Saç Rengi ve Saç Boyama palette yoğun açıcı?

nemida

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
1.301
7
Saçlarım kızıla boyalı ama - ton daha açık olsun istiyorum acaba palette blond açıcı işe yarar mı? Turuncu olsa da farketmez sonuçta zaten kızıla boyuyorum.. açılır mı?

Bir de üstüne boya tutar mı? Kaç gün sonra boyanmalı..? hemen boyasam olur mu?

kullananlar turuncu olduğunu söylüyor canım ama bu senin için problem değilmiş zaten.kolestonun acıcısı daha fazla acıyormus ama daha fazla yıpratıyormus.ayrıca bence hemen boyayabilirsin sacını çünkü kuaförde de oryalle acıp sacı hemen arkasından boyuyorlar.yada birkaç gün dinlendirirsin sacını sonra boyarsın :-) bikaç gün evden çıkamazsın eğer çalışan bir bayan değilsen tabiki :-)

canım ben ıkı uc gun once kızıl olan sacımın rengını actım sıkılımıstım kızıldan acıcı ıle actım turuncu oldu bıdahada boyamdım ama egrkı yıne boyucaksan 10 en fazla 15 daka beklet sacında yenıden boyucagın ıcın saclarını yakma yada ac rengını bı kac gun sonra yenıden boyuya bılırsın bu arda palettenın sonbahar kızılını tavsıye edrım benımkı ondandı guzel duruyor :)

bu açıcı saçı çok yıpratıyormu birde kutuda renk sarı o neden?

Kolestonun açıcısına göre daha az yıpratıyormuş canım. Hatta saçım hiç yıpranmadı diyenlerde var. Bu yüzden bunu tercih edeceğim. Zaten boya olarak ta palette kullanıyorum memnunum.
Saçın rengini sarı yaptığı için kutudaki renk sarı.Yani kutudaki kızın saçlarından bahsediyorsun değil mi..

benim saçımın zemini kızıldı sonra koyu kahve boyadım kurtulabilmek için kaydirigubbakcemile üstüne palette yoğun açıcı uyguladım..turuncu oluyo kaydirigubbakcemile3 bi tavsiyede bulunıyım sakın üstlerden başlamayın ürünü kullanmaya :sinifsinif: uçlardan başlayın kesinlikle..dipler fazla açılıyo yoksa ben öyle yaptığım için şu an hala ton farklılıkları var ve kapanmıyo:kedi: ayrıca daha sonra yoğun açıcının üstüne bir çok kez boya yaptım bunu da belirtiyim..en son olarakta yıprattığını ilk başlarda anlamıyosunuz ama daha sonra acısı çıkıyo..saçlarımın dibi hemen birbirine dolanıyo artık(saç kremleri kullanmama rağmen)..önceden hiç böyle bi sorunum yoktu açıcıdan oldu sanırım :gitme:

benim saçımın zemini kızıldı sonra koyu kahve boyadım kurtulabilmek için kaydirigubbakcemile üstüne palette yoğun açıcı uyguladım..turuncu oluyo kaydirigubbakcemile3 bi tavsiyede bulunıyım sakın üstlerden başlamayın ürünü kullanmaya :sinifsinif: uçlardan başlayın kesinlikle..dipler fazla açılıyo yoksa ben öyle yaptığım için şu an hala ton farklılıkları var ve kapanmıyo:kedi: ayrıca daha sonra yoğun açıcının üstüne bir çok kez boya yaptım bunu da belirtiyim..en son olarakta yıprattığını ilk başlarda anlamıyosunuz ama daha sonra acısı çıkıyo..saçlarımın dibi hemen birbirine dolanıyo artık(saç kremleri kullanmama rağmen)..önceden hiç böyle bi sorunum yoktu açıcıdan oldu sanırım :gitme:

Tavsiyelerin için çok teşekur ederim :KK70: valla üstler zaten açık iyice mandalinaya dönerdim artık herhalde kaydirigubbakcemile3 Peki canım sen kaç dakika beklettin saçında...Zaman içinde kremle bakım yaptıkça kuruluk azalmıyor mu?

Kolestonun açıcısına göre daha az yıpratıyormuş canım. Hatta saçım hiç yıpranmadı diyenlerde var. Bu yüzden bunu tercih edeceğim. Zaten boya olarak ta palette kullanıyorum memnunum.
Saçın rengini sarı yaptığı için kutudaki renk sarı.Yani kutudaki kızın saçlarından bahsediyorsun değil mi..
anladım canım sağol bende palette kullanıyorum boyalarda ama bu sefer loreal kullanmayı düşünüyorum ultra açıcılı küllü kahvesine boyayacağım kızıllıklar turunculuklar gitsin istiyorum

anladım canım sağol bende palette kullanıyorum boyalarda ama bu sefer loreal kullanmayı düşünüyorum ultra açıcılı küllü kahvesine boyayacağım kızıllıklar turunculuklar gitsin istiyorum

Umarım istediğin gibi bir renk çıkar canım :) a.s.

Tavsiyelerin için çok teşekur ederim :KK70: valla üstler zaten açık iyice mandalinaya dönerdim artık herhalde kaydirigubbakcemile3 Peki canım sen kaç dakika beklettin saçında...Zaman içinde kremle bakım yaptıkça kuruluk azalmıyor mu?

rica ederim opuyorumnanaktan 40 45 dk fln beklettim hatırladığım kdarıyla ztn öyle yazıyo talimatlarda..1 saat bekletirdim belki ama baktım dipler açıldıkça açılıyo vazgeçmiştim bendekaydirigubbakcemile3 kuruluk azalıyo mesela saçımın üst arka tarafları da ilk başlarda çok pürüzlüydü elimi gezdirdiğim zaman bakımla düzeldi o bölge..inşallah enseme yakın düğümlenen saçlarımda düzelir yakın zamanda:gitme:

rica ederim opuyorumnanaktan 40 45 dk fln beklettim hatırladığım kdarıyla ztn öyle yazıyo talimatlarda..1 saat bekletirdim belki ama baktım dipler açıldıkça açılıyo vazgeçmiştim bendekaydirigubbakcemile3 kuruluk azalıyo mesela saçımın üst arka tarafları da ilk başlarda çok pürüzlüydü elimi gezdirdiğim zaman bakımla düzeldi o bölge..inşallah enseme yakın düğümlenen saçlarımda düzelir yakın zamanda:gitme:
canım benim saçımın uçları diğer yerlerine göre daha koyu kahve siyah boya avrdı geçen yıl sıyah kalan yerleri açtım ama çok bekletmediğim için uçlar koyu kaldı üstüne çikolata kahve boyadım ama kızıllıklar var aralarda açıcıdan dolayı ve uçalr daha koyu resim koyacağım bir bakarmısınız resimlerde flash dan dolayı uçlar çok koyu görünüyor diğer yerlerde çok açık görünüyor normalde o kadar koyu değil ,ben kızıllık gitsin diye lorealin ultra açıcılı küllü kahvesine boyamayı düşünüyorum ama uçlarla diğer yerler arasında gene ton farkı olacak diye korkuyorum boyamaya uçlardan başla diyorlar uçlardan ansıl boyanır bilmiyorum uçlardan boyasam gene ton farkı olur diye korkuyorum,palettenin açıcısıyla uçları açsam sonra boyasam diyorum hem açıcı hem açıcılı boya saçımı mahvedermi kızlar yardım edin hangisini yapayım

Eklentiler

• $IMG_5573.jpg
    $IMG_5573.jpg
    95,6 KB · Görüntüleme: 94
  • $IMG_5574.jpg
    $IMG_5574.jpg
    94,3 KB · Görüntüleme: 100
  • $IMG_5575.jpg
    $IMG_5575.jpg
    93,8 KB · Görüntüleme: 112
  • $IMG_5576.jpg
    $IMG_5576.jpg
    92,1 KB · Görüntüleme: 88
arkadaşlar saçlarınızı açmaya uclardan başlayın diyorsunuz ya ben anlamadım bunu mafoldumben yani bütün sacımızı boyadıktan sonra mı diplere sürücez yoksa mesela elimize aldığımız tutamımı uctan dibe doğru boyucaz. özür dilerim kızlar çok salakça bi soru olmuş olabilir ama napim anlamadım :sm_confused:

kızlar ben bu konuyu bir hafta önce açtım sağolsun kimse cevap yazmadı banada fikir oldu biraz ben 2 yıl önce açmıştım palette ile hatta ruslar gibi turuncu olmuştu ama üsütne boya yapmadım ben öyle kalıyor sanıyordum sonradan gittim röfle yaptırdım anca öyle kapandı peki size sorum üstüne ne rank sarılar yapınca bu turunculuk kapanıyor

kızlar ben bu konuyu bir hafta önce açtım sağolsun kimse cevap yazmadı banada fikir oldu biraz ben 2 yıl önce açmıştım palette ile hatta ruslar gibi turuncu olmuştu ama üsütne boya yapmadım ben öyle kalıyor sanıyordum sonradan gittim röfle yaptırdım anca öyle kapandı peki size sorum üstüne ne rank sarılar yapınca bu turunculuk kapanıyor

önemli olan boyanın rengi değil içine kattığımız oksidan sütüdür. 9 volume ile açarsan belki bi ihtimall.... daha sarı olabilir. normalde 6 volumü katılıyo oda en fazla 2-3 ton açıyo 9 volumde de 3-4 açılabilir...

şunu ayırt edebilirsek; boya sadece saça renk verir. oryalle yada oksidan sütü ile açılır. boya saç rengini açmaz sadece tonu belirler .

ben ozaman sarı alsam açık kumralın üstüne birz olsun rengini daha açmazmı zaten ben bir kerede açsın isteimyorum eşim sarı istemiyor çünki böyle alıştıra alıştıra yapıyorum

ben ozaman sarı alsam açık kumralın üstüne birz olsun rengini daha açmazmı zaten ben bir kerede açsın isteimyorum eşim sarı istemiyor çünki böyle alıştıra alıştıra yapıyorum

açar canım istediğin bi sarıya boyabilirsin... önemli olan tonu değil zaten... saçına sürdüğün boya 2-3 ton açacağı için zaten başka bi renk tutucaktır...

X