Koltuk Altım Çok Terliyor

S

Sem0sh

Ziyaretçi
17 yaŞndaym ve yakLeşık 2 yıLdr koLtukaLtmda aşırı terLeme vaR d0ktRa gdtm heRşey denedm ama bi çözm buLamdm:1no2:ç0k rahatSz edici bi durum öneriLerni bkLyrm tesekkR edeRim...! :1hug:

başka bi arkadaşada yazdım aynı cevabı.....benimde bi arkadaşım aynı dertten muzdariptii elleri koltuk altıı sırtıı herdaim hermevsim ıslaktı...sonra özel bi hastanede bi operasyon geçirdi..terlemeyi kısabilmek için klips taktılar... operasyon sonrası herkes kadar terler..oldu...istanbulda olmuştu ameliyat hastanenin adı MEDıPOL'dü sanırım...flash tvde de reklamı felan çıkıyodu....

bende ayni sorunu yasiyordum ama sadece koltu alti icin gecerli, hosuma gitmeyen bir durum oldumu yada havalar cok sicak oldumu asiri derecede terleme yasiyordum, almanyadan bir sprey siparis ettim, ilk hafta hergün sonrada 3-4günde bir kullaniyorsun, ilk ay acayip kasinti yapiyor koltuk altinda ama kasimayacaksin. ondan sonra rahatsin, normal terliyorum, hatta nerdeyse hic terlemiyorum.. cok memunum ilactan. bir sisesine 25euro verdim ama bir sise bir sene kadar gidiyor zaten. trye gönderme yapiliyormu bilmiyorum ama, spreyin markasi sweat STOP, kullandigim cesidi ise Forteplus+, sitede birkac cesit ürün vardi. belki trdede vardir bu ilac bir arastir istersen canim.

Son düzenleme:
terlemeyi durdurmak cok tehlikeli yani ameliyatla falan..
gecici olabilir stresten sıkıntıda sürekli asırı olabilir
roll on stick falan kullan kafana takma

kardeşm oldu o ameliyatı.minnacık terliyo
bende olcam ama korkuyrm.her giysimde ter çıkıyo utanıyom walla:sinifsinif:

dogrudur bazen insana sıkıntı yasatabilir
doktorlarla geniş çaplı konus bi yan etkisi yoksa sende ol kurtul
fakat iyi olmadıgını duymustum arastır korkma neler yaptıranlar var
yerimseniben

Terleme kötü bir durum değil ama bununla ilgili kullanabileceğin AMWAY firmasının yüksek teknoloji ile ürettiği roll-on' unu kullabilirsiniz. Maliyeti de çok yüksek değil emin olabi,lirsin...

Bir dermatolog'a giderek botox yaptirabilirsin.

nasıl kötü bi durum değil ya bende aynı sorun var insan öyle çok utanıyoki koltukaltı cımcık olmuş kolunu kaldıramıyosun zaten kaldırmasanda gözüküyo ben oyüzden terim çok belli olmasın diye her rengi de giyemiyorum ya siyah beyaz falan her şeyi denedim ama olmuyo geçmiyo botoks yapılıyomuş kolatına ama pahalı işte

Sa0Lun arkadaşLarr :KK66::KK70: bende doktora gidicem artık başka çarem kalmadı herşeyi denedim..

"terlemeyi durdurmak tehlikeli", "terlemek iyidir" filan deniliyor ama hiperhidroz hastaları için terlemek yaz kış, sıcak soğuk demeden koltuk altlarınızın her daim ıslak olması demek. bu da o kadar çirkin bir görüntü oluşturuyor ki, burada hafif bir ıslaklıktan bahsetmiyoruz bunu hasta olmayan anlayamaz arkadaşlar.

sürekli su ve mineral kaybettiğiniz için devamlı bir halsizlik ve düşük tansiyonla geziyor bu insanlar. bu durdurulması gereken bir terleme. sıcak oldu diye terlersiniz ya onun gibi düşünmeyin. deodorant pudra vs bunlar hiç çözüm olmuyor.

botoks ile terlemeye cozum gecici oluyor degil mi?

Sa0Lun arkadaşLarr :KK66::KK70: bende doktora gidicem artık başka çarem kalmadı herşeyi denedim..

canım aynı sorunu yıllardır ben yaşıyordum insan kollarını kaldıramadan rahat hareket ettiremeden nasıl yaşar iyi bilirim.diğer insanların bende terliyorum nolmuşki diyip roll-on önermeleri kadar sinir edici bişi yoktur. ve geçen yıl başka bir konu için gittiğim doktora konuyu açtım. bir karışım yazdı reçeteye, 20 gece sür streç filmle kapla öyle yat, bu yazı tersiz geçirirsin dedi. yaptım dediklerini bazı geceler uyuyamadım acayip kaşındırdı. ve sürmeye başladığım 5.günü ter tamamen yok oldu:) ancak etkisi ancak bir ay gitti o kadar acıya değdi aslında artık hareket kısıtım ortadan kalkmıştı ama sonraki denememde ögrendim ne 20 güne nede streç filme ihtiyacım var. yatmadan önce pamukla sürüp yatıyorum 5-6 gün sarmadan oh mis ter mer yok. ter başlayınca tekrar sür sür yat. aslında karışım formülünü vermek isterdim ancak ciltlerde farklı etkilere yol açabilme riski olduğundan en mantıklı çözümün doktora gidip bu tür bir solüsyon yazdırmak olduğunu düşünüyorum. hem maliyeti az hem doktor kontrolünde hemde terlemeyi tamamen ortadan kaldırmıyor.
umarım faydalı olur bilgilerim. bu siteyi terlememe çözüm ararken buldum ve farklı bir çok konudanda faydanlandım ve bugün üyelik amacım aşırı ter sorunu olanlarla yaşadıklarımı paylaşmaktı.
sevgiyle kalın

canım aynı sorunu yıllardır ben yaşıyordum insan kollarını kaldıramadan rahat hareket ettiremeden nasıl yaşar iyi bilirim.diğer insanların bende terliyorum nolmuşki diyip roll-on önermeleri kadar sinir edici bişi yoktur. ve geçen yıl başka bir konu için gittiğim doktora konuyu açtım. bir karışım yazdı reçeteye, 20 gece sür streç filmle kapla öyle yat, bu yazı tersiz geçirirsin dedi. yaptım dediklerini bazı geceler uyuyamadım acayip kaşındırdı. ve sürmeye başladığım 5.günü ter tamamen yok oldu:) ancak etkisi ancak bir ay gitti o kadar acıya değdi aslında artık hareket kısıtım ortadan kalkmıştı ama sonraki denememde ögrendim ne 20 güne nede streç filme ihtiyacım var. yatmadan önce pamukla sürüp yatıyorum 5-6 gün sarmadan oh mis ter mer yok. ter başlayınca tekrar sür sür yat. aslında karışım formülünü vermek isterdim ancak ciltlerde farklı etkilere yol açabilme riski olduğundan en mantıklı çözümün doktora gidip bu tür bir solüsyon yazdırmak olduğunu düşünüyorum. hem maliyeti az hem doktor kontrolünde hemde terlemeyi tamamen ortadan kaldırmıyor.
umarım faydalı olur bilgilerim. bu siteyi terlememe çözüm ararken buldum ve farklı bir çok konudanda faydanlandım ve bugün üyelik amacım aşırı ter sorunu olanlarla yaşadıklarımı paylaşmaktı.
sevgiyle kalın

yazdigi karisimi bizlerle paylasirsan ihtiyaci olan arkadaslarada cok yardimci olursun canim, simdiden tesekkurler:)

"terlemeyi durdurmak tehlikeli", "terlemek iyidir" filan deniliyor ama hiperhidroz hastaları için terlemek yaz kış, sıcak soğuk demeden koltuk altlarınızın her daim ıslak olması demek. bu da o kadar çirkin bir görüntü oluşturuyor ki, burada hafif bir ıslaklıktan bahsetmiyoruz bunu hasta olmayan anlayamaz arkadaşlar.

sürekli su ve mineral kaybettiğiniz için devamlı bir halsizlik ve düşük tansiyonla geziyor bu insanlar. bu durdurulması gereken bir terleme. sıcak oldu diye terlersiniz ya onun gibi düşünmeyin. deodorant pudra vs bunlar hiç çözüm olmuyor.

aynen katılıyorum bende de çok halsizlik oluyo dışarı bile çıkmak istemiyorum artık :1no2:
bende genel bir terleme var doktora gitmiştim çaresi yok bir iki sene içinde geçer demişti kan vermeyi düşünüyorum umarım geçer :eek:

Rexonanin koltuk alti deo sticklerini kullan muhtesem birsey. Her banyodan sonra hemen surmelisin. Mis gibi kokutuyor insani. Ama koltuk altini herzaman temiz tutmalisin yoksa hic bir urun fayda etmez.

yaza girmeden botox yaptırmak 6 ay gibi uzun bir süre hiç koltukaltı teriyle uğraşmamanızı sağlar. kışın ise zaten botoxa gerek kalmaz. çok da pahalı değil en fazla 500 lira o da en fazla.

arkdşlar bnde aşrı terliorum o kdar ktü bi drum ki sadce kltuk altım diil rsmen tşörtün altına kdar inio ıslaklık çk ktü bi drum fkat bnce ameliyat fln olmayn çnkü trlemek çk fydalı vcüttaki şyleri bu yolla atıoruz bnce ne kdar ktü de olsa bn yptırmam ama ypanlra da bşey diemem =)

X