Crohn hastal

yusume

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2009
1
0
slm arkadaslar ben bu siteyi yeni gordum ve hemen uye oldum ve ben 18 yillik crohn hastasiyim 28 yasindayim bu hastalik bende 10 yasindan beri var ama 8 yildir tesisi konuldu tesis konulana kadar fmf, eklem romatizmasi, stil hastaligi tedavisi gordum en son cerrah passada yapilan kolonoskopi ile crohn hastasi oldugum bellirlendi bu hastalik beni cok zorluyor ama bununla yasamayi ogrendim esim sayesinde surekli agri cekiyorum ilac kullaniyorum ilaci biraktigim zaman hastalik nuks ediyor ben buna ragmen azatoprin storoid kullanmama ragmen cocuk dogurdum ama sukur hic bir problem olmadi suan oglum 7 yasinda ve cok saglikli cok sukur bu hastalikta olanlar sakin uzulmesinler evt agrilar oluyor atklar zor geciyor ama hayat devam ediyor herkese allahtan acil sifalar......

slm arkadaslar ben bu siteyi yeni gordum ve hemen uye oldum ve ben 18 yillik crohn hastasiyim 28 yasindayim bu hastalik bende 10 yasindan beri var ama 8 yildir tesisi konuldu tesis konulana kadar fmf, eklem romatizmasi, stil hastaligi tedavisi gordum en son cerrah passada yapilan kolonoskopi ile crohn hastasi oldugum bellirlendi bu hastalik beni cok zorluyor ama bununla yasamayi ogrendim esim sayesinde surekli agri cekiyorum ilac kullaniyorum ilaci biraktigim zaman hastalik nuks ediyor ben buna ragmen azatoprin storoid kullanmama ragmen cocuk dogurdum ama sukur hic bir problem olmadi suan oglum 7 yasinda ve cok saglikli cok sukur bu hastalikta olanlar sakin uzulmesinler evt agrilar oluyor atklar zor geciyor ama hayat devam ediyor herkese allahtan acil sifalar......

geçmiş olsun şikayetleriniz nasıldı fmf eklem romtizması tedavisi gördüm demişsiniz ağrılarınız nasıldı bide o ilaçları kullanırken fmf yada eklem romatizması olmadığınızı nasıl anladınız aynı durumdan geçiyorum hala tanı konmadı fmf ilacı kullandım daha beter oldum eklem romatizmasındanda şüpheleniliyor ama sonu yok beş senedir karnımda gezen ağrı bulantı eklem sırt ağrıları ve ne yesem vc ye gidiyorum sizinde böylemiydi yardımcı olursanız sevinirim ...

geçmiş olsun şikayetleriniz nasıldı fmf eklem romtizması tedavisi gördüm demişsiniz ağrılarınız nasıldı bide o ilaçları kullanırken fmf yada eklem romatizması olmadığınızı nasıl anladınız aynı durumdan geçiyorum hala tanı konmadı fmf ilacı kullandım daha beter oldum eklem romatizmasındanda şüpheleniliyor ama sonu yok beş senedir karnımda gezen ağrı bulantı eklem sırt ağrıları ve ne yesem vc ye gidiyorum sizinde böylemiydi yardımcı olursanız sevinirim ...

Bn şuan hamileyim ve karnımın sağ tarafında bi ağrı var. Wc ye gitmem düzensiz.2008 yılında başlamıştı sonra safra kesesi ameliyatı oldum buağrılarım geçmişti sizin ağrınız nasıl nereniz daha çok ağrıo

Bn şuan hamileyim ve karnımın sağ tarafında bi ağrı var. Wc ye gitmem düzensiz.2008 yılında başlamıştı sonra safra kesesi ameliyatı oldum buağrılarım geçmişti sizin ağrınız nasıl nereniz daha çok ağrıo

benim ağrı bütün karnımda dolaşıyor bi atakta sağ tarafımda oluo diğer atakta solumda en son kasıklarımda oldu vc gtmem benimde düzensiz crohnun daha net bir belirtisi varmı özellikle fmf den ayırtıcı bugün doktorumda fmf den uzaklaşmaya başladı ilaca rağmen atağım oldu

Benim annem crohn hastası çocukluğundan beri ancak teşhis çok sonraları konmuş tabii.. Aynı zamanda fmf de var deniyor.. Aralık ayında ameliyat oldu (totalde 14. Ameliyatı) ve bağırsağının bir kısmı daha alındı.. Ancak ameliyat yaraları hala iyileşmedi sürekli pansumana gidiyoruz, habire neşterle açıp açıp telrar sıkıyorlar içini temizliyorlar.. Bu ne kadar sürede iyileşir bilgisi olan var mı?

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bende hamileyim ve crohnumm...ne yapsam bilemedim.hamilik planli deildi ancak rabbimin armagani bize .cok korkuyorum atak gecirmektennnn

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar merhaba, bende de aydır süregelen bağırsak rahatsızlıklarım var. Onca doktora gitmeme rağmen şikayetlerime bir türlü çözüm bulamadım. Ve 3 aydır sürekli alakalı alakasız verdikleri ilaçları kullanıyorum. En son bi doktor renkli tomoğrafi çekti ve ince bağırsaklarımda kalınlaşma tespit etti ve kolonoskopi yapılması gerektiğini belirtti. Daha önce aranızda kolonoskopi olan var mı ve bu işlemde esnasında tavsiyeleriniz nelerdir. Doktora sordum bayıltmadan işlemi yapıcakmış. Vede konyada bildiğiniz uzman var mıdır? :26::18:

Tamamen bayilmiyosun zaten.ben kolonoskobi oldum crohn suphesiyle.hatirlamiyorum bile.bi bsktim bitmis.dert etme.insallah crohn degilsindir...ben malesef crohnum

Merhabalar bu hastalik cinsel iliski sirasinda ciddi agrilara neden oluyormu bilginiz vaf mi

X