İşkur'un kurslarına giden var mı?

xsxehrazat35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
515
7
54
Arkadaşlar,İşkur'un açtığı mesleki eğitim kursuna giden var mı?Ben netten öğrendim günlük 15 TL da veriyorlarmış.Giden varsa netten başvuru oluyor mu,bir de kursa kabul edildiğinizde yapılan mülakatta neye önem veriyorlar?

ben internet üzerinden iş kura başvuru yapmıştım (öylesine)bana bir mektup gönderip görüşmeye davet ettiler 9.ayda bende gittim ama kabul edilmedim kamu yönetimi ve sekreterlik kursuydu birdahada çağrılmadım ama kurslara katılmak istiyorum aylık 300 tl ve sigorta yapılıyormuş diye duydum

anlatayım ben gittim ilçede oturuyorum internetten başvuru yapmadım direk gidip başvurdum web tasarım kursuydu 1000 kişi başvurmuş 200 alacaklardı kura çekilişi yaptılar o şeklde çıktı günlük on beş milyon aydan aya veriyorlardı toplu olarak aylık 300 lira bizim kurs en uzun süreliydi 2 buçuk ay diğerleri hep bir aydı sigorta dedikleri meslek kurslarında kurs sırasında birşey olursa onun sigortası bildiğimiz sigorta değil yani yanlış anlamayın

ben internet üzerinden iş kura başvuru yapmıştım (öylesine)bana bir mektup gönderip görüşmeye davet ettiler 9.ayda bende gittim ama kabul edilmedim kamu yönetimi ve sekreterlik kursuydu birdahada çağrılmadım ama kurslara katılmak istiyorum aylık 300 tl ve sigorta yapılıyormuş diye duydum

Neden çağrılmadın?yoksa bir yerlerde çalışıyormusun,çünkü çalışanları almıyorlar,işe ihtiyacı olanları alıyorlar.

bende şuan kursiyerim eğitici annelik kursunda bende direk gidip başvurdum çok uzun bi süre geçtikten sonra çağırıldım (7 ay sonra felan)öncelik başvuru sırasına göre alındı mülakat olmadı yani.bizim kurs 35 gün sürüyor günlük 15 lira düşünüldüğü gibide sigorta yapılmıyo kurs sırasında başınıza bi hal gelirse sigortanız karşılanıyo o tarz bişi yani..

Neden çağrılmadın?yoksa bir yerlerde çalışıyormusun,çünkü çalışanları almıyorlar,işe ihtiyacı olanları alıyorlar.

yok çalışmıyorum evdeyim gelenlerin çoğu ünv.öğrencisiydi sırf para için gelmişlerdi ama ben bir meslek sahibi olmak için başvurdum mülakattada söyledim :eek:lmaz:ama yine onlar kursa alındı:eek:klava:

slm arkadaşlar eşim ilanı görmüş,üsküdar beld. meslek edindirme kursları diye .sizin mahsettiğiniz de bu mu?bu tip kursa gidenler var mı?kuaförlük varmış,(bana en uygunu).500 saatlik biir kurs imiş

Kızlar bu kurslara gidip de faydasını gören arkadaşlar var mı?Kurs sonunda iş vaad etmiyorlar biliyorum beni de çağırmışlar görüşmeye.Biraz araştırdım internetden ne nedir diyerekten.Günlük beliri bir ücreti var onlara da baktım.Gidenler ne derler acaba?Faydası oldu mu bu kursların iş bulmanızdaboshayallersmile

Tatlım benim kuzenim gitti bu kursa.
Lise mezunuydu o, teknik ressamlıktı.
Lise diye özellikle belirttim daha çok onları tercih ediyorlar.Özelliklede düz çıkışlıysa.
Yalnız onda bile torpil gerekiyor.Adamı vardı girdi.
Diğer kuzenimde başvurdu.Üniv.mezunuydu torpilde yoktu olmadı.
Zaten başvuruda demişler lise olsaydı şansın daha çok olurdu diye.
Diğer kuzenime gelince kurstan sonra işe yerleştirilme mecburiyeti vardı.
Ama sanırım şimdi o şart kalkmış ama yinede kurs bitimi şirketler teklifte bulunuyormuş.
Maaşıda benden yüksek, haftasonlarıda yok.Yani aynı haklarda çalışıyoruz.
Eğer şirket sahibi birisi referansınız olursa bu iş tamamdır.
İnş gönlünüzce olsun.

iişkur'un kurslarına girebilmek için lise mezunu ve halen okumamak gerekiyormus kızlar..

bir yerde de üni. okuduğum için aldılar diye okumuştum,herşey şey farklı faklı bir yönde ilerlemiyorlar.Allah sonumuzu hayır etsin.olmadı belediyenin kurslarını düşünüyorum:S

1 sene önce, kadıköyde grafikerlik kursuna gitmiştim 2,5 ay. haftanın 5 günü, her gün 8 saat... Ama Allahı var verdikleri eğitim çok kaliteli, bizim kursumuz tam meydana yakındı... Eski tarihi bi bina gibi.... Gerçi, ben devamsızlık yüzünden kalmıştıöö. kalmak dediğim, sertifika için sınavlarına giremedim, ama verdikleri parayı bile almadılar. Hocalarımızda çok iyi insanlardı. Ayrıca, kurs sonunda iş bulma garantili bu kurslar. Yanlız aklınızda bulunsun, ismek gibi o kurstan bu kursa geçemezsiniz. 2 sene dolmadan bir başka kursa kayıt olmuyo bilginize...

giresun da işkura kura'ya gittiğimizde özellikle açıköğretim haricinde üniversite okuyanlar başvurmasın,gerçekten paraya ihtiyacı olanlar başvursun diyorlardı.bazı bölümler var ilkokul mezunu alıyorlar.bazı bölümler lise,önlisans ya da lisans mezunu alıyorlar.demek ki her yerde aynı değil bunlar

Bende İŞKUR'a kayıtlıydım işten çıkartılmama 2 gün kala görüşmesi vardı kendileri mesajla davet ettiler.Kurs 3 d max kursu çizim tabanlı programları bilenler içindi ve en az lise şartı vardı.Ben teknik ressam olunca direkt kabul edildim

Eğitimi özel kurslar veriyor.Onlar para almak için işkura böyle bi istek sunuyor kabul edilirse kurs başlıyor.Parasıyla kurs almanın aynısı.Doğal olarakta işkurla tekrar anlaşma yapmak içinde kaliteli eğitim veriyorlar.
Kurs günü kadar ay sonu para alıyorsunuz.Vakti olan sevdiği bir alanda eğitim almak isteyenler için iyi .

peki kızlar nasıl çağrıldınız kurslara internetten mı baş vurdunuz kayıt olmak için nasıl oldu aydınlatır mısınız

peki kızlar nasıl çağrıldınız kurslara internetten mı baş vurdunuz kayıt olmak için nasıl oldu aydınlatır mısınız

ben bizzat giderek üye olmuştum 4-5 sene önce
bi arkadaşım için internetten kayıt yapmaya çalıştım ama yapmadım nedense hep bir şeyler eksik çıktı falan.en iyisi işkura gidip kayıt olmak.diplomanızla kayıt oluyorsunuz sanırım.kayıt olduktan sonra kurslara başvurmak için de internet adresinden kurslar başlığından bulunduğunuz ile göre arama yapıyorsunuz seminer numarsının üstüne tıklayınca sayfa açıır zaten orda açıklaması falan yazar kursun.en üst tarafta da başvur butonu var orayı tıklayarak başvurabilirsiniz.ya da bizzat yerine giderek(en iyisi budur bence.yine de siz bilirsiniz tabii)

kızlarr en son bu konuda 2010 da yazı yazılmış 2012nin son günlerinde tekrar gündeme getiriyorum.
Şimdi ben bu kursta sahne makyajı kursuna gitmek istiyorum şartı falan oluyor mu veya gunleri neye göre ayarlıyorlar lisede okuyorum çakışmaması lazım yardıııııııım :KK43:

X