Sussam olmuyor. Konuşsam da olmuyor :(

ReinedelAmour

Euphoria
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2007
1.178
96
Merhaba KK bayanları,

gerçekten tıkandığım ve de ne düşüneceğimi bilemediğim bir noktadayım lütfen yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var..

2-3 haftaya kadar söz törenim olacak. Mendil alınıp verildiğini biliyorum. Bırçoğunuza da ( evli olanlar için ) bir yüzük takıldığını da tahmin ediyorum. Kimine tek taş, kimine söz yüzüğü.

Kendi kendime mukayese ediyorum da durumları gerçekten çaresiz kaldım.

Erkek arkadaşım pırlanta takayım dedi. Kendisinden geldi bu teklif. Ben gerek yok buna, basit iki yüzük ( alyans ) takarız dedim. Peki madem dedi. Bana zorluklarla tek taş takacağına alırız iki normal yüzük işi daha uyguna kapatırız.

Asıl sorun şu: bu konuda birşey söyleyemez oluyorum. Yorum dahi yapamıyorum. :kızgın:
birşey desem, paracı pulcu gelin olmiyim diyorum. sussam da içim rahat etmiyor. Sözde yüzük takılırsa, nişanda ne takılır ? Peki ya evlenince ? Her seferinde bir yüzük mü takılır ?

Çok gerginim mafoldumben

Kendime de kızıyorum.

Son düzenleme:
valla nişanda düğünde ne takılır bilmem ama çok stres yapmışa benziyorsun ne kasıyorsun ki ya sözlünün durumu çok kötü değilse şunu takayım diyorsa sen de istiyorsan olur sen bilirsin de bi kere olacak bunlar sonuçta. onun alacak gücü yoksa kalkışmaz zaten. ne alakası var tabii ki senin de istediğin şeyler olacak evleniyorsun sonuçta.. abartıp tutturmazsan makul şeyleri bir kez istersen bence sorun yok. stres yapma

maddi durumuna göre değişir, maddi durumu iyiyse talep edebilirsin, eğer yok kötüyse, talep etmenin anlamı yok, çünkü borçla alcak, o borcuda evlenince beraber ödüceksiniz yani çokta bi anlamı olmaz o zaman

tek taraflı idare ediyorsan sorun var ve bu durumu kesmelisin

eğer çift taraflı bir idare söz konusu ise ne güzel işte... şimdiden şahane bir uyum

söz ,nişan ,nikah çevredekilere duyurmadır öyle çok matah şeylere gerek yok

söz olursa nişana gerek yok... alyansları çıkartıp çıkartıp takmanın ne alemi var :lepi:

nişanda alyans sağ ele

düğünde yüzük el değiştirir hepiciği bu

tatlim soz cok onemli degil alti ustu bi yuzuk takicaksin.. sevgiline tek tasi nisanda takabilecegini ya da onunla ev alisverisini yapabilecegini soyleyebilirsin..
ama bana kalirsa bunlari dert ediyorsan bunu alayim mi dediginde reddetme.. icinden almasi mi geliyor.. al de.. ben de alaym de.. bu tamamen aranizdaki iletisim ile ilgili bence..
taki konusunu da cok dert etme.. dert ettikce buyur cunku.. emin ol cok buyuk mesele degil taki..

X