zekai tahir burak mıı hacettepe hatanesimi

umudumol

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2009
136
0
slm kızlar tecrübelerinize ihtiyacım var..33 +4 günlük ikiz gebeyim ve nerde doğum yapıcağıma karar veremedim .. büyük doğumda 4 gun kaldım ortamını azda olsa biliyorum... hacettepede doğum yapma şansımda var..bir tercih olarakta takiplerimi yaptırdığım sincan lokman hekim hastanesi var... çok karasız kaldım .... küvez heryerde aynıdır değilmi..

ikiz anneleri doğuma ne sebepten gittiniz.. sancı . suyun gelmesi. kanamanın olması.. vs..

merhaba canım.ben ankaralı olmadığım için hast.konusunda yorum yapamıcam.ama diğer soruna cevap vereyim.ilk ikiz hamileliğimde 36.haftamda bel ağrım ve sıkça büyük tuvaletime sıkışır gibi olmama ve hiç oturamama rağmen doğumumun geldiğini hiç anlamadım.gece yattım ve saat 3 te sularım geldi hafif lekelenmem oldu.hast.gittiğimde önce 3 sonra 7 cm açılma olduğu anlaşılınca doğuma alındım.

slm artvinli .. merak ettim ikincikezmi ikizlerine hamilesin...7 cm açıılma ile normal doğummu yaptın ...suyun gelmesini mutlaka anlarım değilmi...

canım ben bugün itibariyle 1 aylık anneyim.. doğumumu zekai tahirde yaptım. takiplerimide sincan lokman hekimde yaptırdım. sincan lokman hekimdede kaldım ama orayı beğenmedim açıkçası. ben aylin hanıma gidiyordum tamam çok yakından ilgileniyorlar ama yinede bişeyler eksik sanki. zekai tahirede senin haftandayken gittim hemen yatışa aldılar 38. haftaya kadarda doğumu bekledim orda yatarak. hijyenik olarak tamamen iyi sayılmaz ama doğumu güzel. doğum anı herşey gerçekten güzel ama doğum sonrası için tamamen öyle söyleyemiyceğim. bebeğe ve sana iyi bakmıyorlar. tam anlatamadım sanırım sabaha kadar uyutmadı yaramazlarım sarhoş gibiyim :nazar:

slm artvinli .. merak ettim ikincikezmi ikizlerine hamilesin...7 cm açıılma ile normal doğummu yaptın ...suyun gelmesini mutlaka anlarım değilmi...

evet canım ikinci kez hamileyim.ilk ikizlerimi doğumdan sonra kaybettim.ilk doğumumda 7 cm açılma oldu fakat öndeki kızım ters geliyordu,sezeryana aldılar riske atmamak için.valla eğer benim gibi suyun gelirse anlamaman mümkün değil benim sanki içimde birisi suyu açık unutmuş gibiydi.

canım ben bugün itibariyle 1 aylık anneyim.. doğumumu zekai tahirde yaptım. takiplerimide sincan lokman hekimde yaptırdım. sincan lokman hekimdede kaldım ama orayı beğenmedim açıkçası. ben aylin hanıma gidiyordum tamam çok yakından ilgileniyorlar ama yinede bişeyler eksik sanki. zekai tahirede senin haftandayken gittim hemen yatışa aldılar 38. haftaya kadarda doğumu bekledim orda yatarak. hijyenik olarak tamamen iyi sayılmaz ama doğumu güzel. doğum anı herşey gerçekten güzel ama doğum sonrası için tamamen öyle söyleyemiyceğim. bebeğe ve sana iyi bakmıyorlar. tam anlatamadım sanırım sabaha kadar uyutmadı yaramazlarım sarhoş gibiyim :nazar:

slm canım ıyı bayramlar diliyorum... darısı hepimizin başıma olsun inşallah haftan çok ıyı maşallah ..benimde lokman hekimde arzu hanım doktorum 2 günde ben yattım orda ..doktoruma güvenim tam aslında ama hemşireleri için aynı şeyi söyleyemicem...
zekai tahire neden yattın peki sorunmu vardı..bende orda kaldım sancı odası çok korkunçtu gece gitmiştim...her gelen alttan bi muayene ediyordu ben yapmayın diye yalvarıyodum..vsvs..... peki 4 hafta yani 1 ay nasıl kaldın orda.. özel odamı tuttunuz...

slm canım ıyı bayramlar diliyorum... darısı hepimizin başıma olsun inşallah haftan çok ıyı maşallah ..benimde lokman hekimde arzu hanım doktorum 2 günde ben yattım orda ..doktoruma güvenim tam aslında ama hemşireleri için aynı şeyi söyleyemicem...
zekai tahire neden yattın peki sorunmu vardı..bende orda kaldım sancı odası çok korkunçtu gece gitmiştim...her gelen alttan bi muayene ediyordu ben yapmayın diye yalvarıyodum..vsvs..... peki 4 hafta yani 1 ay nasıl kaldın orda.. özel odamı tuttunuz...

canım benim aslında çok önemli sorunum yoktu enfeksiyon vardı idrar yollarında birde ilk gittiğimde ağrım vardı. daha sonra nidilatla serumla ağrımı geçirdiler . nasıl akldım sadece bebeklerim daha sağlıklı olsun diye katlandım açıkçası. iyikide katlanmışım diyorum yoksa evde olsam erken doğum yapardım. yakın bakım konusunda haklısın tatlım çok kötü hele muayeneler insanın doğurası yoksada doğurtur. ama ilk etapta muayene ediyolar sonrasında ağrın olursa o zaman ediyorlar. özel oda tutmadık biz doğumdan sonra tuttuk özel odayı. bi başına geçmezdi heralde o kadargün. 23 eylülde yatmıştım hastaneye 26 ekimde doğum yaptım çünkü. lokman hekim konusunda dr çok ilgili haklısın ama yukarı çıktıktan sonra zekai tahirden hiç bi farkı yok sadece bi başına odandasın kocaman geniş oda okadar..
37+6 da doğum yaptım ben tatlım darısı başına artık.

slm şeker kısmet olursa pzt gunu hacettepeye gidip yatıcam ve doğumumu beklicem ... inşallah senin gibi 37 haftama kadar devam eder...

şekercim... ben halaa nerde doğum yapıcağıma karar veremedim.. çok kararsızım.. haftam ıyı bebeklerimde ıyıler şükür..nidilatla idare ediyoruz evde şimdilik... lokman hekimde yapasım var doğumu ama acabalarım var yenidoğan ünitesinde sorun yaşıcam gibi..
buyuk doğumdada sıkıntılarım var malümm sende biliyosun... . detaylı anlatırsan seve seve okurum doğum anını ve sonrasını.... ben epidural olmak istemiyorum buyuk doğumda böylemi doğum oluyor...

canım bende snei emrak etmiştim hastanede yatıyorsun sanmıştım .. baktımda haftan epey ilerlemiş maşallah artık nidilatı bıraktırırlar herhalde.

hım kararsızlığını anlıyorum ama ben dediğim gibi lokman hekime güvenememiştim yeni doğan ünitesi bakımından ztb nin yerini asla tutmaz sanırım. açıkçası dr beni tatmin etmemişti.

büyük doğumu anlatırım elbette.. ilk çnc genel anestezi istersne yapıyorlar haberin olsun arkadaşım o şekilde istiyorum dedi ve yaptılar.

benim doğumum zaten planlıydı 33 gündür yatıyordum hastanede önceden belirlendi atrih ve nidilat kesildi epey önceden. tetkikler yapıldı. pazartesi sabahı doğuma alınacağım bildirildi. sabah serum takıldı 8 30 a gelirken kıvırcık saçlı nazime hemşire (bilirsin diye belirtiyorum) yakın bakım ünitesine götürdü beni. ailem ordaydı duygulandım azcık ağladım :) neyse sonra yakın bakım ünitesinde yatağa yatırdılar sonda taktılar dr ler başıma toplandı incelediler dosyamı. ama hepsi okadar sakinleştirici ve güleryüzlüydüki anlatamam. o odayı ben hep ciddi acı çektiren yer olarak görmüştüm çünkü. hemşire sarılıp öptü beni ve giti. sonrasında tekerlekli sandalyeye bindirdiler ve ameliyathaneye geçtik. tam 8 35 ti kapıdan girerken. anestezi teknisyenleri konuşmaya başladılar ben spinal anestezi istediğimi söyledim. onlarda sakin olduğumu söylediler ve tamam dediler. eğildim böne doğru belimden iğne yaptılar korkacak bişey yoktu damar yolu açılmasından daha az acı verdi çünkü. sonrasında uzattılar sedyeye. yavaş yavaş bacaklarımı hissetmemeye başladım. tansiyonum ölçülüyordu dürekli . önüme yeşil eprdeyi çektiler dr geldi ilk başta biraz tansiyonum yükslemeye başladı uyutmayı düşündüler ama sonrasında o anı kaçırmamak için kendi kendime okuyup rahatladım . sonra bi ses ve ilk başta 3 250 dediler tartıyorlardı. ne olup bittiğini anlamamıştım bile çok çabuk gelişiyordu. dr bana döndü ben sana söylemedimmi kilosunu bak tam bilmişim dedi ordan bi ses daha aa buda aynı gramı gramına dediler :) sonra yüzüme doğru sıcak sıcak bişeyler geldi yalamaya çalışıyordu suratımı oğullarımdan bitanesiydi. işte bu anı yaşamak için ben spinali tercih etmiştim. vel hasılı 8 56 da meleklerim dünyaya gelmişler. dr ameliyat esnasında konuştu sürewkli arada eğilip bilgi verdi. myomum vardı benim kanama durmayabilir demişlerdi . dr kanamanın olmadığını gayet iyi gittiğini filan söyledi. bebeklerim gitmişti. anestexi uzmanları ve ordaki stajyerler konuşturuyorlardı beni sürekli bişeyler sordular durdular. estetik tutmayacağını söyledi dr karnım epey büyüktü ve yağlanmıştı. diren koyduklarını söyledi herhangi bi iç kanama olasılığına karşı. her şey bitmişti sedyeye aldılar beni kapıdan çıkarken baktım saate tam 9 35 ti. 1 saat içinde her şey bitmişti. ayılma odasına götürdüler. baktım meleklerim orda.

devamını birazdan yazarım meleklerimden biri bağırıyooo

slm şekercim... öncelikle 35 gun hastanede yatmandan dolayı tebrik ederim ıyı dayanmışsın.. bebeklerin için ama hst ortamı beni çok germişti...4 gun kaldım uzman doktora yalvardım resmen çokmak istiyorum ıyıyım diye....
doğum anını okurken ben yaşadım resmen çok güzel bi an aslında kaçırmamak gerek ama ben yüreksizim ...maşallah oğullarının kiloları süper...benim 12 gun önce 2300 2400 dü ... inşallah 3 kiloya yakın doğururum bende...
canım ben arzu hocaya güveniyorum sonuçta risk olsa kendi doğum yaptırmak istemez değilmi...
doğum anına kadar ne yapıcam belli değil... yavrularımı sağlıklıca kucağıma nerde alıcaksam orda doğumum olur inş..
haber veririm mutlaka canım ...

canım peki doğum sonrası ne zaman ailenle görüşebiliyosun... sütün hemen geliyormu.. sonda takılırken çok canın yanıyormu...

canım elbette hayırlısı senin içinde. seninkilerin kilosuda güzelmiş maşallah.. arzu hocaya hastaneye olan güvensizlik değil benim dediğim . olası bi Allah korusun olumsuz durumda ztb de daha çok uzman var ..

gelelim sorularına sütüm hemen gelmedi ama yinede emzirdim çünkü o ilk süt önemliymiş sarılığı engellermiş. dediğim gibi ameliyattan 9 35 te çıktım 10 u geçene kadar ayılma odasında bekledim. vede bebeklerimi emzirmeyi öğretti ebeler. zaten kendimdeydim spinal olduğu için. 10 u 5 geçe sanırım odama çıkmıştım bile :) yani topu topu 2 saat geçmiş.2 saat sonra ailemle görüştüm anlıyacağın vede bebeklerimde benimle beraber geldiler odama direk emzirdim. 4 saat kadar sonra hemşire gelip ayağa kaldırdı o an kötüydü ama şükür geçiyor. ondan öncesi sondayı sormuşsun hiç acımadı takılırken öyle abartılacak korkulacak bi acı hissetmedim açıkçası. benim ztb de beğenmediğim şey doğum sonrası özel odaya geçtik. ilgilenen hemşire olmadı hiç. sanki evimdeyim gibiydi.bebekler durmadılar hemşire çağırınca gelmedi bile hemen. hastaneden çıkarken tartmadılar sarılıklarına bakmadılar bile tekrar bebeklerin. aynen benimde ağrıma karşı doğru düzgün ilaç bile vermediler sadece bi ağrı kesici. bana doğum sonrası bakım yetersiz geldi anlayacağın.

şunu belirtiyim doğum zor değil sadece sonraki süreç biraz zor oda çok değil canım. eğer moralin iyi olursa yanında sana destek olacak birileri olursa onuda çabuk atlatırsın . inşallah hayırlısıyla yaparsın doğumunu. lokman hekimde yaparsan ziyaretine gelmeyi isterdim tabi miniklerim izin verirse :) artık cümelleri bile doğru düzgün kuramıyorum meleklerimden biri uyumuyor uğraşıp duruyorum iki gündür.

yine merak ettiğin atladığım bişey varsa sorabilirsin canım ..

şunu ilave ediyim tatlım lokman hekim özel hastane olduğu için daha çok işin maddi tarafındalar. alacakları fark ufak bi değişiklikte artbilir. tabi elbette sağlıklı olsun bebeklerimiz gerisi önemli değil.

slm şekerim .. açıklamaların için çok tşk ederim .. kolay değildir iki tosuna birden bakmak.. evde yalnızmısın nasıl bakıyorsun merak ettim... dün lokman hekimde randevum vardı .. muayenem normal geçti haftaya tekrar gidecem ... son kez koşullarını eşimle konuşmak için taburcu kısmına gittik konuştuk.. küvez bölümünü gezdik.. aslında yasak ama ben ısrar ettim..3 bebek vardı bırı ikizdi çok değişik geldi .ağlamamak için kendimi zor tuttum.. 31 haftalık doğmuşlar 2 haftadır bakımdalarmış..bununda ücretini devlet karşılıyormuş..850 lira genel anst. sezeryan ücreti.. 2 gun refakatçın kalıyo .. aslında çok değil... haftamada güveniyorum aslında .. önümüzde 2 seçenek var şimdilik.... ya lokman hekim yada tüp bebek yaptırdığım merkez HRS de doğum yapıcam henüz karar veremedik... ama buyuk doğumu düşünmüyorum artık..
inşallah planlı doğumum olursa burdan yazarım lokman hekimde yapıcağımı beklerim mutlaka ziyaretime.. ben elvankentte oturuyorum ..şimdilik çıkıyorum gene yazarım canım ...

canım hadi bakalım hayırlısı inşallah.. evet aslında çokd eğil zaten ztb dede 300 küsür veriyorsun özel oda için. birde uzak gitmek gelmek mesele bende sincandayım.

ben yanlız bakıyorum canım eşim biraz yardımcı oluyor başkada kimsem yok zaten burda. yavaş yavaş insan laışıyor düzenini oturtuyor. ilk başalrda hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor hep uykusuz geceler böyle devam edecekmiş gibi insanın gözü korkuyor. ama zaman geçtik çe büyüdükçe onlar zevkine varıyor insan herşeye değiyor ..

sende meleklerini hayırlısıyla kucağıan alırsın inşallah canım..

slm canım.. tebrik ederim seni ikizlere tek bakmanın çok zor olduğunu söylüyorlar..ailen ankarada değil galiba ama genede biraz buyuyunce destek almalısın.. ztb 300 ytl baştan veriyosun ve gunlukte 30 lira veriyosun ... orda kaldığımda sormuştuk ... başta kalmasaydım gözüm kapalı giderdim doğuma ama hiç aklımdan geçiremiyom bile .. kötü olaylarla karşılaştım orda ... yarın hrs ile görüşmeye gidip kararımızı vericez.. haber veririmmmm........

selam şeker... hayırlı haberlerle geldim ... :) hrs de 19 aralık 11 de önce kızım sonra oğlum dünyaya geldi...kızım 2400 oğlum 2930 doğdu hiç küveze girmediler çok şükür.. epidural oldum eşimde doğuma girdi ve çıkış anlarını kameraya çekti.. herşey rüya gibiydi ... şu an alışmaya çalışıyorum ikiz annesi olmaya... emzirme sorunu yaşadım ama çok şükür şimdi ikiside emiyo ama yetmiyo ve mama takviyesi yapıyorum günde 2. 3. sefer ... durum bu canım biraz geç oldu ama ancak gelebildim pc başına...

X