Aşılama klomen ve pregnyl"den sonra bel ve kasık ağrısı yaşayanlar:(((((

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

topraktut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2008
187
2
44
merhaba kader arkadaşlarım..8 senelik evliyim.evliliğimin ilk yılında korunduk.korunmayı bıraktıktan 1 sene sonra hamile kaldım ancak 2.5 aylıkken karnımda bebeğim öldü..daha sonra 5 sene boyunca birsürü tadavi aşılamalar derken olmadı.tüp bebeğe kararverdik işlemlere başlıyorduk o sırada kilo verdim..ve adetim gecikti zaten hep gecikirdi..ihtimal veremiyordum ama eczaneden test alınca hamile haberim bütün herkese bayramm havası yaşatmıştı..normal yolla yine hamileydim.çok iyi gidiyorderken kız bebeğim olacağını öğrendik ama 5.5 aylıkken suyum gelmesiyle eşimle dünyamız başımıza yıkıldısenağlama
ve kaybettik:çok üzgünüm:çokkk zor dönemler attıktık..neredeyse 1.5 sene geçti.halen hamile kalamadım

bu ay klomen tadavisi oluyorum..ve bayramın 2 günü.. 2 adet pregnyl 5000 ıu çatlama iğnesi oldum.bayramın 3 günü aşırır bel kasık ağrım başladı..vurulduğum günden beri halen bel kasık ağrım oluyor:1shok: yatınca iyiyim ama oturduğum zaman yeniden başlıyor..
daha önce 3 aşılama yapıldı hiç birinde böyle sancı yaşamadım...bu tadavim aşılama değil normal yolla deniyoruz:uhm:
sizde böyle sancı ağrı oluştumu arkadaşlar..allah herkesin emeklerini boşa çıkarmasın inşallah:Saruboceq:

sonucun ne oldu bilmiyorum kardeşim ama benim de ağrılarım olmuştu çatlamayan yumurtaların çok büyüdüğü için olabilir benim sonucum pozitifti..hamileydim ama bebeklerimi kaybettim..

Evet ağrılar oluyor pregnlden sonra kasık ağrıları çook oluyor bende ilk aşılamamı yatırdım beklemedeyim bakalım sonuç ne olacak sen aşılamaylamı hamile kalmıştın sena

sonucun ne oldu bilmiyorum kardeşim ama benim de ağrılarım olmuştu çatlamayan yumurtaların çok büyüdüğü için olabilir benim sonucum pozitifti..hamileydim ama bebeklerimi kaybettim..

özçeliksena çok üzüldüm arkadaşım..bilirim kaybetmenin acısını..yenimi kaybettin bebeklerini..allah sabır versin arkadaşımsenağlama

ben şu anda beklemedeyim 15 de adet günüm daha 10 günüm var..ama negatif sonuç alacağım kesin.pek ümitli değilim.. daha önceki senelerde bu gibi tedavilerde pek sonuç alamamıştım:çok üzgünüm:hayırlısı olur inşallah..ağrıların çok sürdümü sena..benim nerdeyse 5 gün ağrıdı ama şu anda iyiyim ağrım felan kalmadı.

Evet ağrılar oluyor pregnlden sonra kasık ağrıları çook oluyor bende ilk aşılamamı yatırdım beklemedeyim bakalım sonuç ne olacak sen aşılamaylamı hamile kalmıştın sena

deryacım inşallah iyi haberler verirsin vereliniortaksenin sonucun nezaman bu gibi ağrı yaşayan çok varmış bazı yerlerde okumuştum...
ama ben nerdeyse 4 sene önce belirli aralıklarla aşılama yaptırmıştım..çatlama iğnesi kulanmıştım..böyle bir ağrı olmamıştı o yüzden anormal bişey var sanıyordum ama doktorumda normal dedi yumurtalıklarınla ilgili dedi..zaten ağzından cınbızla zor kemlime alıyorum neyseki normal dediakannehir

Ben dün yaptırdım ilk aşılalamamı canım ne zaman sonuç belli olucak bilmiyorum yarın doktora gidicem çağırmıştı sorucam

hayırlısı olsun canımm ama sanırım aşılamadan 12 veya 15 gün sonra kanda tets yaptırmanı istiyor doktor...
bu arada gittinmi doktoraa??

gittim canım onbeş gün sonra belli our dedi bende çalışıyorum doktor kendini yorma dedi ama bakalım sen aşılamadan sonra neler yapmıştın dinlendinmi bide on ve obirinci günler önemliymiş doktora sormadım ama sen aşılamayla hamile kaldınmı benim yaşım otuzüç bir yıldır tedavi görüyorum olmadı doktor üç kez aşılama tutmazsa tüp bebek diyor bakalım ne olucak bekle bekle nereye kadar.

evet canım 3 defa aşılama yaptım..ve sürekli dinlendim hatta ilk günler annem saolsun yerimden kımıldatmadı bile..ama değişen bişey olmadı çünkü 3 kere aşılamada hep nagatif sonucunu aldım..
daha sonra artık tüp bebek yapalım dedik. ve devletten rapor almak için bilgi alırken. adetim geçikti ihtimal vermemmiştim hamile kaldığıma..ama kendiliğimden hamile kalmıştım ama mağlesef 5.5aylıkken erken doğumla kaybettim..şimdi bildiğin gibi klomen tadavisi oluyorum benim adetime 5 gün var daha bugun doktorumla görüşmeye gideceğim..

canım allah ol dedimi oluyor aşılama yap tabiki dene tutanda çok aşılamayla
ama en önemlisi birazda kafada bitiyor herşey bende 30 yaşımdayım..8 senelik evliyim
halen uğraşıyorum..sabretmeyi öğrendim..bekliyor ve elbet bizim mucizelerimiz gelecek

Allah bebişlerimizi kucağımıza almayı kısmet eder inşallah benimle aynı kaderi yaşayan herkeze birer evlat nasip etsin güzel allahım benimde 10 günüm kaldı 5 aşılama yaptırmıştım herşeyin hayırlısı bekleyip görücez yazarım sana olumlu olumsuz senin ne zaman belli olucak dua edicem senin için canım...

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni kadıldım ama inşallah bundan sonra sizlerle olacağım .Bende ayın 5' de aşılama yaptırdım ilk aşılamam ayın 21 de kan testi yaptırcam inşallah güzel sonuç alınırım .Derya76 senle aynı gün zannedersem aşılamamız hakkımızda hayırlı Allahım herkeze nasip etsin

benim geçen ayki yumurta takibim yapılmıştı ama tutmadı..adetim 5 gün erken geldi... salı günü adetimin 4 günü doktora gittim yine klomen verdi artı birde glukofen 850 mg verdi...offf yaniii....

candy35 hoşgeldin allah emeklerini boşa çıkarmasın arkadaşım.. inşallah güzel sonuçlar alırsın sendede pregny iğne ağrı yapmışmıydı??

derya canım senin sonucun ne oldu???

Son düzenleme:
bende 7 aylık evliyim çikolata kistlerim var 4 tane. yumurtalar gelişmesine rağmen çatlamıyo. 6 ocakda pregnly vuruldum.yarın test yaptırcam ama karnım kasıklarım çok ağrıyo.belimdede ağrı var ama kasıklarımın alt kısmı bayağ sert el değmiyo.. allah benden öncee çok bekleyen ablalarıma versin işallah.. bu ağrılar normalmi yoksa yine adet sancısımı :KK43:

X