Diin arkasna taklan tel(lingual)

elekneta

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
13
0
Dişin arkasına takılan teeller hakkında bilginiz var mı? yada yaptıran varmı? FİYATI nedir?dezavantajı varmı?dil carpıo yara oluo filan gibi biseyler okudum internette...(cok merak ediyorum bu aralar islerim var gidemiorum ortodontiste.)

Dişin arkasına takılan teller estetik açıdan avantajlıdır.Bir dişhekimi olarak bana sorarsanız bence normal klasik ortodontik tellerin kullanılması daha iyi olur diye düşünüyoru. ama sanat dünyasında çalışanlar için lingual tel tabiki avantaj ücreti 3000 dolardan aşagı olacağını sanmıyorum

merhaba ben 12 yil önce tedavi gördüm ve damakligi düzgün kullanamadigim icin okulumdan dolayi , bazi yerlerde egrilik var

tekrar tedavi olmak istiyorum fakat lingual... iyi bildiginiz bi dr varmi? istanbulda.

Yahu ne 3000 dolarından bahsediyorsunuz kardeşim o kadar olsa kimse dişlerinin önüne tel taktırmaz yani...Ben bu işi bilen bir doktora sordum 10000 liradan aşağıya yaptırmıyorlar..3000 dolar olsa ilk önce ben yaptıracağım zaten...

Kızlar bu henüz yeni sayılan bir sistem ve çok pahalı olduğundan özelde bile her doktor uygulamıyor..Benim dişlermde de eğrilik var ve bu yaşta dişimin önüne tel takmak istemediğimden bu yöntemi istiyordum o yüzden bayağı araştırdım..Ama çok pahalı olduğu için vazgeçmek zorunda kaldım.

oldukça pahalı bir yöntem 7bin tl-8bin tl civarı.fakat her agıza uygulanamıyor özellikle gömük dis flan varsa gömülü disi indirmek 3-4 yılı bulabiliomus.yani zaman da uzuo.Ve en büyük sorun konusma güçlüğü yapması eğer işiniz konusma üzerine ise bu teknk oldukca sorun cıkaracaktır,konusmanızı bozuomus...belkii de görünümü cok abartıoruzz porselen braket neyimize yetmio:)porselen de o kadar da kotu durmaz sanırımmm.bbo:baska arastıran varmmı?

bundan 4 sene önce normal tel taktırdım alt üst 6000 lira ödedim antalyada yaşıyordumozamanlar...ve 15 ay sonra kurtuldum tellerden...üstelik 20 yaşındaydım suanda iyiki taktırmışım diyorum..oyüzden görüntüsünü kafanıza takmayın hatta bana daha sempatik durdumu söylerlerdi bi süre sonra iyiki yaptırmışım diceksiniz...birde paranız varsa bence içe tellerden taktırabilirsin dili yara yapmasında çekinmeyi çünkü normal dışa takılan tellerde bir süre dudakları kesip yapa yapıyor...ama değiyorrrrrr...allah herkese taktırmaknasip etsin

yahuu ne 10000 filan bahsediyorsunuz kızlar.. ben gecen yaz gittim şeffaf olandan takılacaktı sonrasında da bu arkadan takılandan takılacaktı 1.250 fiyat söyledi. g.antepte oturuyorum ve gittigim doktor özel ve antebin iyi doktorlarından.. şuan bu fiyatları duyunca ben ona bile pahalı demiştim bedavaymış oysaki o fiyat :)

ben de lingual braket taktırmayı düşünüyorum, 10bin lira olacak kadar pahalı bir işlem değil benim araştırdığım kadarıyla...fiyat şehirden şehre semtten semte değişir tabi,merkezi bir yere giderseniz pahalı bir fiyat söylenmesi normal...
ben bu braketlerin ne kadar kullanışlı olduğunu sormak istiyorum kullananlara, konuşmayı ne kadar bozuyor alışma süresi ne kadar??

Kızlar dişlerin durumuna göre de fiyatlar oynama yapıyor tabii 1-2 dişteki eğrilikle bütün dişlerdeki eğriliklerin tedavi ücreti farklıdır tahmin edersiniz ki..En iyisi bireysel olarak gidip danışmak derim o yüzden..

diş telleri ilk çıktığında da fiyat pahalıydı 4-5 seneye normal fiyatına iner bence ama görüntüsü seni rahatsız etmesin eğer azsa dişlerindeki eğrilk bir senede tedavin tamamlanır, göz açıp kapayıncaya kadar bitmiş olur. ben 3 sene kullandım aynaya bakınca özlediğim zamanlar bile oluyor arada :)

Arkaya uygulanan tellere dilin alışması biraz daha uzun sürüyor dişlerin ön kısmına yapılanlarda 2000 tl ye yapan ortadontistler var..tabi yine dişlerin yapısına göre fiyat değişebilir

önden takılan seffaf olanlarda is gorur bence ? normal onden ve seffaf taktıran var mı anadolu ykasında acaba? fiyat olarak merak ettim :)

kimse linguale şu fiyat aldım diyememiş
biraz zaman geçince lingual yaygınlaşır fiyatı da düşer hatta sabit uygulama olarak tek kalır bence
hem invisalign var bazı tedaviler için...
hiç ortodontist olmaması ne acı hariçten gazel okuyoruz burda!!!

dişlerin alanını genişletmek için lingual kullanılıyor sanırım bana doktor 3000$ fiyat verdi normal midir?

Dişin arkasına takılan teller estetik açıdan avantajlıdır.Bir dişhekimi olarak bana sorarsanız bence normal klasik ortodontik tellerin kullanılması daha iyi olur diye düşünüyoru. ama sanat dünyasında çalışanlar için lingual tel tabiki avantaj ücreti 3000 dolardan aşagı olacağını sanmıyorum

size bi soru sormak istiyorum. ben 1,5 yıl kadar braket tel kullandım 19yaşındayım 1hafta önce cıkarıldı sabit kalması için şeffaf kalıplar verdi doktorum. dişlerim öndeydı ust çene. şimdi hem sıralılar hemde geriye geldiler memnunum . ama yeterli değil bana göre vede üst dişimden biri önde. bunu söylediğimde doktoruma düzelicek dedi. bunu nasıl yapıcak yanı tellerım cıktı ve sadece sabit kalması için bişi kullanıyorum. lütfen yardımcı olun panik içindeyim açıkçası :KK70:

lingual braketlere dilin alışması çok daha zor oluyor ve dilin odası saraldığı için konuşmanız çok komik hale geliyor konuşurken braketlere diliniz takılıyor vs. hem hasta için zor hemde hekimin çalışma alanı çok zor olduğu için gereken özeni göstermiyorlar. ben normal metal barketlerimle bir yılda tedaviimi tamamladım:) üstelik 22 yaşındayım önemli olan ağız hijyenine dikkat etmek ve doktorun söylediklerini yapmak. lastik kullan diyorsa mutlaka kullanmak. bir bi buçuk sene çok da fazla bir zaman değil çıkartıncada diş taşı temizliği ve beyazlatma yaparsınız muhteşem bi gülüşünüz olur :) paranızda cebinizde kalırr. Bu arada linguale takılan braketlerin malzemesi normalle aynı fakat lingualde çalşma ortamı zor olduğu için hekimler o kadar uçuk fiyatlar veriyorlar inanın yakında biliyorum :) şeffaf bıraketlere gelince hem çabuk kırılıyorlar hemde ağız hijyeniniz iyi olmazsa plak gibi duruyolar mide bulandırıcı en azından metalde ağznda tel olduğu belli iyi bir gülüş içinde bir yıl çok değil arkadaşlar normal taktırın sonra o hallerinizi özlersiniz bile :)

lingual yöntemle ilgili ben fiyat aldım 6000$ ile 6 500$ arasındaymış hiç gerek yok bence o kadar para vermeye

X