Mutfak Halısı

anistart

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2009
4
0
42
Selam kızlar yardımınıza ihtiyacım var!!! Mutfağıma halı almak istiyorum 1metre en, 3-3,5 metre uzunluk olacak ama ben aslında halının cinsi konusunda kararsızım. Şu anda kilim kullanıyorum kirlendikçe at makineye yıka iyi güzel de altına kaydırmaz koymak istemiyorum toplanıyor ama böyle de çok kayıyor. Bir gün düşüp küfeyi kırıcaz maazallah!

Şimdi sizce normal bir halı mı almalıyım, yoksa şu altı jel tabanlı kaymayan metre hesabı kesilip satılan halılardan mı?

Kaymayanlar çok ince geliyor gözüme malum mutfak her yer fayans kalebodur. Soğuk mu olur ki acaba? Ama sanırım bunların temizliği de kolay olur.

Ooooff çok kararsızım lütfen yardımm!!!! kafamçokkarıştı

jel tabanli kaymayanlar hem hesapli hem kalebodur icin en uygunu ,kestirip kenarlarini diktirebilirsin kesildigi belli olmaz.

jel tabanlılar makinede yıkanıyo diyolar, ben makinede yıkadım lastikleri ufalandıı.
şimdi kayıyor,ve dökülüyor,elde silerseniz uzun ömürlü olabilir.

Teşekkür ederim yardım için. Demek iki görüş de jel tabandan yana. CADIARZU Bu arada çarşı pazar internet araştırdım Apex in jel tabanlı makinede yıkanabilir 2 yıl garantili antibakteriyel ve leke tutmama özellikli (böyle sıralayınca de pek bir özellikli geldi :KK70: ) bukle halıları var. 1mt en olanların uzunluğu 1,5 mt. Sanırım ondan 2 tane alıcam artık ikisini ucuca sereceğim.
Tekrar teşekkür ederim, huzurlu günler dilerim!..

Jel tabanlılar ıĞrenÇ oluyo.mutfaĞımda kullandıĞım vardı 2 tane.altı hep parÇa parÇa koptu.en son makınaya attıĞımda yarım tas dolusu taban parÇacıkları Çıkardım makınanın ıÇınde.kuruması ıÇın balkona astıĞımdada yarım kÜrek dolusuda balkondan topladım.e bı dahada mutfaĞa sokmadım zaten.

valla benimkide jel tabanlı ve her zaman makinede yıkıyorum hiçbişeyde olmuyo ama ben makinamda hızlı yıkama diye bir programda yıkıyorum. çok kirliyse ısısını artırıyorum.belki bununla alakalı.

ben de mutfağımda apexin jel tabanlı halılarından kullanıyorum, çok memnunum. Bu tip halıların yıkama talimatına muhakkak uymak gerek,yoksa tabanı dökülür. 30 derecede, deterjansız ve sıkma yapmadan yıkandığında hiçbişey olmaz. Ben sadece lekeleri için kosla koyuyorum. Haa bir de direkt güneş ışığında kurutulmaması gerekiyor.

Mutfağımda ikeadan aldığım düz beyaz kilimi kullanıyorum. Oldukça kalın ve makinede yıkanması kolay. Çamaşır suyu bile kullandım hiçbirşey olmadı.

kaşmir halıda şu shagg halıların yıkananları var harika benim banyom büyük olduğundan banyoda kullanıyorum her hafta yıkamama rağmen 2 senedir hiç birşey olmadı 3,5m2 sini 100tlye almıştım tavsiye ederimm çok memnunum

Selam kızlar yardımınıza ihtiyacım var!!! Mutfağıma halı almak istiyorum 1metre en, 3-3,5 metre uzunluk olacak ama ben aslında halının cinsi konusunda kararsızım. Şu anda kilim kullanıyorum kirlendikçe at makineye yıka iyi güzel de altına kaydırmaz koymak istemiyorum toplanıyor ama böyle de çok kayıyor. Bir gün düşüp küfeyi kırıcaz maazallah!

Şimdi sizce normal bir halı mı almalıyım, yoksa şu altı jel tabanlı kaymayan metre hesabı kesilip satılan halılardan mı?

Kaymayanlar çok ince geliyor gözüme malum mutfak her yer fayans kalebodur. Soğuk mu olur ki acaba? Ama sanırım bunların temizliği de kolay olur.

Ooooff çok kararsızım lütfen yardımm!!!! kafamçokkarıştı
aynı dert bende de var

Ben ve annem yılllardır dinarsunun halıflex altı keçe metrelik halılarını kullanıyoruz. Çok da memnunuz. Ama biz yere falan yapıştırmadık. Kenarlarını overlok yaptırdık. Mutfağa göre de kestirdik. Hem de öyle renkleri var ki mutfağa uyanı bulman da çok kolay hem de çok sıcak tutyor. Sene sonu balkonda yıkıyoruz ya da halı yıkamacılara gönderiyoruz valla ömürlük halı. İçinde simli iple bile işlenmiş olanları var. Annemin ki de parke desenli hatta. Benim mutfağım 5'e 3tü 160 lira tuttu. Genelde mutfaklar da öyle büyük olmaz. Hem jel tabanlılara göre daha kullanışlı. Jel tabanlıları da koridorda parkelerim üstünde kullanıyorum. Hem dinarsuya göre pahalı çok sıcak tutmuyor hem de çok titiz davranıyosun altı dökülmesin diye işin zorlaşıyor. Jel tabanların metrekaresini 12 civarı. Dinarsu da 8-9 falan...

X