kese var bebek görünmedi.acil yardım lütfen

darkangelis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2009
15
0
Merhaba arkadaşlar.çok kötü günler geçiriyorum lütfen yardıncı olun akıl verin bana.20 ekim son adet günüm.17 kasımda hcg 358 çıktı.dün yani 26 kasımda keseyi gördü yalnız bebeği göremedi.lekelenmelerde oluyor.bana direk salıya kadar gürünmezse kürtaj dedi.çok korktum.bebeğim sizce görünmemesi normal mi? 5+3 günlük hamileyim sanırım.
cevaplarınızı bekliyorum.kaydirigubbakcemile

bilmiyrum canım biz bebeği 8+3 de görmüştük, 6+1 de kese görünmüştü ama kanamam falan yoktu doktor kötü bişey dememişti bebeği aldırmadan önce bi doktora daha danış derim ben

canım bu doktorlar alışmış heralde direk almak istiyolar.daha kese geçen c.tesi ilk göründü hemen bebeğin görünmesini bekliyor.çok korkuyorum.sağlıklı bir şekilde kucağıma alsam.

Merhaba arkadaşlar.çok kötü günler geçiriyorum lütfen yardıncı olun akıl verin bana.20 ekim son adet günüm.17 kasımda hcg 358 çıktı.dün yani 26 kasımda keseyi gördü yalnız bebeği göremedi.lekelenmelerde oluyor.bana direk salıya kadar gürünmezse kürtaj dedi.çok korktum.bebeğim sizce görünmemesi normal mi? 5+3 günlük hamileyim sanırım.
cevaplarınızı bekliyorum.kaydirigubbakcemile
bence daha erken bebbeğin gözükmesi için başka bir dr a daha git derim ben...hakkında hayırlısı olsun canım

sağol ama bayramı bile yaşayamıyorum.yataktan çıkmıyorum.Allah ım can verir inşallah.hepinizin dualarını bekliyorum.

ya ne olur once doktoruna su soruyu dor HCG 1500u gecmeden BEBEK ZATEN GORUNMEZMIS hatta kese icin demisti ze diyorsun sen doktor amca de HEMEN ALMAK DIYE ACIYORLAR AGIZLARINI BU DOKTORLAR SANKI INSAN VUCUDU OTOMATIK ILLA DEDIKLERI GB OLMALI
ya kusura bakmayin ama ben hamileyken aynen 320 hCG sonucumla doktoruma gitmek istemistim 1500 olmadan hicbir sey gorunmez gelmeeeeeeee demisti biz de beklemis ve sonra gormustuk.
neden doktorun bunu soylememis de seni bu denli uzmus. cok sinirlendim, ne olur uzulme inan ben benim doktorumun yalancisiyim ama doktorumun bilinen onemli bir doktor oldugunu soylemem belki sende guven olusturur.
lutfen bayramini zehir etme, guzelce dinlen bol su ic, dua et.
Allah saglikla dogumdan geldigin gunleri bize yazmani da nasip etsin.
1500 HCG konusuna guven. sende su an ancak gecmistir 1500u mutlaka bekle bir doktorla kalma.
:nazar:

Son düzenleme:
CANIM 17 SıNDE 358 di şimdi daha fazladır.yani 5+3 GÜNLÜĞÜM.doktora çok kızdım kesin bayramdan sonra başka doktora gitcem.birde yalnızdım eşim yetişemedi işten.kürtaj çok kötü bir kelime.psikolojim bozuldu.

evet tatlim farkettim ama hesaplayinca zaten daha birkac gun once 1500 olmussundur. ayrica 1500u doktor kese icin demisti bana. dusun bebegi gormek ve kalp atisini almak cok daha yuksek degerlerdir. sen de daha yeni gecmissin. bu isin en alt seviyesi vardir 1500gb ama kitaplik bir konu degil inan burda ne ornekler gorerek ogrendik bunu. bunun icin mutlaka baska doktora da git. ve en sonuna kadar bekle.
ayrica kurtaj lafini lutfen henuz agzina alma zaten sadece adi urkutucu kendisini anlamiyorsun bile, yaa konusmayalim bunu, olmayacak oyle bir sey. Allah hayirlisini nasip etsin.

ben 5hafta 6 günlüğüm.dün gittim doktor bakma gereği bile duymadı,kalp atışı için erken diye.bayramdan sonra gel dedi.senin doktor kürtaj meraklısı galiba.

internette araştırmadığım site kalmadı.lekelenmeler oluyor diye acile gitmiştim.sonra kontrole çağırdı 2 gün sonra bana olumsuz konuştu.inşallah kızlar dediğiniz gibidir.

5 hafta erken daha görünmeyebilir, sıkıntı yapma kesinlikle bekle daha çok yeni, nasıl doktormuş o öyle hemen kürtaj diyor, bi kere öyle bişey olsa bile ilaçla düşürmeye çalışıyorlar önce ne kürtajı, daha çok erken telaş etme boşuna

Canım bende 5+3 te gitmiştim doktor sadece keseyi gördü tüm herşey normal dedi 2 hafta sonra görürüz kalp atışını dedi. normalde zaten görünmez dedi. bencede panik yapma... doktorum keseyi ölçtü 5. haftayla uyumlu dedi. ilerlemesi normal dedi. canım sen iyi bir uzmana göster. benimde son adet tarihim 17 ekim6 ve 8 haftalar arasında kalp atışı duyulur hatta doktorlar böyle bir kararı vermek için 8. haftaya kadar beklerler diye biliyorum.önemli olan kese ve hafta uyumlu mu? yani geriden takip etmemesi önemli...

Son düzenleme:
Emel cim inşallah öyledirbenimkinim ultrasyon resminide vermedi.sen hangi gün gitmiştin?vajinalden baktı ama kese normal dedi.bebek yok deyince alt üst oldum.sağolun hepinize...

Benimde bebeğimi nerdeyse bebek yok dıye alıyordu doktor. annemın ısrarlarıyla başka doktora gittik ertesi gün 3 gün sonra gel sakın stres panık yapma dedi. 3 gün sonra gittik ve bebişim ordaydı kalbi pır pır dı. sakın üzülme stres yapma bana doktorlar saolsunlar demediklerini bırakmadılar stresten olan bebişime oldu:KK43:

Kalbinin kelebek kanadı gibi atışını görsem keşke.annelik duygusu şimdiden yüklendi bana.aslında planlı bir bebek değildi.Allah ım bana hediye gönderdi ve sevindirdi inşallah üzmez bizi...

canım seni telaşa vermiş bu dr...kesinlikle dr. değiştir..hiç bir dr..un seni bu şekilde üzmesine izin verme..alışmışlar hemen kürtaj belki geç döllenme nerden biliyor sen hiiiççç bunlara canını sıkma bayramdan sonra başka bir dr bul kendine herkse göre farklılık gösteriyor bu durumlar kii sen daha 5+3 tesin çoooookk erken...7.hafta bi olsun o zaman hem bebeğini hem de kalp atışlarını duyarsın kendini gereksiz yere strese sokma derim ben..ben de boş gebelik yaşadım ama buna rağmen 9.haftaya kadar bekledik belki görünür diye..senin için gerçekten çok erken ben inanıyorum 7.hafta da göreceksin...

Ben de doktora ilk gittiğimde 5 haftalık falandı ve sadece kese görünüyor demişti doktor şimdi 5,5 aylık kocaman bir kızım var.Kötü birşey yoktur inşallah

X