Popüler Konu Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

elossa
çok saol cevabın için
incir kürüde
adetin ikinci günü başlanıyo ya
aynı zamanda ikisini kollansam
bir sorun olumu acaba

rica ederim canım
benim fikrim karıştırma taraftarı değilim..
ilk önce 12-15 gün bal tarçın çörekotu karışımını yapmayı planlıyorum..kendimi izlemeliyim cevap veriyormu bünyem bu tür kürlere diye..
ama sen bi araştır istersen

Slm kizlar

ben sogan kürünü gecen siklusta

yaptim bir kac gün düzensiz sonra biraktim

simdi incir kürüne basladim.

slm kızlar ben 2 yıldır evli ve pcos hastasıyım tedavi gördüm ama bebiş olmadı eşimin değerleri normal benm hormon testleri (testesteron hariç) normal hsg temiz çıktı çok şükür...
tedaviye ara verip soğan kürüne başladım bugün itibari ile inş işe yarar ...rabbim bebiş isteyen herkese afiyetli ve hayırlı bi şekilde en kısa zamanda versin inş ..dua etmeyide unutmayalım..

ya arkadaşlar aklıma bişey takıldı bu soğan kürü için soğanın en ince kabuğu soyulup gerisi dörde bölünüp kaynatılır diyo ya ince kabuktan kasıt ne?
kahverengi kabuğu tamamen soyup beyaz görününce mi kaynatmak lazım ay soruyu nasıl toparlayacağımı şaşırdım :KK1:

ya arkadaşlar aklıma bişey takıldı bu soğan kürü için soğanın en ince kabuğu soyulup gerisi dörde bölünüp kaynatılır diyo ya ince kabuktan kasıt ne?
kahverengi kabuğu tamamen soyup beyaz görününce mi kaynatmak lazım ay soruyu nasıl toparlayacağımı şaşırdım :KK1:

evet canım kahverengi kabugunu soy beyaz olacak sekilde kalacak 4 yada 6ya böl kaynayan suya at 5dk kaynat ılktan biraz sıcak olacak sekilde iç şifa olsuun canım insallah ve gelsin bebişlerimiz amin...

evet canım kahverengi kabugunu soy beyaz olacak sekilde kalacak 4 yada 6ya böl kaynayan suya at 5dk kaynat ılktan biraz sıcak olacak sekilde iç şifa olsuun canım insallah ve gelsin bebişlerimiz amin...

çok teşekkür ederim cnm benm kimse cvp vermicek sandım :KK43: inş rabbim yüzümüzü güldürür ...dualarda buluşalım inş...:KK54:

ben yaptım bu soğan kürünü 15 gun duzenlı şekilde ama olmadı bu ay 10 gun kala 5 gun daha yapcam bakalım

bende başlıyım o zaman bal+çörek otu+tarçın eğer adet olursan incir kürüyle beraber yerim olmaz mı cnm
valla canım ıncır kuruyle ılgılı pek bılgım yok kurlerı felanda cok bılmem bal corekotu tarcın ve sogan kurunu yapmıstım sadece..bıde kızlar kaynayan suya attıktan sonra 5 dk. kaynatılıo yazmıslar ben 20 dk. kaynatıodum cunku 5 dk.da pek bısey gecmez heralde suya..
canım ben de iki aydır yiyorum onu.
benim bildiğimi söyleyeyim tatlımm ama istersen yine araştır tatlımm...

adetin 2. başlayıp 12 gün sabah akşam aç karnına yiyorsun... yani 10 gün yememiz gerekiyormuş canım.

10 yemek kaşığı bal

10 çay kaşığı tarçın

10 tatlı kaşığı(silme) toz halinde dövülmüş çörek otu...

göz kararı yapan da var... ilk ay ben de göz kararı yapmıştım, sonra bu tarife göre yaptım bu ay.

canım bu tarıf cok fazla degılmı göz kararı yapmıstım ben yanı zaten bırer tatlı kasıgı atıosun agzına ben bı kase yapmıstım 12 gun tam yetmıstı..bırde corekotunu ezememıstm bı turlu butun butun koymustm daha katlanılabılır olmustu tadı:)

Son düzenleme:
[QUOT
E=merveson;23871159]ben yaptım bu soğan kürünü 15 gun duzenlı şekilde ama olmadı bu ay 10 gun kala 5 gun daha yapcam bakalım[/QUO kist mi vardı canım yoksa farklı bir rahatsızlığın mı

bugün 3.günüm bitiyor kızlar.sabah pazara gittim güzelinden itina ile seçtim soğanlarımı.insan soğan alırken mutlu olur mu? olurmuş:)))

valla canım ıncır kuruyle ılgılı pek bılgım yok kurlerı felanda cok bılmem bal corekotu tarcın ve sogan kurunu yapmıstım sadece..bıde kızlar kaynayan suya attıktan sonra 5 dk. kaynatılıo yazmıslar ben 20 dk. kaynatıodum cunku 5 dk.da pek bısey gecmez heralde suya..

canım bu tarıf cok fazla degılmı göz kararı yapmıstım ben yanı zaten bırer tatlı kasıgı atıosun agzına ben bı kase yapmıstım 12 gun tam yetmıstı..bırde corekotunu ezememıstm bı turlu butun butun koymustm daha katlanılabılır olmustu tadı:)

evet canım bana da çok geldi gerçek ölçüleriymiş ben de yarı yarıya düşürmüş uygulamıştım tatlımm... :KK34:

ben çörek otlarını tahta kesme tahtasına koyup bardağın sırtıyla ezdim :KK9: zaman alıyor sormaaa :KK9:

evet canım bana da çok geldi gerçek ölçüleriymiş ben de yarı yarıya düşürmüş uygulamıştım tatlımm... :KK34:

ben çörek otlarını tahta kesme tahtasına koyup bardağın sırtıyla ezdim :KK9: zaman alıyor sormaaa :KK9:

Kızlar ben çörek otunu daha önce başka bir amaçla ezmiştim (kansızlık macunu için), annemin kahve değirmenini kullanmıştım, çok etkin. Aktarlarda kahver değirmenleri bulunur muhtemelen, fiyatı makulse alın derim, öğütmek çok kolay...

bugün 3.günüm bitiyor kızlar.sabah pazara gittim güzelinden itina ile seçtim soğanlarımı.insan soğan alırken mutlu olur mu? olurmuş:)))

aynı duyguyu bende yaşadım bugun:))) tek tek aldım soğancıklarımı suratımda kocaman bir sırıtmayla tabi:)))))))))

X