Bebeğinde hidrops (ödem) olup da sağlıkla doğum yapan???

çıktım hastaneden evimdeyim allah bidaha göstermesin inşallah hiçbirimize ve hiçkimseye

Teselli cümleleri boş geliyo böyle zamanlarda.En hayırlı zamanda tekrar hamile kalırsın inşallah.Sakın umutsuzluğa kapılma bir daha aynı şey tekrarlayacak diye bişey yok.Ben hidropstan sonra gayet sağlıklı bir doğum yaptım.

Teselli cümleleri boş geliyo böyle zamanlarda.En hayırlı zamanda tekrar hamile kalırsın inşallah.Sakın umutsuzluğa kapılma bir daha aynı şey tekrarlayacak diye bişey yok.Ben hidropstan sonra gayet sağlıklı bir doğum yaptım.

evet bazen boş geliyo teselli cümleleri :KK43: umarım birdaha yaşamam böle şeyler umarım kimse yaşamaz. umut verdin teşekkür ederim

Bebeğine hidrops teşhisi konan bebeğini kaybeden bütün annelerin başı sağolsun,
Benimde bebeğime 24 haftalıkken hidrops teşhisi konuldu, tam 40 gün boyunca her türlü testi yaptırdık,ama hiç bir sebep bulunumadı, non immun hidrops dedi doktorlar, bebeğimin ciğerleri , karnı su toplamıştı,gitmediğim doktor kalmadı, çok zor günlerdi bizim için, 26 nisan da 30 haftalıkken erken doğum sancılarım başladı ve kızım sadece 45 dk yaşadı :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba kızlar. Konu açılalı çok olmuş ama ben yine de paylaşmak istedim. Bakan olur belki. Bende ikiz gebelik yaşadım . Çok güzel hamilelik dönemi geçirdim ki 31 inci haftaya kadar. Altta olan bebeğim zeynepnur'da mesanede kist vardı. Bir hafta sonra tekrar gittik kontrole mesanedeki kist büyümeye başlamıştı. Detaylı ultrasona tekrar girdim evet doğru kist vardı nihf olarak gözüküyordu. bir hafta sonra yani 33 hafta böbrek su toplamaya başladı. Perinatoloji'ye gittik. Doktor bebeğin sorunlu dedi. Nasıl dedim . Araştırma hastanesine yatman lazım ve heyet karar vermeli. 20 cı haftalarda olsaydı gebelıgı sonlandırırdım dedi. Hayatımın en zor , en kötü kelimelerle ifade edemeyeceğim bir durumdu. Doktora sakatlığı var mı dedim böbrek hastalıığıda bir sakatlıktır dedi. Dünya başıma yıkıldı. Devlet hastanesine gitmek istemedim kendi dr gittim çok güveneiyordum cunku . ne yapacaksak yapalım dedım ben baska hastaneye gıtmek ıstemıyorum. cumartesı yatısım oldu 4 saatte bir nts ye bağlı kaldım . tekrardan cıger gelıstırıcı vuruldu. hersey cok guzeldı. kalp atısları ıkısının de superdi. ultrasonla her gecen gun bobrektekı su fazlalasıyordu. 2 gün sonra sezeryana aldılar. Zeynep Nur'um maalesef yarım saat yaşayabildi. Bütün organları su toplamış yavrumun. Ayşe gülüm çok şükür 18 gün yoğun bakımda kaldı. Rabbime şükür 4 aylık oldu. Ama benim acım hala dinmiyor hala içim acıyor. Her gün her saat aklımda unutamıyorum. Acabalar aklımı çok karıştırıyor. Vardı da görülmedi mi. Başka doktora gitsem kurtulurmudu bir sürü soru işareti. he şu da var doktoruma çok guvenıyordum halada güvenirim. ama aklımda ki soru işaretlerini yok edemiyorum. Acım zamanla azalır dedım ama olmuyor. Allah evladını kucagına alıp kaybeden annelere sabır versin. Kusura bakmayın çok uzun oldu. Ama neden olur neden kaynaklanır araştırıyorum bir sürü yazı makale okudum .Sizinle de paylaşmak istedim bunları yaşamış anneler olarak. Nasıl atlatacağım ben :KK43:(

canm basiniz sag olsun eger okuduysaniz benimde iki tane bebegimi bu sesebden kaybettim simdi yine hamileyim 24 haftalik oldum normalde 18 haftalikken cikardi cikmadi doktorlara gore cikmaz diyorlar ama yinede insan emin olamiyor iki tane tarifi olmayan aciyi yasayip .. insallah salikla kucagimiza almak nasip olur ve buraya yazarim herkezede umut olur

merhaba öncelikle bu durumu yasayan herkeze geçmiş olsun.benim ilk gebeliğim .bebeğimin 16 haftalıkken ciğerlerinde,karnında ve kafasının arkasında ödem olduğunu öğrendik.kan testi ve amniyosentezde birşey çıkmadı.hangi doktora gittiysek sonlandırmamızı tavsiye etti.o aralar bu sayfayıda takip etmiştik.bu durumu yaşayıpta sağlıklı doğum yapan varmı diye.en ufak bir umut arıyor insan bu duruma düşünce.anneye zarar vermediği sürece hayatına son vermek istemedik.ödem gittikçe arttı ve sonuçta 28 haftalıkken kalbi durdu. sonlandırmamamızın zararlarını bu zaman görmeye başladık;
doktorlar normal doğum yapmak istediklerini,sezeryanı tavsiye etmediklerini söylediler.üç gün ilaç verdiler ve karnımda ölü bir bebekler normal doğum yapacakların arasında üç gün sancı çekerek bekledim.bebek büyüdüğü için ve ölü olduğu için doğumu çok zor oluyormuş.
doğum olduktan sonra eşinin ayrılması beklendi oda hidropstanmıdır bilinmez yapışmış kendi ayrılmadı.doktorlar zor bela ayırdı.eğer daha derin olsa idi kanama ve rahmin alınması ile karşı karşıya kalacaktık belki.
özetle söyleyeceklerim doktorlara güvenmek lazım eğer hidrops çıkıp ilerliyorsa sonlandırmak gerektiğini düşünüyorum.çünkü süreci yaşamış biri olarak ,bebek ve ödem büyüdükçe hem psikolojikhemde fiziksel getirdiği zarar ve riskler daha çok oluyor.ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz.doğum daha zor daha acılı ve riskli oluyor.şimdi düşünüyorum eğer bebek daha geç haftalarda doğsa daha riskli olacaktı belkide.
ayrıca ilerki haftalarda ödem çok fazla ise sezeryan olacaktı.büyük ihtimal yaşamayacak bir bebek için sezeryan daha acılı bir doğum,iki yıl korunma ve sınırlı gebelik getirecek.
ve ayrıca eşinin plesentaya yapışma durumu varki,bizimki aşırı yapışmamış ,bilmiyorum hidropsla bağlantılımı ama biz yaşadık.ilerleyen haftalarda yapışma derin olursa aşırı kanama ve rahim kaybına kadar gidebilirdi.
allah inşallah bu durumu yaşayanlara tez zamanda sağlıklı evlatlar versin umut ediyorum.

Merhaba Sivaslii canım. Senin de başın sağolsun . Evet okudum baştan sona kadar. Atlatması zor oluyor. İnşallah bebeğini sağ salim kucağına alırsın. Kötü düşünme. İyi düşün iyi olsun. İnşallah herkese de umut olursun.

Merhaba ayise,
Çok zor dönemden geçmişsin. Benim son haftalarda çıktığı için çok sorun yaşamadım.
Ama karnında hareketini hissettiğin canının parçasını kaybetmek tarifi imkansız . Kelimeler bulamıyorum.
Allah evladını kucağına alıp büyüten sonra kaybeden annelere sabır versin. Hidrops lanet bir hastalık. Allah hiç kimseye de yaşatmasın.

merhaba kızlar.. buraya yazmak çok zor üzücü malesef ama bende 13 ağustosta ölü doğum yaptım 32 haftalıkken hemde... çok zor oldu çok acı çektim Allah kimseye göstermesin merak ettiğim hidrops tan bebeğini kaybedenler tedavi gördüler mi ikinci bebekleri için ne yapmak gerekir nasıl önlemler alınır?

merhaba kızlar.. buraya yazmak çok zor üzücü malesef ama bende 13 ağustosta ölü doğum yaptım 32 haftalıkken hemde... çok zor oldu çok acı çektim Allah kimseye göstermesin merak ettiğim hidrops tan bebeğini kaybedenler tedavi gördüler mi ikinci bebekleri için ne yapmak gerekir nasıl önlemler alınır?

Daha öncede yazmıştım bende 16 haftalıkken çıkmıştı hidrops, daha önceden de bir düşük yaşamıştım. 22. haftaya kadar tahlil vb sonuçları bekledik ve bebek ölmek üzereyken doğuma karar verdik. 8 ay oldu şimdi tekrar hamileyim 12 haftalığız, şükür şimdilik bir aksilik yok ama 16. haftadan önce hiçbir dr net konuşmuyor bekleyip göreceğiz diyorlar.
Tedaviye gelince, 2. gebelğimde önce düşük yaşadığım için hormon iğnesi ve kan sulandırıcı kullanıyordum. Fakat bu gebeliğimde kanamam olmasına rağman dr um tüm ilaçları yasakladı. Sıfır hata ve kimyasalla olmalı bu gebelik dedi. Öğretmenim heyet raporu aldım (çocuklardan geçebilecek olan parvovirüs ihtimaline karşı), bir kaç hafta daha çalışmayacağım, evden dışarı çıkmıyor ve özellikle 5-6 yaş çocuğu olan arkadaşlarımla görüşmüyorum. Yani kendi çapımda alabileceğim tüm önlemleri alıyorum.
bu sırada bir kaç dr a düzenli olarak gidiyorum, bunların başında da riskli gebelik uzmanı İnanç Mendilcioğlu var. her dr farklı şeyler söylüyor. onun dediklerine göre hareket ediyorum. 4 -5 hafta sonra sonucu sizlerle paylaşırım.
Aynı acıları yaşamaktan korkuyorum, Dualarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Allah yardımcınız olsun bu süreçte. Inşallah herşey yolunda gider ve sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Bireysel olarak alabileceğiniz tüm önlemleri almışsınız, bundan sonra olumlu düşünmek ve dua etmek gerekiyor.

buraya bikere de guzel bisey yazmak istiyorum 35 haftalik olcagiz Elhamdulillah hersey yolunda hidrops dan dogru umudunuzu kaybetmeyin ins rabbim yasatmak isterse hersey olur rabbim salikla sihhatle dogurmayida nasip eder ins .. ve tum bebegini kaybetmis annelere ..

sivaslii canım her hafta bakıyorum senden güzel bir haber bekliiyorum, bizi bilgilendirirsen çok sevinirim :)

X