Hipnozla tedavi olan, ya da uzman Hipnoterapist nerisi olanlar ltfen akl verin!

duyguby

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2007
881
10
Arkadaslar,
yaygın anksiyete bozukluğu(endişe,kaygı,evham) ve panik atak rahatsızlıklarım için hipnoz terapisi alacağım.Bu yuzden bana önerebileceğiniz gercekten iyi bir hipnoz uzmanı varmı?ank,yada istanbul olabilir...

selama.s.
Ofelya Thomas var Ankarada
sitesine bir bak canım belki aklına yatar
Psikoloğlar bilinçli hipnoz yapıyor
kişiden kişiye değişiyor sonuçlar ve seanslar
çok geçmiş olsun

evet onu biliyorum ama sadece cd dinlemekle bunun gercekleşeceğine pek inancım yok.bu arada dr.bülent uran sanırım bu konuda en son kararım olacak..onunla ilgili olumsuz bir yoruma rastlamadım cunkı hiç..

bende senelerdir bu rahatsızlıkla yaşıyorum. zaman zaman doktora gittimsede terapi alamamıştım. bir ay önce terapiye başladım. doktorum bana hipnozun iyi bişey olmadığını üstüne basa basa söyledi. o kadar zor durumda oluyoruzki her şeyden medet ummaya başlıyoruz. doktoruma güveniyorum ve güvendiğim içinde hipnozu denemektan vazgeçtim. he unutmadan bide akupunktur tedavisi almıştım bir ara. daha alırken p.a+ anks. mi tetiklemişti. şimdi sadece doktorumun önerilerince tedavime devam ediyorum. allah yardımcımız olsun.

Canım sende nasıl olur bilmiyorum ama ablam başka nedenlerle hipnoz tedavisi gördü ve hiç bir etkisini göremedi.. Belki Dr yüzünden böyle oldu bilemiyorum deneyimimiz olduğu için yazmak istedim kesin bi sonuca ulaştırabilcekse dene tabi.. sevgiler.a.s.

Arkadaslar,
yaygın anksiyete bozukluğu(endişe,kaygı,evham) ve panik atak rahatsızlıklarım için hipnoz terapisi alacağım.Bu yuzden bana önerebileceğiniz gercekten iyi bir hipnoz uzmanı varmı?ank,yada istanbul olabilir...

canım ankarada bilmiyorum ama istanbulda birsürü yer var önerebileceğim ama terapiler 200 tl den aşağı olmuyor.ve pskiyatri yada psikoloji bölümünü kesinlikle hiçbir sgk karşılamıyor.tek seansta da tam etkiyi bulamayabilceğimizi düşünürsek maddi açıdan biraz sıkıntılı.ama durumu olanlar tedaviden çekinmeyebilir.ahh ah benimde okadar ihtiyacım var ki aslında..eyvahedigeldismile

ofelya thomasın 1 günde panik atağı iyileştirdiğini duymuştum isterseniz bir deneyin bence sonuçta 1 gün geçmiş olsun

Bu işlerin içinde bir insan olarak öyle 1 günlük- 2 günlük tedavilere inanmamanızı öneririm. Hipnoz bazı durumlarda örneğin fobiler, panik atak, vb. psikoterapiden daha hızlı sonuç verebiliyor, ancak hiçbir zaman psikoterapinin yerini tutmaz. Hşpnozla tek seansta sonuç alınamaz, panik atak için en az 4-6 seanslık bir çalışma gerekir, bu belki biraz daha uzun olabilir. Ankarada Bülent Uranı önerebilirim, ayrıca yine Ankarada Omni Hipnoz Derneği var, orada bir çok hipnoterapist çalışıyor oraya danışıp bilgi de alabilirsiniz. İstanbulda da Dr. Ender Vardar'a başvurabilirsiniz.

arkadaşım ben başka bir problem için hipnoterapi gördüm.benim sorunum vajinismustu.2 ayrı psikolog hipnoz uyguladı.birincisinde yarar görmediğim için ikincisine gittim.ondan da yarar görmedim belki benim problemimin çözümü hipnoz değildi bilemiyorum.ama şunu gördümkü hipnoz geçici bir rahatlama sağlıyor stresini sıkıntılarını alıyor ama geçici bir süre için.Problemin kaynağına inip onu tamamen çözmüyor.derinlemesine kökene inmiyor.2 ayrı psikologtan hipnoterapi görmüş biri olarak benim edinimim bu arkadaşım
ama soruna göre de değişebilir belki panik atakta etkilidir bilemiyorum

Vajinismus için hipnoterapi tek başına faydalı değildir, zaten hipnoz tek başına bir tedavi yöntemi değldir. Vajinismus için cinsel terapi gereklidir ve eğer derinde çok büyük bir psikolojik sorun yoksa 7-10 günde sorun çözülür.

X