20 lik Di ameliyat sonras ikinlik?

RaziyErkan

Mutluyum,MutluyuZ <3
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2009
1.340
0
32
merhaba,
18 yasindayim 02.12.2009`da alta sag sol 2 tane gömük daha cikmamis olan 20lik dislerimi ameliyat yoluyla aldirdim..Dikislerimde var islem sonrasi saguk buz seklinde sivi verdiler onlari koydum..03.12.09 sabahi kalktim yuzum cok kotu sismiss soguk sivilari koydum anlik iniyor ama tekrar sisme yapiyor..Sigara falan kullanmiyorum agzimi acamiyorum neredeyse agri kesici almistim gece yatmadan önce gün icinde agrim oldugu zmn aliyorum agri kesiciden baska ilac vermedi doktorum..Sadece corba icebiliyorum..Netten arastirdim bi forumda doktor sicak havlu koymayi önermis onu denedim sol tarafim biraz indi ama hafif agrim var siskinliklerim ne zmn gecer napmaliyim:1no2:

Tsk ederim..

merhaba,
18 yasindayim 02.12.2009`da alta sag sol 2 tane gömük daha cikmamis olan 20lik dislerimi ameliyat yoluyla aldirdim..Dikislerimde var islem sonrasi saguk buz seklinde sivi verdiler onlari koydum..03.12.09 sabahi kalktim yuzum cok kotu sismiss soguk sivilari koydum anlik iniyor ama tekrar sisme yapiyor..Sigara falan kullanmiyorum agzimi acamiyorum neredeyse agri kesici almistim gece yatmadan önce gün icinde agrim oldugu zmn aliyorum agri kesiciden baska ilac vermedi doktorum..Sadece corba icebiliyorum..Netten arastirdim bi forumda doktor sicak havlu koymayi önermis onu denedim sol tarafim biraz indi ama hafif agrim var siskinliklerim ne zmn gecer napmaliyim:1no2:

Tsk ederim..

geşmiş olsun
size çekim sonrası antibiotik de verilmesi gerekirdi.ayrıca periyodik kontrollere çağrılmanız lazımdı.yüzünüze mutlaka soğuk kompres yapmaya devam etmeniz lazım.eğer yüzünüzdeki işlik yumuşak ise ininceye kadar soğuk komprese deva.eğer sert ise sıcak havlu uygulaması yapabilirsiniz.
mutalaka doktorunuza kontrole gidin
sağlıklı günler

geşmiş olsun
size çekim sonrası antibiotik de verilmesi gerekirdi.ayrıca periyodik kontrollere çağrılmanız lazımdı.yüzünüze mutlaka soğuk kompres yapmaya devam etmeniz lazım.eğer yüzünüzdeki işlik yumuşak ise ininceye kadar soğuk komprese deva.eğer sert ise sıcak havlu uygulaması yapabilirsiniz.
mutalaka doktorunuza kontrole gidin
sağlıklı günler

Cevapiniz icin cok tsk ederimm..Cok az siskinliklerim kaldi suan 10.12.2009 persembe günü randevum var dikislerim alinicakk...
Arada sirada agrim oluyor dikisler alindiktan sonra özellikle dikkat etmem gereken birsey varmi??

geçmiş olsun, yaa bende de gömük dişler var ama cesaret edemıyorum, çok acıyor mu, ne kadar sürüyormuş bu iyileşme sureci...

Benimkiler daha cikmamisti ameliyat oldum,yarim saat falan sürdü tabi aci oluyor ceneme kadar girdiklerini hissetmistim..
ama o kadar cok abartilicak bi aci degildi uyusturduklari icin,30dk falan surmustu alt disleri cektirmistim..
sonrasinda tabiki cok agriyor,1hafta sonra rahat yemek yemeye baslayabiliyosun..

ya ben dün 20 yaşı çektirdim ama bugün davul gibiyim ve pazar gününe kadar iyileşmesi lazım bi öneriniz var mı

X