karnda sv toplanmas ve yumurtalklarn buyumes

kumsalll

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2007
1.085
1
arkadaslar gecen gun bır konu acmıstım hala oluyorum dıye.ve malesefkı o gunden berı yengem hastenede yatıyor.belkı konumu okumuyanınız vardı kısaca anlatım abım ve yengem tup bebek yaaptılar.ve tuttu.yalnız yengemın karnı su dolmus ve yumurtalıkları cok buyumus.4 gundur hastanede yatıyor ama sadece 1 kg su atabılmıs.doktor bellı bır zaman dılımı vermıyor ama 20 gun daha yatması lazım dıyor.yarın abımler yengemı o hastaneden alıp adanaya goturecekler.tup bebek yaptıkları hastaneye.ben yurt dısında yasıyorum ve herseyı kulaktan duyuyorum malesefkı.sımdı sıze sormak ıstedıgım sey şu bebege bır sey olurmu yada yengeme saglık acısından problem cıkarırmı.karında sıvı toplanması ve yumurtalıkların buyumesı neyı dogurur sonucu ne olur.lutfen bana bılgı verırmısınız.lütfennn... mafoldumben

bılgınız yokmu arkadaslar.aranızda tup bebek yaptıran arkadaslarımızda var belkı onlardan bılgı alabılırım dıye dusunmustum...

Benim bı arkadasımdan bilmem kaç litre topladılar bebek maşallah sag salim 6.5aykik hamile suanda kismettir birazda Dr güvenin tüp bebek yapılan merkezede bilgi verin

Şey olmuş o off s
adını unttun fazla uyarılmadan oluyo adını hatirliyamadimnyaaa

sevgili kumsal ben de ohhs durumunu burda okudum ama okuduklarımda bebeğe bir şey olmamıştı doktorlar eminim en iyisini yapacaklardır inşallah yengende bebeğide iyileşecekler allahım inşallah güç verir ikisine de

OHSS sendromuna yakalanmış yengeniz.. Yumurtalıkla tüp bebek tedavisi ve ilaçlar yüzünden aşırı uyarılmış..Yumurtalık içinde tüp bebek trasnferinden sonra da yumurtalar var şu anda , karnı su topluyor, WC gitse bile vücutta biriken ödemi atamıyor , bu sebebple karnında su çekiyorlar. Hafif-orta-ileri seviyeleri var, ben orta seviyede yakalanmıştım ve trasnferim ortalama 3-4 ay ertelendi..Komplikasyo yaşadım ve 6 ay sonra trasnfer ettiler en nihayetinde..Yengeniz ileri seviyede zira hastaneye yatırılması gerekmiş.. Doktorun verdiği 20 günlük süreyi ben de duymuştum, bebiş veya bebişler tutunsalar bile yengeniz maleef bu süreyi çekecek...Kendisine verilen ilaçların farklı tipleri de var ama hamile olma olasılığına karşın ödem sökücü ilaç veremiyorlardır, mesela ben Cataflam dye bir ilaç aldım 2 günde normale dönmüştüm benimki toplamda 1 hafta sürmüştü ama bebek varsa içerde diye şimdi ona bu ilacı vermezler...yumurtalıklarının büyümesi rahimdeki bebeğe ters etki etmez diye biliyorum nihayetinde bebek yerleştiyse rahimde şu an yumurtalıklarda değil ama devamlı gözetim altında ve iyi takip edilecek bir hastanede kalması lazım, evde yatması ilk günlerde mümkün değil...allah yardımcısı olsun , atlatacaktır atlatan ve hamileliği devam eden çok klişi var. çok çok geçmiş olsun...

Benim bı arkadasımdan bilmem kaç litre topladılar bebek maşallah sag salim 6.5aykik hamile suanda kismettir birazda Dr güvenin tüp bebek yapılan merkezede bilgi verin

yengemdende suan ıcın sadece 1 lt su alabılmısler.dr en az 20-30 gün hastanede yatması lazım demıs..evet gereklı ırtıbat halındelermıs tüp bebk merkezıyle.. :gitme:

sevgili kumsal ben de ohhs durumunu burda okudum ama okuduklarımda bebeğe bir şey olmamıştı doktorlar eminim en iyisini yapacaklardır inşallah yengende bebeğide iyileşecekler allahım inşallah güç verir ikisine de

güzel temennılerın ıcın tesekkur ederım canım..

OHSS sendromuna yakalanmış yengeniz.. Yumurtalıkla tüp bebek tedavisi ve ilaçlar yüzünden aşırı uyarılmış..Yumurtalık içinde tüp bebek trasnferinden sonra da yumurtalar var şu anda , karnı su topluyor, WC gitse bile vücutta biriken ödemi atamıyor , bu sebebple karnında su çekiyorlar. Hafif-orta-ileri seviyeleri var, ben orta seviyede yakalanmıştım ve trasnferim ortalama 3-4 ay ertelendi..Komplikasyo yaşadım ve 6 ay sonra trasnfer ettiler en nihayetinde..Yengeniz ileri seviyede zira hastaneye yatırılması gerekmiş.. Doktorun verdiği 20 günlük süreyi ben de duymuştum, bebiş veya bebişler tutunsalar bile yengeniz maleef bu süreyi çekecek...Kendisine verilen ilaçların farklı tipleri de var ama hamile olma olasılığına karşın ödem sökücü ilaç veremiyorlardır, mesela ben Cataflam dye bir ilaç aldım 2 günde normale dönmüştüm benimki toplamda 1 hafta sürmüştü ama bebek varsa içerde diye şimdi ona bu ilacı vermezler...yumurtalıklarının büyümesi rahimdeki bebeğe ters etki etmez diye biliyorum nihayetinde bebek yerleştiyse rahimde şu an yumurtalıklarda değil ama devamlı gözetim altında ve iyi takip edilecek bir hastanede kalması lazım, evde yatması ilk günlerde mümkün değil...allah yardımcısı olsun , atlatacaktır atlatan ve hamileliği devam eden çok klişi var. çok çok geçmiş olsun...
benı bılgılendırdıgın ıcın sagol canımçumarım ebbeklere ve yengeme bırsey olmaz.
dün adana ankara tüp bebek merkezıne götürmüşler yengemı ve bebklerın olustugunu soylemıs keseyı görmusler yanı.hıcbırsekılde bebklerı bır kac ay sonraya transfer edelım demeıs doktor ve ınsallahta bu durumla karsı karsıya kalınmaz...

kumsall cım zaten transfer yapılmadan evvel erteleme yapılacaktı..artık transfer yapılmış , bebeklerin yola devam etmesi için duacı olucaz.. çok şükür ki gebelik keseleri oluşmuş, kalp atışları ve sağlıklı büyüme de arkadan gelecektir... iyi bayramlar allah yardımcısı olsun.

kumsall cım zaten transfer yapılmadan evvel erteleme yapılacaktı..artık transfer yapılmış , bebeklerin yola devam etmesi için duacı olucaz.. çok şükür ki gebelik keseleri oluşmuş, kalp atışları ve sağlıklı büyüme de arkadan gelecektir... iyi bayramlar allah yardımcısı olsun.

güzel temennılerın ıcın sagol canım.allahım onları bıze bagıslasın ıns hayırlısıyla dunyaya gelır.tekmı ıkızmı bellı degılmıs henüz.senınde bayramın kutlu olsun canım.nıce bayramlar dılerım sevdıklerınle ınsallah... a.s.

çok teşekkürler ..
ikiz dedim acaba malum mu oldu :)))
hayırlısı olsun, sağlıklı olsunlar en önemlisi bu...

Canım geçmiş olsun.İnşallah yengene ve bebıse birsey olmaz sag salım ewlerıne dönerler.Merak etme doktorl kontrolunde bırsey olma Allahın ıznıyle yanı OHSS olmus yengen bu yumurtalar cok uyarılırsa ve cok yumurta toplanırsa olan birsey duzelır merak etme :1hug:

Canım geçmiş olsun.İnşallah yengene ve bebıse birsey olmaz sag salım ewlerıne dönerler.Merak etme doktorl kontrolunde bırsey olma Allahın ıznıyle yanı OHSS olmus yengen bu yumurtalar cok uyarılırsa ve cok yumurta toplanırsa olan birsey duzelır merak etme :1hug:

sagol canım.bu arada son durumu yazayım sıze yengemın suankı saglıgı cok ıyıymıs.su bıraz fazlaymıs hala ama genede baya azalma olmus.ayrıca ıkızlerımız olacakmıssssssssssssssssssssssss............. :dance: delikafadulden

kumsalcim cok sevindim canim insallah saglikla gelsinler
insallah yengen daha da iyi olur bebeklerinizi kucaginiza almanizi nasip etsin rabbim insallah

X