Erken mi evlenmek için?

Neden yüzük takınca insanın sevdiğine bakış açısı değişir ki? Gene o insanı seversin.Sevdiğin kişi değişmez sadece ünvanı değişir. Sözlü olur, nişanlı olur, eş olur.Diyeceğim odur ki, eğer flört ederken sevgilinizin bazı huyları sizi çok rahatsız ediyorsa, bu pranga taksanız da değişmez. Sözlünüz, nişanlınız neyse, o sizi bir yüzükle değiştirebileceğini sanmış.Siz bu yaşınıza kadar böyleyseniz bundan sonra sizi bir yüzük mü değiştirecek? Artık benimsin, istediğimi empoze ederim mantığı.Ben kocadır ne derse karışsa yeridir anlayışına katılmıyorum. Önce insan kendinden sorumludur.Sonra insanın eşi gelir. Eğer şu zamana kadar yaşadığınız farklı hayatlar birleştiğinde mutlu olamayacağınızı anlamışsanız, vazgeçin derim.Evlilik zamanı, çocuk yapmak vs. bunlar çiftin ortak kararı olmalıdır. Kendisi karar veriyor sana da emir verir gibi bildiriyor. Hayatım ne zaman evlenelim? Hadi evlendik, çocuk ister misin, hazır mısın diye sormak yok.KOCA ya, sizin sahibinizdir. Ne isterse yapar. Giyime de karışır, yarın öbür gün gardrobunu düzenlesin bari.

adam 30a merdiven dayamış, hemen evleneyim, düzenimi kurayım, çocuğumu da alayım kucağıma diyor da onun evde ki hesabı size uymuyor. Ve bence siz isteklerinizde diretin, evlen dedi evlen, doğur dedi doğur... olmaz ki. kim o hayatınızın sahibi mi? Bence şimdiden kararlı olun, ondan sonra bakın bakalım davranışlarında bir değişme var mı yok mu. Ah artık nişanlandık, elalem ne der gibi şeyler de düşünmeyin. varsa huzursuzluğunuz hiç çekinmeyin. etrafımda o kadar çok tanıdığım var ki nişan zamanı problem yaşayıp, düzelir diye evlenen. ilerde hepsi bir bir yüzlerine vurdu. İyi düşünün.

köyde yaşamıcaz ama köy 15 dklık uzaklıkta bi ilçenin köyü ben çalışmıyorum.biraz köyde ailesi olunca illa geniş olamıyo küçük yer köy. ben köyde büyümedim görüp eden bi insanım oda ünivrste okumuş biri ama illa köyde yaşıyo ilçede binaları var evlenirsek orda yaşıcaz.köyede arada gideriz. ama ben evliliği pek iatemiyorum mayısta eylülde falan istiyorum çoçukta 1 yıl sonra istiyorum. o evliliğe kendini hazır hissedince herşey bir an önce olsun diyo. hele ailesi daha çok istiyo. çok uzadı falan .uff ya kafamçokkarıştı

mayis ile eylul arasinda cok da bir fark yok aslinda. bebek konusuna gelince o da oyle ha deyince olmuyor, Allah ne zaman nasip etmisse o zaman olur. Kafaya takilacak seyler degil bunlar.

Ama yasam bicimleriniz konusunda daha net konusmaniz gerek bence uzlasmaniz icin

ilk başlarda baskıcı değilmiş yavaş yavaş omuş evlenince kimbilir nasıl olue hazır değilsen hiç evlenme bence evlilik bu önemli
pekte öyle evlenilecek biri gibide değil..

hayat kısa ama sıkıntılarla size uzun gelebilir
olmuyorsa olmuyordurzaten tam olarakda sevgi yok anladığım kadarıyla ...
size kalms ama ben yapamazdm herhalde çok gençsişn daha

bencede erken ama bunu ona izah edemiyorum. hazır deilim diyorum sonbahar osun diyorum.karşı çıkıyo ya neden falan sana kavuşmak istiyorum. ben bir an önce kavuşmak isterken aynı yastıkta bir ömür geçirmek isterken dsen kaçıyosun. ben evimde beni bekleyen cevdiğimin olmasını istiyorum güler yüzle karşılanmak sevdiğimin artık hep hayatımda olduğunu bilmek istiyorum diyo. bişey diyemiyorum kalıyorum. ailesi biran önse olsun o bir an önce olsun of ya. 30 ekimde nişanlandık mayısta düğün çok hızlı ya eylül istiyorum ben hiç olmazsa 22 de oluyorum 23 e geçmek üzere oluyorum birazdaha zaman daha iyi gelir insana. tutturur 5 6 ay sonra çocukta çocuk ben mayısta evlenirsem bakar çocuk diye zaten yaşım küçük birde çocuk corumluluğu zor geliyo bana çevremde evlenen herkez erkenden çosuk yapma 1 yıl bekle daha yaşında genç diyolar çocuğun olduğu zaman bu yaşta bunalırsın. bu yaşta gezmek istersin özgür olmak istersin ama çocuğun oldumu kısıtlanır bunalırsın diyolar. hak da veriyorum. of ya bi insana bişeyleri izah etmek ne zormuş.

sakaryalı mı bu çocuk?
sen de öle heralde?
benim sözlüm de sakaryalı,bizde de başladı böle şeler..
senin ailen ne dio erken evlilik olayınıza?
belki onlar ikna ederler...
ama kafanda nasıl yaşıyacağına,mutlu olup olmuyacağına dair tereddütün varsa yol yakınken dön..
mesela ben çok bunalırsan hiç acımam :)

evlenmek için erken değil yanlış insan gibi geldi bana
nişanlınız çok bencilce düşünüyor
yaşı geldi evleneyim cocuğum olsun diye düsünürken sizin düşüncelerinizi kale bile almıyor anladığım kadarıyla
evlililkte ortak bi hayatı paylaşıcaksınız senin düşüncelerine saygı göstermeyen biriyle nasıl bir ömür geçer ki
:nazar:

X