Bebeğim sürekli kusuyor

yosuntuttum

Huzur
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2009
7.375
308
kızlar temmuz 22 de doğdu ipek çoğunuz biliyorsunuz...
ek besinlere başlamadık emiyor genelde....
geçen hafat çok ağar hastalandım yataklara düştüm emmeyi bırakır gibi oldu ...hep itti beni, bizde mama verdik, iyileştim emmeye devam etti ama sürekli kusuyor..emsede ,mamada yese yatsada, kucaktada dursa ,sallansada ,kıpırdamasada hiç fark etmiyor genelde eydiğini kusuyor...
üşütmemeye çalışıyorum yada çok ısıtmamaya anlamadım kusmasıda kıvamı normal sulu yoğurt gibi...
dişleri kaşınıyor bu aralarda sebebimi bilmiyorum sizce?

kızlar temmuz 22 de doğdu ipek çoğunuz biliyorsunuz...
ek besinlere başlamadık emiyor genelde....
geçen hafat çok ağar hastalandım yataklara düştüm emmeyi bırakır gibi oldu ...hep itti beni, bizde mama verdik, iyileştim emmeye devam etti ama sürekli kusuyor..emsede ,mamada yese yatsada, kucaktada dursa ,sallansada ,kıpırdamasada hiç fark etmiyor genelde eydiğini kusuyor...
üşütmemeye çalışıyorum yada çok ısıtmamaya anlamadım kusmasıda kıvamı normal sulu yoğurt gibi...
dişleri kaşınıyor bu aralarda sebebimi bilmiyorum sizce?

bizim oğlan da çok kusuyor artık. eskiden hiç kusmazdı. sanırım normal bir durum. dişler kaşındığı için bütün eller ağzında. bazen de yatarken kusuyor. bence canını çok sıkma normaldir.

canım senden hastalık kapmış olabilir ateşi falan çıkarsa doktora götür hemen.

cnm benim bebegim 3-4 aylikken bebek reflusu olmustu ve surekli kusuyordu sonra ilac kullanmak zorundda kaldik hatta o ay hic kilo almamisti, bir doktorra gorunun ...gecmis olsun

kusmanin farkli nedenleri varmis, hatta ilgi cekmek icin bile kusarmis cocuk.
bu ara efe de cok kusuyor, muhtemelen dis olabilir gercekten.
telas yapma, eger kusmugu eksi kokuyorsa midesini usutmus olabilir;kokmuyorsa bence ciddi bisi yoktur.
inan kusmaktan tren dizisi olduyor butun ustleri, ben de doktora bu gidisimde soracagim, arada nane limon versem mi diye.

huriş korkma linada bu ara sürekli kusuyor,genelde emdikten sonra.ama emme süresi ve sıklığı arttı sanıyorum hazımsızlıkdan.tabi sen kendini sıcak tut.geçmiş olsun sanada canım kendine iyi bak.

huriş korkma linada bu ara sürekli kusuyor,genelde emdikten sonra.ama emme süresi ve sıklığı arttı sanıyorum hazımsızlıkdan.tabi sen kendini sıcak tut.geçmiş olsun sanada canım kendine iyi bak.

bu arada sana resim gönderdim aldın mı?bana attığın mesajın altında cevap yazıyordu oradan.becerebildim mi bilmiyıorum

Huricim benim şişkopatımda kusuyodu sürekli, önce beslenme aralıklarını uzatmamızı önerdi doktorumuz cidden baya işe yaradı ama devam edince reflü teşhisi kondu, 15.ayın sonuna kadar devam eder ama şikayetlerin azalması icin beslenmeden hemen sonra sağ tarafına 5 dk. yatır sora da sırtına bi yastık koyup 15-20dk.oyala kucagına almadan, cidden cok işe yarıyo denemeyle sabittir:)

canım geçmiş olsun benim bebeğimde sürekli kusuyor.bi dönem çok zayıfladı.doktora götürdüm reflüsü olduğu ortaya cıktı.şimdi ilaç kullanıyor.doktorun demesine göre kız bebeklerde reflü çok görülüyormuş.altıncı aydan sonra genelde geçiyormuş.dua edelim ki kalıcı olmasın dedi.umarım senin bebişde böyle bi durum yoktur

cnm bnm kızım da aynı duruumdaydı hatta kılo bıle alamadı o ay meger ıdrar yolarıı enfaksıyonu varmış antıbıyotık kullandık gectı..bı tahlıl yaptr ıstersen..gecmış olsunnn

X