Nikah nikah istanbulda nikah tarihini nekadar zaman önce almak gerekiyor?

November 22

Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2009
2.280
1.822
arkadaşlar temmuz 24 te düğünüm var salonu tuttuk nikahıda haziran a kadar yapalım diyoruz. ama merak ediyorum kaç ay önce başvurmalıyız? küçük şehirlerde 2 hafta yetiyomuş ama kalabalık şehirlerde 3 -4 ay diyen var 6 ay diyen var bilgisi olan varmı?

eşimle ayrı şehirlerdeydik eşim bana noterden vekalet verdi kadıköy evlenme dairesinden sıramı aldım öğlen 13 civarı saat 16,40 sıra bana geldi mayısın 1 haftasıydı aldığım ve istediğimiz tarihte mayısın 22 oldu , sadece kalabalık ve kayıt işlemlerinin nikah memurları tarafından yapılması( o arada nikah kıyıp geliyorlar ) beklemek sıkıyor
ama haziran ayını bilemem müsait olduğunuzda gidin bilgi alın veya nerde kıyacaksanız telf arayıp bilgi isteyin allah mesut etsin

çok teşekkür ederim ozaman nisan gibi başvursak yeterli olur bizim için. ben de anadolu yakasındayım kartaldan tarih alıcaktım çok yardımcı oldun tekrar teşekkür ederim iyi geceler

arkadaşlar temmuz 24 te düğünüm var salonu tuttuk nikahıda haziran a kadar yapalım diyoruz. ama merak ediyorum kaç ay önce başvurmalıyız? küçük şehirlerde 2 hafta yetiyomuş ama kalabalık şehirlerde 3 -4 ay diyen var 6 ay diyen var bilgisi olan varmı?

İstanbul igi bir yerde ne olur ne olmaz en az 3 ay öncesinden tarihiniiz alın. Tarih almak için ben eşimle sabah gitmiştim ve çok kolay olmuştu, gerekli belgeler yanınızda olduktan sonra.Biz ağustos başı olan nikahımızı, martta almıştık çünkü bizim nikah ve düğün aynı yerde olacaktı önceden yeri ayarlarken, n.memuru da istedğimiz saatte gelsin istedk. Bir de ramazan gelecek sene iyice erken olacak yaz düğünleri 2 aya sıkışacak.

ya evet bunu düşünmemiştim Ramazandan dolayı nikahlar teemuza sıkışçak doğru gerçekten. ya bende düğünümle nikahımın aynı gün olmasını çok istiyorum ama kimisi yok çok zamn gidiyo dedi kimisi yok çok para istiyo memur dedi 350 tl falan . ben de duraksadım mecburan düğün zamanı ek masraf yapmayayım dedim.düğünle aynı güne karar verirsie 3 ay önce başvururdum. ama kararsız kaldım

Nereye çağıracaksanız semt semt ayırmışlar ona göre de ücreti artıyor ama 350 tl gibi bir şey mi onu bilmiyorum, aslında gitmeyi düşündüğün nikah dairesine tel açabilirsin, bence cevaplarlar. Bizim nikah memuru için ekstra ücret almamışlardı ama nikah akşam 9 da kıyılacağı için, mesai saati dışında gelecek, artık bir görürsünüz gibi bir şey söylemişlredi.:) O hengamede n.memurunu göremedik, evlendirdi gitti adam. kaydirigubbakcemile3

X