Doğmamış Çocuğa Mektuplar - Oriana Fallaci

Kitabın adı: DOĞMAMIŞ ÇOCUĞA MEKTUP Yazırı:ORİANA FALLACİ. Bende hatırlayamadım. Google den buldum senin için.

ya arkadaşlar nerden bulurum bu kitabı bulamadım internetten bulmam mümkünmü..

vallahi ben google kitabın adını yazdım tanıtımının olduğu bir sayfaya girdim. sende bir dene istersin.

Sanırım 5 yıl kadar önce okudum gerçekten güzel bir kitap.

Doğmamış Çocuğa Mektup

Yazar : Oriana Fallaci
Etiket Fiyatı : 8,00 YTL
Basım Tarihi : Nisan 1999
Yayınevi : Seçkin Yayıncılık

Kitaptan Bahsetmişken yazar hakkında bilgi vermeyi de uygun gördüm

İtalyan gazeteci yazar Oriana Fallaci, 29 Haziran 1929 tarihinde Floransa'da doğdu. İtalyan haber ajansı ANSA, muhalif görüşleriyle tanınan ve yaptığı röportajlarla ününü pekiştiren, ses getiren birçok kitaba imza atan eski savaş muhabiri Fallaci'nin, doğum yeri Floransa'daki bir hastanede öldüğünü duyurdu.

İtalyan gazetesi Corriere della Sera'da bir dönem direktörlük yaptı. Hayatının son dönemlerini New York'ta geçiren Fallaci'nin, ölümünden birkaç gün önce rahatsızlanarak Floransa'daki hastaneye kaldırıldığı belirtildi. 15 Eylül 2006 günü kansere yenik düşerek 76 yaşında öldü.

Henri Kissinger, Yaser Arafat, Kral Hüseyin, İndra Gandi ve Şah Rıza Pehlevi gibi birçok ünlü isimle röportaj yapan Fallaci, Humeyni ile yaptığı röportaj sırasında başörtüsünü çıkarmıştı.

Fallaci'nin önemli kitapları arasında, "Doğmamış Bir Çocuğa Mektup" ve "İnşallah" yer alıyor

X