Bebek Beslenmesi Bu gaz sancıları ne zaman azalır?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

daisy83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
385
1
41
53 günlük bir oğlum var. Gaz sancıları illallah ettirdi. Çok şükür kolik değil ama uyanık olduğu süre, sürekli ıkınmaları ve sızlamalarıyla geçiyor. Kendimi değil onu düşünüyorum zavallım çok ağrı çekiyor. Karnı acayip şiş. Artık 8 hafta oldu nerdeyse azalmaya başlaması lazım diye düşünüyorum ama hiç azalmıyor. Sab Simplex kullanıyorum o biraz rahatlatıyor sanırım ama kesin çözüm değil, yediklerime de dikkat ediyorum. 3 aylık olmasını dört gözle bekliyorum. Bazılarında 5-6 ay sürüyormuş öyle olmaz umarım.

Benimle aynı dertten muzdarip olanların deneyimlerine ihtiyacım var. Ne zaman azaldı? Ne zaman geçti?

Allah kolaylık versin öncelikle bende 5 aydan fazladır bu dertten muzdaribim aynı zamanda kolikti benim bebeğim hala çok net bi azalma yok kolik bitti çok şükür ama gaz hala devam ediyor sab simplex çözüm değil sadece rahatlatıcı oluyo ben dönüşümlü olarak zinco da kullanıyorum çok kızardım büyükler söyleyince işte çocuğa şunu verin bunu verin diye ama dinlediğimde farkı gördüm bana su verin diyen çok oldu bi ara verdim o rahatlıkta unuttuğum zaman oldu tekrar verdiğimde inanılmaz fark ettiriyo bazı bebeklerde su eksikliği olur deniyo doğruymuş benim bebeğim su eksikliği yaşıyor sanıyorum bu ara su kurtarıcım oldu tabi her bebekte su eksikliği olmuyo o yüzden vermek bazı bebeklerde daha çok gaz yapıyo yediklere dikkat etmekle artık hiç alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü ben gaz yapar denilen hiçbirşeyi yemiyorum hala bile yemiyorum ama ne fayda bakliyatlar,gazlı içecekler,çikolata,kabak,fasulye,kakaolu gıdalar,süt ve süt ürünleri ve aklıma gelmeyen daha nice şeyler yemiyorum ama bebeğimin aynı şekilde gazı oluyo bebeğimi yalnızca biraz rahatlatan su oldu anlayacağınız biraz uzun oldu ama bende bu konudan çok dertliyim umarım 3 ayda düzelir bebeğiniz

Son düzenleme:
Allah kolaylık versin canım benim kızımınki 6 ay sürdü şimdi bile geceleri uyanıyo gazdan bende sadece zinco kullandım bitkisel olduğu için bide rezene çayı verdim suda verdim günde bi iki kere

Canım benim oğluşum 5 aylık, yeni yeni geçiyor gaz sancısı ama bu kez diş sıkıntısı başladı tam bebikim de biz de rahatladı derken.Bence çok takmamaya çalış ne kadar sürecegini, ben takıp sordum da ne olldu. Yeter ki saglıklı olsunlar, tek derdimiz gaz olsun, Allah'a şükredelim...

aynen zamanı takma kafana....bende kolikli bebek annesi olarak milletin ağzının içine bakardım 3 derler 4 derler geçmediği sürece bu zaman artarak devam eder...:)) 6 da geçiyor endişe etme...biz % 9 a giren cinstendik ama geçiyor bu seferde diş başlıyor arkadaşların dediği gibi...velhasıl bize uyku yok...sağlıklı olsunlar hepsi inşallah

Haklısınız zamanı takmamak lazım ama çocuğun karnını gördükçe üzülüyorum nasıl şiş öyle... Millet dalga geçiyor babası gibi göbekli diye:)

bnm kızım 1.5 ve 2 ay sürdü sonra çok şkr geçtiii.gerçekten zorr ilaçlarda bi yere kadar..

benim oğlumda 2 ay sürdü çok şükür geçti şimdide kaka problemi var 12 gündür kaka yapamıyo oğlum :KK43:

cnm bebıs hareketlenmeye baslayınca genellıkle gaz sancısı azalır harek edemedıgı ıcın cok fazla gazı sorunu yasıyorlar ben sureklı karnını ovardım ve ayaklarını karnına dogru ıter cekerdım cok rahatlatırdı ınternette onunla ılglı bı vıdeo ızlemıstım bulursan ızle gercı vıdeoda cok sert davranıyolardı ben okadar sert yapmadım ama cok yumusak sekılde yapıncada bı anlamı kalmıyo benım kızım 3 bucuk aylıkken tek tarafa donmeye baslamıstı o zaman azaldı gazı ıkı tarafa donmeye baslayınca da tamamen bıttı...bol bol hareket yaptır faydasını goruceksın...

şimdi aklıma geldii
şuaktarlarda satılan elma yağı var ya ondan all..bebeğinin çoraplarını çıkar topuklarına ayağının altına sür braz karnınada saat yönünde ovarak sürr sonra kapa üstünüü...gazını çıkardığını ve rahatladığını göreceksn cnm...

şimdi aklıma geldii
şuaktarlarda satılan elma yağı var ya ondan all..bebeğinin çoraplarını çıkar topuklarına ayağının altına sür braz karnınada saat yönünde ovarak sürr sonra kapa üstünüü...gazını çıkardığını ve rahatladığını göreceksn cnm...

arkadaşın söylediği bazı bebeklere çok iyi geliyor. adaçayı yağı olarakta geçiyor adı. yalnız az miktarda sür çünkü yakıcı bir yağ canım.

benim oğlumda 2 ay sürdü çok şükür geçti şimdide kaka problemi var 12 gündür kaka yapamıyo oğlum :KK43:

12 gün mü? Doktora sordunuz mu? Uzun bir süre 12 gün.
Bir de myo oil diye bir masaj yağı iyi geliyormuş dediler, ısıtıcı etkisi varmış onu deneyeceğim. Var mı kullanan?

12 gün mü? Doktora sordunuz mu? Uzun bir süre 12 gün.
Bir de myo oil diye bir masaj yağı iyi geliyormuş dediler, ısıtıcı etkisi varmış onu deneyeceğim. Var mı kullanan?

biz yaklaşık 10 gündür kullanıyoruz canım myo oil i ben cok faydasını gördüm sabah aksam karnına va ayaklarının altına 3er dk saat yönünde masaj yapıyorum dr önerdi bide babuline surup kullanıyoruz sabah aksam internetten bebekler için masaj teknikleri ögrenmiştim dr yap ama normal bebek yagıyla yap myo oil i sadece karın va ayak altı için kullan ısıtıcı oldugundan dedi hatta masajdan sonra en son bacaklarını karnına dogru bastırıyorum hemen gaz cıkarıo ama biraz fazla bastırmak gerekio uzman tv de vardı canım nasıl gaz cıkarttıgı işe yarıo cidden

babi-x zen kullanmanı tavsıye edıyorummm cok ıyı gelıyoo benım bebegımde aynı dert vardı onunla bıraz rahatladıkk

53 günlük bir oğlum var. Gaz sancıları illallah ettirdi. Çok şükür kolik değil ama uyanık olduğu süre, sürekli ıkınmaları ve sızlamalarıyla geçiyor. Kendimi değil onu düşünüyorum zavallım çok ağrı çekiyor. Karnı acayip şiş. Artık 8 hafta oldu nerdeyse azalmaya başlaması lazım diye düşünüyorum ama hiç azalmıyor. Sab Simplex kullanıyorum o biraz rahatlatıyor sanırım ama kesin çözüm değil, yediklerime de dikkat ediyorum. 3 aylık olmasını dört gözle bekliyorum. Bazılarında 5-6 ay sürüyormuş öyle olmaz umarım.

Benimle aynı dertten muzdarip olanların deneyimlerine ihtiyacım var. Ne zaman azaldı? Ne zaman geçti?

Ayni problem benim oglumda da var. 38 gunluk. Bugun doktora gittik. Nurse harvey's kullaniyordum, tamam dedi. Kimyon yagi icerigi olan bir yag verdi eczaneden aldim. Karnina masaj yapmak icin. Inek sutu , peyniri ve yogurdu yasakladi. Keci urunleri ic dedi. Bulgur, dana eti, cikolata , bal gibi birrsuru besini de yasakladi. Reflusu de varmis, yatagina 60 derece aci ver dedi.
Tavsiyem iyi bir doktor ile gorusmen.

iyi akşamlar,
kendim bu sorunu fazla yaşamadım ama bir arkadaşım kendi bebeği için bebeğinin ayaklarının altına bir iki damla acı elma yağı ile masaj yapıyormuş ve geyet de etkili oluyormuş.. ona da hemşire ablası söylemiş... deneyin bence...ama sadece ayaklara masaj yapın sakın ağzına damlatmaya kalkmayın ...
bebeklerinizi güle güle büyütün...

X