Erken mi evlenmek için?

mehtapguzeli

Duygusal Peri
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2009
159
1
35
slm kızlar, geçen ekim ayında nişanlandım 30 ekimde ben 21 yaşındayım mayısta 22 olcam nişanlım 29 kendisi en geç mayıs gbi düğün yapmak istiyo tabiki ailesi daha çok şuan uzadı bile ailesine göre,bana gelince ben hazır hissedemiyorum evliliğe kendimi ben ekim gbi istiyorum ama çok geç geliyo ona aileme söylersem babam karşı çıkar diyo biraz babası dediğim dedik. parada onda ya,napıcam bilmiyorum.şimdiden nişanlım mayısta evlensek 5 6 ay sonra çocuk yaparız isterim ben diyo, o bana bu tür şeyler dedikçe ürküyorum ben zaten evlileğe hazır deilken kendimi motive edip evliliğe doğru gdiyorum hele çocuk asla düşünemiyorum 1 sene asla yapmam. her nekadar ilgilenirim desede lafta çalışırken çocuğa nasl bakçak. onu doğuranda gece gündüz bakanda ben olucam hiç hazır deilim bu sorumluluğa. mayıs düğünü erken gbi geliyo hadi mayısta evlendim diyelim ekimde çocuk isticek zaten 9 ay karnında falan bir sene beklemiş gbi olcak dicek. niye bekleyelim ki falan ama 9 ay karnında taşıyosunda rahat olamıyosun o bunları bilmiyo ona rahat geliyo of ya hiç derdim bitmicek benim galiba bisürü derdim var, bayramda ilkez ailesine gttik ailecek köye bana köy biraz itici geldi yaşadığım yere göre, kapalı küçük bi yer 50 hanelik ovalık bi köy, nasıl falan dedi kapalı biraz ama havası temiz dedim kızdı falan çok yüksek gönüllüsün evlenince gelicen dedi gelicem ama arada hafta sonları dedim sürekli 15 20 gün boyunca daralırım dedim. tafra yaptı falan kabahatbulmaya başladı tabi rahat giyinemicen ya burda ondan dedi, giyinişime kabahat buldu çok abartılı gyiniyomuşumda, ya inanın üzerimde koyu gri kumaş pantolon açık gri tunik gbi triko beyaz gömlek vardı içimde pembeli grili büyük taşlı güğüs hizasında kolye hafif makyaj saçlar salık sarı saçlarım var. heralde köye böyle gelince ona abartı geldi herkes kapalı şalvarlı bi gelinlri kot etek ğymiş oda kapalı ben sırıttım içlerinde bu halimi yadırgadı ama ben böyle mutluym seviyorum böyle gyinmeyi diyince... dikine gdiyosun farklı olmayı kabullenemiyosun şartlamışşın kendini dışa çıkamıyosun demeye başladı, he birde ayağımda ten çorabımı gördü incecikmiş falan kızdı üşücen burası köy kime gösteriş yapıcan kendin ol patik giy falan. tamam soğuk ama kumaş pantolonun altına kalın çorap olurmu birde ayakkabıya sığmaz gelde anlat. ya o istyo diye süslenmiyim onun istediği gbi olayım tamam kocam olucak ama giyim kuşamda bukadar söz sahibi olması normal mi of ya hangi derdimi anlatayım bilmiyorum. çok uzun yazdım ama çok skıntılıyım arkadaşlar.:a015:

Evet çok erken..
Yaşınız minicik..
Artı; birbirinize hiç uyum sağlayamıyorken evlilik nasıl düşünüyorsunuz onu da anlamadım..
Sevgi,aşk demeyin sakın..
Evlilik için sadece bunlar yeterli değil ama işte siz yaşınızın gereği bunları görmüyorsunuz..

ben 25 ten önce evlenme derim hem seni o öyle görüp begenmemismi niye degistirmeye calisiyorki ne yapicakmissin sendemi salvar giyicekmissin neyse hakkinda hayirlisini dilerim canim iyi düsün

kendini hazır hissetmiyorsan kesinlikle evlenme derim.

ama madem hazır değildin neden nişan taktınız?

Anlattıklarınızı okudukça daraldım...
sanıyorum görücü usulü evleniyorsunuz,daha birbirinizi tanımıyorsunuz bile...
bence acele etmeyin,hayatta keşke dememek için
çok iyi düşünüp,iyi karar vermeniz gerek...

bence taviz verme mayısta evlen ekimde cocuk yap o kendine birlikte yasayabilecegi es aramıyor heralde istedigini yapacak birini arıyor..bu köy meseleside bence ic acıcı degil evlendikten sonra giyim konusunda da baskı yapıcak gibi duruyor seni nasıl alıyorsa oyle de kabullenmek zorunda heralde evlenince ben bunu degistiririm falan diye dusunuyor bence tavrını koy

arkadaşlar biz flört ettik 8 ay ailem karşı çıktı böyle görüşmmize yüzük takılsın dendi taktık oda istiyodu zaten ama ben yüzük işini yazın düşünüyodum ama sevdiğim için rahat görüşelim diye hemen oldu. bu kadar baskıcı bi yanı yoktu başlarda sonradan ortaya yavaş yavaş çıktı tamam kaba biri deil konuşarak herşeyi söyler ama idtemediğim yönleri var mesela kıyafetime karışmasını istemiyorum çünkü abartılı bi giyim kuşam yanım yok düğün için kararsızım ben evlilikten hep korkumuşumdur 25 ten aşağı evlenmem derkem o çıktı karşıma ve evliliğe gdiyorum o benden olgun hayatı daha iyi biliyo tecrübeli bense zorluk görmedim ailem hep korudu kolladı kısıtlamadı rahat büyüdüm sanki evlenince rahtım bozulucak gbi geliyo

Değil mayısta evlenmek, hemen arkana bakmadan kaç o adamdan...
Neden mi? Adam senle flört etmiş, yani beğenip sevip evlenmeye kalkışış.. Eee şimdi ne bu yüksek gönüllüsün, köyü beğenmedin, niye havalı giyindin, niye ince çorap giydin kendin ol patik giy falan afra tafralar... Patik giymeyince insan kendi olamıyormuymuş... 32 yaşındayım, ömrü hayatımda patik giymedim...Ne yani 32 yaşına kadar kendim olmamışmıyım... Saçmalamasın beyefendi...
8 ay flört ederken görmemşmi senin giyim tarzını.... Niye şimdi mırın kırın edip seni yerden yere vuruyor...
Ayrıca evlilik iki kişilik bir kurumdur, ne o öyle sen hazır değilim demene rağmen illa mayısta olcak falan diye diretmeler falan....
Diyelm ki evlendin bu adamla, 2 gün sonra hamile bırakır, çocuğu doğrduktan sonra da köye yerleşelim demeye başlar.....

merak ettiğim bir konu sen kendi ayakları üzerinde durabilen bir kızmısın yani bir işin varmı..

ilerde kaldıramayacağın yükün altına girme.. bu adamdan gün geçtikce gıcık alcaksın ve sonunda tiksinmeye başlayacaksın..

insanlar özgür ruhlu yaratıklardır

baskıya gelemezler

ölç tart ona göre karar ver.

İki lafınızdan bri evliliğe hazır değilken...
peki bu adamla evlenmek için,nedir bu aceleniz?
tamam aileniz istiyor ama siz zamanı var deseydiniz,
neyse takmayın fazla,nişanlıklık dönemi tanıma dönemidir,
bu zamanı biraz uzun tutun ve her yönüyle tanımaya çalıın,
baktınız olmuyor,çaresine bakarsınız,
hayat sizin hatatınız,kimsenin yönlendirmesine,
sizin adınıza plan yapmalarına izin vermeyin derim...
inanın daha çok küçüksünüz....
hakkınızda hayırlısı olsun,sakın taviz vermeyin,
yoksa hep öyle gider...
sevgiler...

ayyy okurken daraldım şişdim zaten şişim yeterince
canım bak ben 25 yaşındayım evleneli 1,5 yıl oldu
inş yakında anne baba olacağız eşim dört dörtlükdür
mükemmeldir hiç bişiyemi karışmaz etlime sütlüme derlerya
gezmeye giderim köylerine süslü püslü giderim hoşuna gider
ama genede bazen diyorumki evlenmeseydim keşek?
sebebi yok allah günah yazmasın
iyi düşün öle kara ver bunun geri dönüşü çok zor

canım sözlün aldığın kararlara hiç mi saygı duymuyor
sen farklısın,herkes istediği gibi giyinmekte,düşünmekte özgürdür
kendini ne zaman hazır hissedersen ozaman evlenir,ozamanda çocuk yaparsın
sırf o yada başkası istiyor diye yapamassın

banada çok erken geldi açıkçası
ve kesinlikle taviz vermeyin

arkadaşım yıllar süren flörtün ardından anlaşamayıp ayrılan dolu heryerde. daha birbirinizi tanımadan evlilik yoluna girmişsiniz, anladığım kadarıyla da apayrı insanlarsınız, nasıl bir evlilik olur bu merak ettim doğrusu?geç olmadan dönün derim bu yoldan...

arkadasım san 2 degıl 4 kez dusun dıyecegım.anladıgım kadarıyla gıyımın oyle abartılı degıl...
senı oldugu gıbı kabul etmeyen ınsan yarın oburgun cok daha farklı seyler ıster senden.
senı cocuk yapmak ıcın mı alıyor,hayat herzaman planlamayla yurumez...sadece onunplanları olmaz.hakkında hayırlısı olsun

benim anlayamadığım bir iki nokta var.
öncelikle siz nişanlanmadan önce köyde yaşayacağınızı bilmiyordunuz sanırım, yeni duymuş gibi davranıyorsunuz da ordan çıkardım. elbette ki köyde ince çorap,keten pantolon la gezemezsiniz, üşürsünüz bir kere. ama şehirde yaşayacaksanız senede 1-2 ay gideceğiniz yer için tartışmaya gerek yok. zamanın ne göstereceği belli olmaz ya.

çocuk konusunda ise bu tamamen sizin elinizde olduğunu düşünüyorum. yani bir kadın istemezse çocuğu olmaz, bilmem anlatabildim mi yerimseniben

sorun yaşınızın küçük olması değil evliliğe hazır olup olmamanız, çünkü ben eş adayında bir sorun göremedim.
bazı arkadaşlar evlenme falan demişler ama bence doğruluk bakımından tam evlenilecek insan. çünkü bu kişi size kendini olduğu gibi yansıtmış, evirip kıvırıp evlendikten sonra "bu böyle" demesi daha mı doğru olurdu???

evlilik demir leblebi arkadaşım. hiçbir evlilik pürüzsüz değil, hepsinde irili-ufaklı sorun illa ki olur. yaşın 25 de olsa 45 de olsa bu böyle...

cok erken yasta evlenmis biri olarak sana kesinlikle evlenmemeni tavsiye ediyorum canim. yasin cok kucuk. hadi yasini gectik diyelim, sen yazarken bile icim karardi. nisanlin cok inatci, dedigim dedik dikkafali birine benziyor. sen onu anlatirken benim icime fenalik geldi yani, ki sen ona nasil katlaniyorsun bilemiyorum. daha nisanliyken boyle seyler yapiyorsa, koyune laf soyleyince surat asiyorsa evlenince nasil bir kocaya donusur dusunmek istemiyorum ben...ayrica hemen evlenince bebek yapmak da erken verilmis bir karar olur, bence bebek dusunmek icin en azindan 2-3 yil gecmeli evliligin ustunden. hem zaten sen daha kucucuksun ama evlenip evlilik sorumlulugunu kaldirdin diyelim cocuk sorumlulugu sana agir gelecek bunu nisanlin nasil dusunemiyor?? bence evlenme...en azindan ertele...hazir degilim de, nisanlinla konus...

X