Davranış Bozuklukları çok yorgunum...

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

......Elmas......

bebeğim küçük kuzum
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2009
1.659
2
merhaba arkadaşlar...
2.5 yaşında kızım var son 15 gündür bazı hareketlerinde değişiklikler var..gece uykusunda kalkıyor o benim, git, istemiyorum diyerek bağırınıp ağlıyor saadece geceleri değil gündüzleride öyle artık ne yapacağımı ne edeceğimi şaşırıyorum sıkılıyordur diyorum gezmelere daha sık çıkmaya başladık tek yaptıklarını unutsun diye yok eve geliyoruz aynı şeyler tekrarlanıyor.. birde gündüzleri trt çocuk programını izliyor gece kalkıyor gece bahçesini aç diyor açmayınca ağlıyor.. artık büyüyor bişeylerin yol alması gerekmezmi benim kızım git gide daha kötüleşiyor çok kötüyüm arkadaşlar çok yorgunum ne yapacam ne edeceğim bilmiyorum doktorada gittik psikoloğa yolladı burdada psikolog yok şuan bile karşımda basbas bağrınıyor..
ne olur yardım edin aynı sıkıntıları yaşayan arkadaşlar varsa nasıl unutturdunuz bu hareketleri çünkü biliyor bizim sinirlendiğimizi dahada üstümüze geliyor çok kötü durumdayım bittim artık...3 yaşına geliyor düzelmesi gerekmiyormu anlamıyorum...birşeylerin oturması gerekmiyormu yardım ne olursunuz...mafoldumbenmafoldumben

Vallaha canim bence kizinin piskologluk birseyi yok....gayet normal davranislar bunlar....

Bu yastaki cocuklar sürekli sinirlarini deniyor, inatlasiyor, istedigi olmadigi zaman sinirlenip agliyor....benim kizimda böyle....oda 3 yasina girecek.....

Sadece bazi cocuklar yapi olarak daha sakin oldugu zaman bu devreyi daha kolay atlatiyorlar, tabiki anne babalarda....ama bazilarda hareketli oluyor durmak bilmiyor onlarda bizimkiler gibi oluyor iste....:nazar:

Gececek Annesi, üzülme....sabir edecegiz mecbur....:1hug:

Bol bol disari cik kizinla, enerjisini bir yerde harcamasi lazim, resimli güzel kitaplar al, uyumadan evvel sakin bir ses tonu ile kitap okuyun, her günün akisinin ayni olmasina dikkat et, :hulya:

Mesela yataga gitmeden evvel, pijamalarimizi giyecegiz, dislerimizi fircalayacaz, kitap okuyacagiz sonra uyuyacagiz.....bu bir ritual gibi olsun.....zamanla oda buna alisacak ve daha sakin uyuyacak.a.s

Allah sabir versin canim...zor bir dönem....ama alatacagiz insallah.:Saruboceq:

gülsüm canım çok sağol
dediklerinin hepsini yapıyorum canım ama neden böyle yapıyor anlamıyorum kitaplar okuyoruz boyalar yapıyoruz hoşuna giden herşeyi yapıyorum ama yine onu memnun edemiyorum..

odaya gidiyor istemiyorum o benim böyle bağırınıyor ne olduğunu anlamıyorum dün bayramdı malum gezdik dolaştık o kadar mutluyduki oh dedim bugece güzel uyuyacak ama nerde şuan bir saatlik uykuyla duruyorum ve çok bitkinim misafirim gelmese düşüp yatacağım öyle kötü durumdayım...
geceleri bazen yanıma alıyorum ağladığı zaman beni yanında istemiyor kalktığım zamanda yırtıyor ortalığı ne yapacağım hiç bilmiyorum..

gülsüm canım çok sağol
dediklerinin hepsini yapıyorum canım ama neden böyle yapıyor anlamıyorum kitaplar okuyoruz boyalar yapıyoruz hoşuna giden herşeyi yapıyorum ama yine onu memnun edemiyorum..

Canim krese verme durumun varmi bilmiyorum ama bence bu yastaki cocuklarin en sevdigi sey yasitlari ile vakit gecirmek....baska cocuklarla bir arada olmak.:hulya:

Artik iletisim kurabildikleri icin sadece Anne ve baba ile vakit gecirmek yetmiyor cocuklara, cok cabuk SIKILIYORLAR.:nazar:

Ben benimkini subata krese vericem, zaten vermem gerek cünkü calismaya baslicam, ama calismasamda verirdim, cünkü bu cocuk icin en güzel sey......a.s

Bunu bir düsün bence, hic olmazsa sabahtan öglene kadar o kadar vakit gecirmesi inanki cok ise yarayacak....

benimde oğlum aynıdı bu yaşta dünyanın kendi etrafında döndüğünü zannederler.tek hükümdar onlardır.sana hükmetmeye çalışırlar yani zaman lazım birde yaşıtları arasına sokun o zaman anlıyacak tek o hükümdar değil

arkadaşımız yok şansımıza yavrumun oturduğu yerde kimsemiz yok ne kendi yaşıtım var nede kızımın
eşim işten geldiği zaman mümkün olduğunca dışarı çıkıyoruz eve geliyoruz ama yine aynı.. gece uyku problemimiz çok fazla uyumuyoruz daha doğrusu gece hep ağlıyoruz ne olduğuda belli değil hasta desem hayır değil çok şükür ama...
geçen gün beni maffetti her yerimi yoldu bütün apartman ayağa kalktı ve hepsi gelip kızımı sakinleştirmeye çalıştılar ama kızım tabi sakinleşmesi çok zor olduğu için başkalarınada zarar veriyor ne yapacağım hiç bilmiyorum çok yorgunum gerçekten..

X