Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu köşe takımı salona mı oturma odasına mı yakışır??

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

fatma_85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
47
0
kızlar fikirlerinize ihtiyacım var.köşe takımlarını çok beğeniorm.benim güzel bi oturma grubum var.ama salonum mobilyam vs yok(şırnakta doğu görevinde olduğumuzdan almadık)bu yıl batıya tayinimiz çıkacak.ve yeni eşyalar alıcaz.benim gelin evim şırnağa serildi turkbayragi iki yıldır sıradan bi evim var ama yeni gelin evini asıl bu yaz dizicem.bana fikir verin lütfennnn
şimdi sorum şu :
***sizce köşe takımları salonda basit mi durur?(vitrin almıcam sadece tv ünitesi ,yemek masası)
***yoksa salona modern bir salon takımı alıp köşe takımını çalışma masası ve kitaplığımız olan çalışma odamıza mı koymalıyım(çocuğumuz olunca hem oturabileceği hem de kendi odasına dönüştürebileceğimiz bi oda olur)
not:köşe takımı çok büyük diil bi köşe koltuk biçiminde.yataş BOOGİE KÖŞE TAKIMI

Eklentiler

• $koltukscarlet[1].jpg
    $koltukscarlet[1].jpg
    57,5 KB · Görüntüleme: 482
  • $yatas-boogie[1].jpg
    $yatas-boogie[1].jpg
    25,3 KB · Görüntüleme: 619
Dar bir salonun varsa köşe koltuk,geniş bir salonun varsa ikisi de olur.Tercih senin canım.Ben olsam karmaşadan uzak,sade,şık,modern bi L koltuk ve onu tamamlayan tv üniyesiyle,yemek masası tercih ederdim.
Yanlız senin gösterdiğin köşe koltuk çook küçük.Kalabalık misafirin gelirse zorlanırsın bence..
Yeni eviniz de hayırlı olur inşallah,iyi günlerde oturun..

Bence L takımı salona koyabilirsin karşısına da şık bir berjer alırsın büyük çiçekler,aksesuarlar falan salon daha ferah görünür.. eger çocuk odası küçük olursa çocuğun dolabı yatağı derken sığmayabilir.Ama tabi sen bilirsin yinede.

teşekkür ederim kızlar yorumlerınız için.araştırma aşamasındayım şimdilik bi salon bide o küçük köşe koltuğu çalışma odasına almayı düşünüorm. daha burda paylaşılan ev resimlerine felan bakıorm .malum burda 3 yıldır medeniyetten uzak kaldık. yorumları bekliorm.
tayine daha aylar var ama güzel bi evim olcak die heyecanlanıorm

Ben olsam köşe takımını oturma odasına alırdım oturma odasında çok rahat oluyor. Salona kesinlikle şıkır şıkır çok güzel bi koltuk takımı alırdım.

Bizimde evimizde köşe koltuk var gayette şık durduğuna inanıyorum gelen misafirlerim hep öyle söylüyo eşimde bende çok memnunuz kullanışlıda ama senin gösterdiğin köşe koltuk oturma odası tarzında klasik köşe koltuklarda var onlarada bakabilirsin

resmini koyduğun köşe takımı bence salona değil oturma odasına veya çalışma odasına daha uygun olur
ilk resimdeki salon takımı salon için daha uygun diye düşünüyorum

resmini koyduğun köşe takımı bence salona değil oturma odasına veya çalışma odasına daha uygun olur
ilk resimdeki salon takımı salon için daha uygun diye düşünüyorum

ben de öle düşünüorm.inşallah benim de güzel mi güzel bi evim olacakhihoyyythihoyyyt

köşe takımı benimkinin aynısı biz oturma odasına koydık salonada resimdeki gibi bi koltuk takımı aldık

Resimde ki köşe takımı bence oturma odası için uygun başka bir köşe takımı olsaydı bile benim için köşe takımlarının yeri oturma odalarıdır salon bir nevi misafir odası görevinide aldığı için misafirlerin rahat oturacağı bir kolltuk takımı daha iyi olur köşe takımlarına herkez dizileceği için bana göre biraz komik olabilir :))

ben şahsen salonuma hem köşe takımını hem de koltuk takımını koymayı düşünüyorum
çünkü misafirler rahatsız koltuk ta oturacaklar diye bi şart mı var
misafir de rahat etsin evime gelince canııım:içelim:

bana kalırsa resimlerini koyduğun koltuk takımı da köşe takımıda çok güzel. salonunun ya da oturma odanın büyüklüğüne göre istediğini istediğin yerde kullan yerimseniben

bence bu tabiki benim fikrim eğer salon genişse köşe takımı ve ona uygun koltuk takımı(isterseniz takımdan istediğiniz parçalar ayrı alınabiliyor bildiğim kadarıyla mesala bir üçlü+ bir tekli +köşe koltuk )olabilir bu biraz da zevk meselesi herkes salon da köşe koltuktan hoşlanmıyor salon küçükse sadece köşe koltuk kullanışlı olmaz o zaman çalışma odasına koyabilirsiniz oturma odasında takım varmış zaten

Bende bu konuda kararsız olanlardanım. Büyük ölçülerde olan köşe koltuklar salona olabilir ama bu kez de yan yana dizilme söz konusu olcak ne biliim tuhaf gelmeye basladı.

çok seviyorum köşeleri ama en büyük tarzda bi köşe koltuk salona koysak ta yine bir berjer gerekiyor gibi geliyor o berjerlerde dünya para, puflarda aynı şekilde.. köşe koltuklarda salon koltuk takımları kadar pahalı
geniş geniş , yastıklı, bir üçlü , bir ikili ve bir tekli aynı zamanda pufuda olan bi koltuk takımı alcam bende evlenince.Aynı zamanda senle aynı fikirdeyim sadece büyük bi tv ünitesi ve yemek masası düşünüyorum. Yemek odası takımlarını hiç sevmiyorum.
Sonra Dediğin gibi oturma odasına da köşe takımı çok şirin olucaktır.

bende bu köşe takımına hastayım.yeni ewli arkadaşım aldı çok kullanışlı bir okadar da rahat. ayrıca onlar pufunu da aldılar böylece birleştirince yatak oluyor.çoğu yerde onu göstermiyolar sitesinde bile pufun resmi yok ama mutlaka al derim.

salona mı koyam bende geniş bi köşe alıp ya şu ıkeadakilerde fenal deil gibi. tekli benzer koltuklarıda var. daha modern ve tarz bi hava katıyo gibi geliyo bana. pişman olmak istemiyorum almayıpta. üf bende kararsızım

benimde salonumda tam br koltuk takımım var oturma odamdada çekyatlarım vardı onları değiştirip köşe takımı aldım oturma odama bin pişman oldum.köşe koltuğum çok güzel bide biraz büyük bi köşe almışız yani oturma odasından çok salona yakışacak bi köşe koltuk.bide genelde salonlar tabi daha büyük oturma odasında köşe koltuğun temizliği çok zor oluyo daracık yerde çekip altını temizlemek çok zor oluyo.bende bu yaz o köşemi salona geçiricem salondaki takımın iki tane tekli koltuğunu da köşe takımımın kumaşından kaplatıcam.salondaki 3 lü ve 2 liyi de oturma odama geçiricem.ay çok uzattım galiba.yani köşeyi salona tavsiye ederim şık duruyo tabi daha klasik ve biraz daha büyük bi köşe takımı.

Salonu oturma odası gibi kullanıcaksınız sanıyorum..
Böyle bir kullanımda köşe koltuk güzel durur , ne klasik , ne spor..

X