Kürtajdan sonra hamile kalma şansı ne kadardır ?

A

aylin_fatih

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi aylin_fatih
arkadaşlar başımdan bir buçuk ay önce kürtaj geçti kürtajdan sonra hamile kalmanın zor olacagını söylüyorllar ama ilk zamanlarda hamile kalma şansımız daha yüksekmiş falan işte her kafadan bir ses aklım karıştı bazen ister istemez karamsarlığa kapılıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim başından böyle bişey geçiripte tekara hamil kalanlar ne kadar süred kaldılar bekliyorum cevaplarınızı:emir_bebek:

bence hepsi soylence ne yazildiysa o arkadasim. hic uzme kendini, dua et. hemen hamile kalmaya da calisma birak eger ihtiyaci varsa vucudun uc ayda toprlansin ama kalirsan da korkma cunku hazirmis demek vucudun.
kurtajdan sonra kolay kalinir kismi sanirim benim gb zor hamile kalanlar icin gecerli bana da doktorum demisti bir sorun vardi bilinmeyen ve belki o duzeldi o yuzden hamile kalmistin demkkei su aralar yine kolay hamile kalabilirsin, demisti. henuz olmadi. bir doktor da dogurganlik da degisiklik olmaz kolay kaliyorsan kolay kalirsin zor kaliyorsan zor demisti. doktorlar bile kendi icinde emin degil yani.
cok gecmis olsun, Allah bir daha hicbirimize yasatmasin Insallah.

Kürtaj olalı 6 ay oldu.4 aydır deniyoruz daha hamile kalmış değilim.Geçen hafta doktora gittim.2 ay daha beklememi söyledi. Kürtaj sonrası 6 ay süre veriyoruz dedi doktor.Olmazsa tahliller,vs.... Kimisi de hemen hamile kalabiliyor.

dilemma 6 ay konusunu soyledigin iyi oldu ben de merak ediyorum. benimde dort ay oldu ama ilk uc ay hormonlarim normal degerine donmemisti zaten kalamazdim. bana da doktorum birkac aya olmazsa gel tup bebegi konusalim dedi dedigin gb alti ay yapiyor. ben ilk hamileligeme 21 ay sonra kavusmustum da, ondan direk tup bebekten bahsetti. Insallah gerek kalmaz dogal yolla olmasi icin hep dua etmistim o 21 ayda, yine dua ediyorum...

dilemma 6 ay konusunu soyledigin iyi oldu ben de merak ediyorum. benimde dort ay oldu ama ilk uc ay hormonlarim normal degerine donmemisti zaten kalamazdim. bana da doktorum birkac aya olmazsa gel tup bebegi konusalim dedi dedigin gb alti ay yapiyor. ben ilk hamileligeme 21 ay sonra kavusmustum da, ondan direk tup bebekten bahsetti. Insallah gerek kalmaz dogal yolla olmasi icin hep dua etmistim o 21 ayda, yine dua ediyorum...

İnşallah fazla beklemeden ama hayırlısıyla olsun mutlaka! Ben artık böyle diyorum dualarımda fazla fazla.Çünkü aynı şeyi yaşamak istemiyorum

dogru diyorsun hayirlisiysa olsun benim de dilimden dusmuyor. hepimiz icin kollarimiza saglikla alabilcegimiz hamilelikler olsun Insallah.

mrb ben kurtaj olduktan 6 ay sonra hamıle kaldım ama sanırım bu her kısıde aynı olmayabılır

Bende 3 aylık hamileyken düşük yaptım ve kürtaj oldum.Üzerinden 1 sene 4 ay geçti ve hala hamile kalamadım.Ama düşük yapıp hemen hamile kalıp doğum yapan arkadaşımda var.Bu durum herkeste farklı oluyor ümidimizi kaybetmeyelim herşeyde bir hayır vardır mutlaka.

Herzaman hakkımıkzda hayırlıysa olsun diye dua ediyorum.

selenay ilk hamileligine kolay hamile kalmismiydin? ben de ucuncu ayin sonunda kaybettim bebegimi:KK43:(

....................

Son düzenleyen: Moderatör:
.................

çok haklısın canım önce sabrımızı kontrol etmeliyiz hep olacak gözüyle bakmalıyız bende kürtaj aralık 21 de oldum boş gebelik hala bişi yok mutsuzum çokk zaten benimde çok zor olmuştu 5 yıl sonra ama kısmet bukadarmış allah baaşka mutsuzluklar yaşatmasın kimseye olacak alalhın izniyle içime doğuyo biraz daha sabretmem lazım hııı eşimin ben istemeyerek eliliğimizin ilk yılındaki bebek denemesi aklıma geldikce kendime gülüyorum ya bebek olursa die ne ağlamıştım ah keşke olsa neler vermezdim...

çok haklısın canım önce sabrımızı kontrol etmeliyiz hep olacak gözüyle bakmalıyız bende kürtaj aralık 21 de oldum boş gebelik hala bişi yok mutsuzum çokk zaten benimde çok zor olmuştu 5 yıl sonra ama kısmet bukadarmış allah baaşka mutsuzluklar yaşatmasın kimseye olacak alalhın izniyle içime doğuyo biraz daha sabretmem lazım hııı eşimin ben istemeyerek eliliğimizin ilk yılındaki bebek denemesi aklıma geldikce kendime gülüyorum ya bebek olursa die ne ağlamıştım ah keşke olsa neler vermezdim...

....................

arkadaşlar başımdan bir buçuk ay önce kürtaj geçti kürtajdan sonra hamile kalmanın zor olacagını söylüyorllar ama ilk zamanlarda hamile kalma şansımız daha yüksekmiş falan işte her kafadan bir ses aklım karıştı bazen ister istemez karamsarlığa kapılıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim başından böyle bişey geçiripte tekara hamil kalanlar ne kadar süred kaldılar bekliyorum cevaplarınızı:emir_bebek:

Normalde kürtajdan 4-6hafta arasında yumurtlama oluyor.Eğer bir problem yoksa.Ama bence çok acele etmemek lazım.Enazından psikilojik olarak kendini bir toparla hamileliği sonra düşün.

öf ya benımde korkum bu...1,5 yıl once bende kurtaj oldum...ve geçen aydenedık bebış olmadı...bu ay beklıyorum adet gunumu...ama benımde korkum kurtaj sonrası bebek sahıbı olamamak...benım 1 tane oğlum var çok sukur..allah ona uzun ömür versın...ama 2. bebişide istıyorum ...
isteyen herskese verır ınsallah allah bebiş...

ilk gebeliğimde boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum.2 ay korunduk korunmayı bırakır bırakmaz hamile kaldım.21 haftalıkken 2. bebeğimde beni bıraktı.normal doğumla oldu sonra kürtaj içerde kalanları temizlemek için.doktor 3 ay dedi ama ben daha fazla beklicem sanırım.hem bedenimin hem ruhumun toparlanması lazım.allah isteyen herkese sağlıklı bebişler nasip etsin inşallah.

bana 5ay sonra deneyin demişti doktor ben dayanamadım 4. ayda denedim ve ilk denememizde dünya şekerime hamile kaldım darısı başınıza,

slm kızlar ben aranıza yenı geldim bı hafta once
bende bebegımı kaybettım yanı kurtajla
aldılar eşimle kanuyuçmazlıgı var ondan
bebek gelısmemıs kalbi durmus ilk bebegımdı
oyle kotu oldumkı rabbim kimseye yasatmasın
böyle acıyı banada 3 sonra bebek yapa bılırsınız
dedi doktor 15 birleşmeyın dedı bıde kızlar
herkes dıyor kurtajdan sonra cabuk hamıle kalırsın d
diyorlar ınsalah kalırım allahım herseyın hayırlısını
versın amin.....

slm kızlar ben aranıza yenı geldim bı hafta once
bende bebegımı kaybettım yanı kurtajla
aldılar eşimle kanuyuçmazlıgı var ondan
bebek gelısmemıs kalbi durmus ilk bebegımdı
oyle kotu oldumkı rabbim kimseye yasatmasın
böyle acıyı banada 3 sonra bebek yapa bılırsınız
dedi doktor 15 birleşmeyın dedı bıde kızlar
herkes dıyor kurtajdan sonra cabuk hamıle kalırsın d
diyorlar ınsalah kalırım allahım herseyın hayırlısını
versın amin.....

arkadaşlar bende kürtajdan sonra hemen hamile kalıyorum allaha şükür.ama önemli olan bebeklerin sağlıklı olması.çünkü bi anomali si varsa zaten ya düşüyo yada kalbi duruyo.geç olsun ama sağlıklı olsun öenmli olan bu.

eskiden kürtajdan sonra hamile kalmak zor derlerdi.ama eski kürtajlar kazıma yönetemi ile yapılıodu ve rahim zarar görürmüş.şimdi vakumla yapılıo.hatta rahim temizlenioo.o yüzden başka bi problem yoksa kürtaj gebe kalmayı engellemiio.

allah hepimizin yardımcı olsun

evet artık kürtaj hamileliği etkilemiyor,hatta daha çabuk hamile kalırsın deniyor ve hatta bununla ilgili bir söz de söylemişlirdi bana ilk defa duymuştum çok hoşuma gitmişti ama şuan hatırlayamıyorum

X