bebeğim çok huzursuz yardım

summerwine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2009
10
0
arkadaşlar merhaba. 3haftalık bebeğim var. ve son üç gündür çok huzursuz gündüzleri hiç uyumuyor. geceleride uyurken huzursuzluğunu hareketlerinden çıkardığı seslerden anlayabiliyorum. sanırım gaz sancısı çünkü belirli aralıklarla kendini kasıp ağlıyor. babuline diye bir şurup kullanmaya başladım ama 1 aydan önce kullanılması doğru değilmiş galiba doğrumu?. birde doğduğundan beri gözlerinde yeşil çapaklanma var ağladıkca gözleri çapaklanıyor.. normal mi sizce. her ağladığındada doktora götürüp hastane ortamına sokmak istemiyorum. ama çok huzursuzum. çocuğuma yetemediğimi düşünüyorum

gaz sancıları genelde bu sıralar başlar,büyük ihtimalle sorun budur ama gözlerinde çapaklanma normal değil,doktora götürmelisiniz bence,kolay gelsin

ah canım onlar gaz sancılarıdır umarım kısa sürer zira çok sıkıntılı bir dönem oluyor.
gözleri içinde doktora götür canım bi çözümü vardır sanırım.

ah ah ben o kolıgı 4 ay cektım canım zombı olmuştum artık durmadan aglıodu bende ağlıodu depresyona gırmıştım maalesef bazı bebeklerde gaz sorunu cok oluo bu arada babulıne surup bıze hıc yaramadı daha cok azdırdı nöbetlerını canım neyse buyudukce dahada azaldı ama cookkk cektım kabus dolu gunlerdı karsında morarana kadar aglıo ama elınden bışey gelmıo işte sonra om-x dıe bı surup denedık doktorumuz tavsıyesıyle ohki o yaradı duzene soktu bızı oda bıtkısel dok danış kullan gozlerınıde ıhmal etme guvendığın hıyjenık bı hastaneye gıt goster canım

Selam,

Gaz sancısı için ilaç kullanmamanı tavsiye ederim, biliyorum çok zor ama, masaj, sıcak, havlu, omuzda sallamak gibi doğal şeyler başlangıç için en iyisi.

Gözü içinde; doktorumuzun en çok söylediği şey her gittiğimizde"burun köküne masaj yapın"dı. Kendi bebeğimde hiç olmadı ama, karşılaştığım 2 bebekte göz akması ve çapaklanmasının çok aşırı olmasına karşın doktorları masaj yapın demiş, bunu duyunca anladım neden doktorumuzun bu kadar çok uyardığını.
Oğlumuzu göz muayenesi için göz doktoruna gittiğimizde de göz doktoruda aynı tavsiye de bulundu.

Sadece tavsiye.

canım sen yinede doktora götür babuline nın pek faydasını ben görmedim gaz ilacı olaral ben sab sımplex kullandım ve çok memnun kaldım en iyi gaz ialçlarından biri diyebilirim birde rezene çayı dene derim karnına iyi gelebilir geçmiş olsun canım bu arada sende yediklerine dikkat et ki bebeğine geçmesin :ecrin_bebek:

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. dediğiniz gibi sancıları başladımı neyapsam ağlamasını durdurmak mümkün değil. bende herşeyi zamana bıraktım

ah canım biz 5 aylık olduk hala kolik sancılarınıu çekiyoruzz...
bize de en iyi sab simplex geldi dr a danışmadan kullanma sen ama...
bizr de bol bol rezene iç onunda faydası oluyo...
ayaklarına patik terlik giymeden dolaşma..
bunları biliyosundur aslında ama bazen insanın aklına gelmiyor diye söylüyorum...
inşallah kısa zamanda gazsız günlere kavuşursunuz...

çapaklanma için biz tobrex kullandık doğduğunda oğlumun gözünden kan akıyodu sonra da çok fazla çapaklanma oldu. ama ilaç iyi geldi doktoruna bir sor bence çapaklanmayı...
babuline de 15. günde başladık karnını da sıcak tutmak iyi geliyor. benim oğlumda ilk 2 ay nerdeyse hiç uyumazdı doktor normal olduğunu söylemişti zamanla hayata alışıyorlar hersey yoluna giriyor biraz sabır ve zaman...

ah bende çok çekmiştim 4 ay boyuca mahvolduk ailece hatta sülalece...mestil kulladık gaz için işe yarıyodu sanırım az çok ama yinede ağlıyordu işte bilmiyorum 5 aylık olmasını beklemekten başka çaresi yok bence sabırlı olmaya çalış

bakıyorum da bu kabusu yaşayan bir ben değilmişim,o zamanlar kendimi lanetlenmiş biri gibi hissediyordum,nasıl bir depresyon geçirdim allahım ya.ikinci bebek yap diyenlerin boğazını sıkasım geliyor bu yüzden.

bu arada çapaklanmayı zamana bırakmayın lütfen,çocuk enfeksiyon falan kapmasın,biz de yaşamıştık o sorunu,bir kanal tıkalıydı,masajla düzeldi,acilen bir göz doktoruna gidin,çapağı temizlemekiçin solüsyon falan alırsınız.

2. bebek mi asla. doğurmadan önce 1 yıl sonrada 2. yi yaparım diye düşünüyordum. cevaplarınız için teşekkürler. içim rahatladı

canım her bebeğe her ilaç yaramazmış gaz sancısı için ben bir sürü damla kullandım en son zinco ama çok iyi geldi tamamen bitkisel hatta masaj yapıyodum onunla karnına bebeğim rahatladı hala dönem dönem sancı çekiyo karnına masaj yapıyorum zinco ile iyi geliyo ben tavsiye ederim.

2. bebek mi asla. doğurmadan önce 1 yıl sonrada 2. yi yaparım diye düşünüyordum. cevaplarınız için teşekkürler. içim rahatladı

opuyorumnanaktan
ayy kendimi gördüm birden .bende 'ikincimi ama na allah korusun ':diyenlerdenim.kesinlikle düşünmüyorum....:eek:lmaz::eek:lmaz:

X