Çocuk Hastalıkları Sarı-sümüksü kaka....geçmedi gitti

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

wetw

Mucizenin annesi
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2009
413
4
48
Merhaba kızlar, 25 gün evvel kızım ishaldi, mikrobik ishal. İlaç kullandık, son tahlili temiz çıkınca ilacı kestik. Bazen kakası düzelir gibi oluyo bazen yine değişiveriyo. Bazen günde 1 kez yapıyor bazen 3 kez... Bugün Şu saate kadar 5 sefer altını açtım 5'i de kakalıydı. İlk kakası normal sarıydı en son açtığım kötü kokulu ve kirli hardal sarısı gibi ve üzeri kaygan... Benim yediklerimle alakalı olabilir mi acaba? Temizliğine öyle dikkat ediyorum ki daha ne yaparım bilmiyorum. Sadece anne sütü veriyorum. Ateşi yok, huzursuzluğu yok, neşesi yerinde... ecrübeleriniz varsa paylaşın ve beni rahatlatın ya da yölendirin

Canim bence kafana takma cunku ayni sorun benim bebegimdede var, massallah benimkide sukur iyi guluyor nesesi yerinde huzursuz degil ama aynen senin dedigin gibi kakasi sumuksu, bu ozellikle ben sut ictigim zamanlar oluyor..nezaman sut urunleri yemeyip icmesem noramale donuyor yoksa 4 kere altini cok az dolduruyor hemde sadece sumuksu oluyor..

evet canım emzırıosan senın yedıklerınlede alakalı soğuk ıcmemeye bak canım

teşekür ederim kızlar. Bi gün 4 kez sümüksü yapıp ertesi gün hiç yapmıyor. Bir sonraki gün 1 sefer normal yapıyor. Bıraktım takibi.. tşekkürler.

yediklerinlede alakalı olabilir
mikrobik dediğin zehirli ishalmi
bide rotavirüs yaptırdımı canım

Mikrobik ishal zehirli ishal değil. Ama anne sütü emen bebeklerde olmaması gereken çok nadir görülen bişeymiş. Şükür geçti ama ömrümden ömür gitti. Zehirli ishal dizanteriye deniliyor ve dışkıda kan görülüyor, amipli falan oluyor. Rotavirüs aşısının yapılması gereken zamanda kızım hastalandığı için aşıyı çok istememe rağmen yaptıramadık. Hastayken olmazmış aşı. O günden ber gözüm kıın bezinde. Her kakasını inceler oldum. Ellerimi yıkamaktan derilerim soyuldu. Yediklerime bağlıyorum artık napim...Bu arada sen ek gıdaya şladın mı? Bebeğinin gelişimi nasıl? Ben bu aya pek kilo almadığnı dşünüyorum," sütüm bazen yok gbi bazen taşıyor gibi...anlamadım gitti.

Kızlar Merhaba Acil cevap verirseniz sevinirim kızım 3.5 aylık diskisi önce yeşil balgaml biraz geçtikten sonra sarı renge dönüyor korkuyorum sizce bunu yaşayan varsa varsa beni aydinlatabilirmi

X