Bebek Beslenmesi Milupa mı Hipp mi??

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

doras

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2008
266
2
arkadaşlar sizlere sesleniyorum,şu gdo lu ürünler benim canımı sıkmaya başladı...bebeklerime biberon maması ve kavanoz mamalarını veriyorum...şimdiye kadar hep milupa kullandım...ancak kavonoz meyvelerde hipp daha tazesine yakın görüntüsü veriyor bana,gerek tat gerek koku olarak...devam sütü olarak da hipp mi kullansam diyorum...siz ne dersiniz hipp mi milupa mı???

selam canim ben biboron mamasi olarak milupa (aptamil) verdim.ve hipp kavanoz mamasi aldim.ben cok memnundum sanada tavsiye ederim canim .

Ben kavanoz mamalarında milupanın organiğini alıyordum hipp aldım geçenlerde ilk defa farkını bilemiyorum ama ikisininde organiğini tercih ettim hep

arkadaşım ben zorda kalmadıkça kavanoz maması vermedim. her şeyin taze ve doğal olanını ver bence...

Bence de milupa. Tamamen organik olan ürünlerde kesinlikle GDO kullanılamıyor diye biliyorum. Ama şu an türkiyede ki sebze ve meyvelerde de kesinlikle Gdo yokmuş. Pek çok uzman en azından meyve sebzeyi rahatlıkla yiyin diye buyuruyor. Bence de mevsimine göre sebze ve meyveyi doğal olarak verebilirsiniz. ıstanbulda yaşıyorsanız Organik ürün satan yerler tavsiye edebilirim.

benim oğlum on aylık 1 aylıktan beri yalnızca milupa mama ile beslendi sütüm kesildiği için:KK43: ama son 1 aydır şu gdo olayından dolayı hipp mama kullanıyorum çünkü dikkat ederseniz hiç bir biberon mamasında organik yazmıyor tek organik biberon maması hipp .oğlumda yadırgamadı severek içiyor

benim tavsiyem hippöhem kavanoz hem devam sütü için milupadan daha kaliteli bir markadır diye düşünüyorum.

bende hipp kullaniyorum oglum onu severek iciyor massallah digerlerinin tadini begenmedi ve organik oldugu icinde memnunum

Benim oğşumda şu an 20 aylık.Doğduğundan bu güne hem hipp biberon maması ,hem de diğer püre ,sütlü tahıllı vs kaşık mamalarını verdim.Hala da kavanoz meyve püreleri ve değişik sebzeli makarnalı çeşitlerini veriyorum.Gayet güzel büyüdü ve kalite 1.numara bencede.

Ben yurtdışı seyahatlerimde oradakiler ne yediriyor diye özellikle marketleri dolaştım Hipp daha yaygın.

Bizde mama olarak aptamil kavanoz ek gıdalarında da hipp kullandık.

Benim bildiğim kadarıyla aptamil doktorlara daha fazla teşvik veriyor ve bu yüzden de çoğu doktor bunu öneriyor. Ama bizim doktorumuz kesinlikle önermediğini, içindeki nişasta oranının (yanlış hatırlamıyorsam) fazla olduğunu ve bunun da çocukta gereksiz kilo yaptığını (besin değeri almadan) söylemişti. Bunun yerine Smilac, Hipp vey SMA önerdiğini söylemişti. Ben Hipp kullandım ama sorun şu ki, bunlar her yerde bulunmuyorlar Aptamil gibi. Genelde daha büyük eczanelerde veya macro gibi büyük marketlerde bulabiliyorsunuz. Yani kullanacaksanız stoklamak gerekebiliyor bazen özellikle de İstanbul dışına tatile falan gittiyseniz. Avrupa'da zaten bir numaralı Hipp. Amerika ve Kanada'da da Smilac tercih ediliyor en çok.

1 yaşına kadar Milupa verdim diğerlerinin tadını sevmedi red etti. Şuanda 4 yaşında ve gelişimi yaşıtlarından biraz fazla. Milupa senelerin markası bende bebekken Milupa ile büyümüşüm 26 yaşındayım kızım 4 yaşında kızımı da Milupa ile büyüttüm. Acaba Hipp kaç senelik marka?

arkadaşlar sizlere sesleniyorum,şu gdo lu ürünler benim canımı sıkmaya başladı...bebeklerime biberon maması ve kavanoz mamalarını veriyorum...şimdiye kadar hep milupa kullandım...ancak kavonoz meyvelerde hipp daha tazesine yakın görüntüsü veriyor bana,gerek tat gerek koku olarak...devam sütü olarak da hipp mi kullansam diyorum...siz ne dersiniz hipp mi milupa mı???

Biz milupa kullanduık ve herhangi bir sorun yaşamadık..

hee birde çocuğun sevmeside önemli tabiki her bebek her mamayı kabul etmiyor biz milupa yedrdik yeğenim ise hiç istemedi aldıkça çıkardı hep oyüzden tam doymasada anne sütüne devam ediyorlar..

X