memur, diğer velilerden de bu yolla destek istiyor.

Vergi dairelerinin çalışmayacağını, trenlerin duracağını ve uçakların da rötar yapacağını dile getiren Evren, &#8216;uyarı grevi&#8217;yle gerçekleştirilecek bu demokratik tepkiyi iktidarın anlaması gerektiğini kaydetti.

gidersin...hayat durmaz,duramaz.. biletın varsa korkma..

belkı de atıp tutuyolardır çok ciddi olmaz dıyorum ama yıne de korktum, çünkü bu saatten sonra başka bılet bulup gıtme şansım yok gıbı..

senin biletin kaçta ki
en fazla geç gidersin
hem grev işte zorunl bir şey değil
herkes katılmayacağına göre hayatın durması gibi bir şey de söz konusu olamaz

Ayol bende yana yana bu konuyu arıyorum netde..:lepi:
Yarın çocuğu okula göndersem mi bilemedimCADIARZU
Ankarada durum ne acaba..siz ne yapackasınız.. annelerrrr

senin biletin kaçta ki
en fazla geç gidersin
hem grev işte zorunl bir şey değil
herkes katılmayacağına göre hayatın durması gibi bir şey de söz konusu olamaz

akşam 7 de tren bıletım var... umarım sorun olmaz, yapılan açıklamaları okuyunca çok cıddı bışey sandım.

Son düzenleme:
evet tren istasyonları calısmayacakmıs yarın ama dierlerini duymadım

akşam 7ye kadar biter zaten sen gitmene bak iyi yolculuklar kaydirigubbakcemile3

canım bence de biletin varsa korkma
nasıl yani sana o saate parayla bilet veriyorlar
sonra da taşımayacaklar mı
kendi haklarını ararlarken başkalarının haklarını gaspa girmez mi bu?

walla annem haftasonundan beri grev var diye soylenip duruyor..sanırım cidden yrn grev var..
hiç bir devlet memuru is yapmiycakmis..
keske bugünden fln gitseydin:KK43:( gerçi biletin var ama bilemiyorum yine de pek güven olmaz..
Bayram oncesi kötü oldu..
ama insanlar da haklı..onlara muhtaç oldugumuzu anca böyle anlatabilirler :KK43:((
inşallah bir sorun olmaz canım ya :KK43:(

X