Mezeler - Ordövrler vazgeçilmez patates pürem..(resimli)

pinaripekci

pinaripekci.blogspot.com
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009
3.830
14
44
ister etin ister tavuğun yanına..ister dalyan köfte yaptın..isten çıtır paneli tavuk budu yanına..püre vazgeçilmez...

patatesler haşlanır ve kabukları soyulur..

4-5 orta boy patates
2 bardak süt
2 yemek kaşığı tereyağı
tuz

haşlanmış patatesler derin bir karıştırma kabına doğranır.üzerine süt tere yağı ve tuz eklenip parçalayıcı uçla tamamen homojen bir kıvam alana kadar ezilir..işte püreniz hazır..hadi şimdi yanına yemek düşünelim:))

yemeklerim4.jpg

pınarcım ilk yorum benden olsun.... yerimseniben kimsenin vazgeçemeyeceği bir lezzet bu ve dediğin gibi herşeyin yanına da yakışır.... hımmmmm... ellerine sağlık.... nefis nefisssssss.................... Şeniz cokacimcoook alkisalkisalkis

pınarcım ilk yorum benden olsun.... yerimseniben kimsenin vazgeçemeyeceği bir lezzet bu ve dediğin gibi herşeyin yanına da yakışır.... hımmmmm... ellerine sağlık.... nefis nefisssssss.................... Şeniz cokacimcoook alkisalkisalkis

teşekkürler güzel yorumun için datlum..opuyorumnanaktancidden et yemekleri püreyle daha bir lezzetli oluyor..cokacimcoook

ohhhh pürüzsüz harika bir püre yapmissin pinarim
hamarat arkadasim benim ellerine emegine saglik
ben hazir patates püresi kullaniyorum
sadece minigim kücükken ona daha saglikli olsun diye yapardim
ama haziri acil durumlarda iyi oluyo
fakat senin bunuda not alicam
elimde haziri olmadigi zamanda degerlendirebilmek icin
iyiki paylasmissin canim

ben üzerine bol kaşar rendesi olmadan olmaz diyenlerdenim opuyorumnanaktan
bir de adını unuttum:kedi: kiremit rengi oval kaplar var ya fırına atıyorum 20 dk sonra hhhıımmmcokacimcoook

ohhhh pürüzsüz harika bir püre yapmissin pinarim
hamarat arkadasim benim ellerine emegine saglik
ben hazir patates püresi kullaniyorum
sadece minigim kücükken ona daha saglikli olsun diye yapardim
ama haziri acil durumlarda iyi oluyo
fakat senin bunuda not alicam
elimde haziri olmadigi zamanda degerlendirebilmek icin
iyiki paylasmissin canim

çalıştığım hastanede paket püreden yapıyorlar bana çok yavan geliyor..vakit olmadığında mutlaka iyidir ama vaktin varsa hem lezzetli hem sağlıklı olanı evde yaptığın..hele şu gdo olayından sonra ben oldukça temkinli hareket ediyorum.meyve suyu bile almıyorum hazır olarak..aslında bir çoğu ne basit şeylermiş yapınca anladım..keşke yavrularımız hiç tanışmamış olsaydı frankeştayn gıdalarla..ama tabi bilmiyorduk..öpüyorum canım seni..güzel yorumun için teşekkürler..opuyorumnanaktan

ben üzerine bol kaşar rendesi olmadan olmaz diyenlerdenim opuyorumnanaktan
bir de adını unuttum:kedi: kiremit rengi oval kaplar var ya fırına atıyorum 20 dk sonra hhhıımmmcokacimcoook

kesinlikle harika oluyordur öyle de kokusu burnuma kadar geldi..seninde ellerine sağlık tatlım..opuyorumnanaktan

X