Sayfa: 1/2 12 SonSon
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bebeğin başının aşağı inmesi...

1. Konu Sahibi : kba #1
    Giriş tarihi
    Aug 2008

bebeğin başının aşağı inmesi...

kızlar bebeğinizin aşağı inip doğum kanalına girdiğinizde ne gibi bi belirtiniz oldu??yada şöyle sorayım bunu nasıl farkediyorsunuz..mutlaka dr sölemiştir ama öğrendikten sonra vucut nasıl tepkiler verdi onu merak ediyorum:)umarım anlatabilmişimdir:))))))

2. Konu Sahibi : kba #2
    Giriş tarihi
    Oct 2008
    28.haftadayım bebğimin başı aşağıda ama ben bişe hissetmedim

3. Konu Sahibi : kba #3
    Giriş tarihi
    Aug 2008
    merak ettiğim aşağı inmesinden ziyade doğum kanalına girmiş olması..bu doğum başlangıcında mı oluyor?doğumdan hemen öncemi oluyor? önce oluyorsa nasıl anlaşılır?? işte asıl merak ettiklerim bunlar yoksa benim kızımda döndü ve ben bişey hissetmedim:)))

4. Konu Sahibi : kba #4
    canım bende tam kasıklarımın altında bi kıpırtılar hissediyodum ama önceden hiç böle hissetmemiştim sonra doktora gidince öğrendim doğum kanalına girmiş oğlum ellerini yüzüne koyuyomuş onun kıpırtılarıymış 36, haftada başı aşağı indi bizimkinin ama dönerken hiç bişey hissetmedim bende çünkü normaldede çok hareketli ayırt edemedim .....

5. Konu Sahibi : kba #5
    Alıntı kba kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    merak ettiğim aşağı inmesinden ziyade doğum kanalına girmiş olması..bu doğum başlangıcında mı oluyor?doğumdan hemen öncemi oluyor? önce oluyorsa nasıl anlaşılır?? işte asıl merak ettiklerim bunlar yoksa benim kızımda döndü ve ben bişey hissetmedim:)))
    sen 37, haftanda olmadığın için hemen doğması iyi bişey değil bebeğin için çünkü normal olan 37, hafta prematüre olmaması için.... bildiğim kadarıyla bu bi süreç bizimki 36, haftada döndü şuan 38+5 olduk ama hala gelen giden yok yani 40 a kadar yolu var

6. Konu Sahibi : kba #6
    Giriş tarihi
    Aug 2008
    şimdi doğmasın tabi:)zamanımız var daha ama insan merak ediyo işte..bide ayağa kalkınca çok baskı yaptığından ve bu benim ilk hamileliğim olduğundan tedirgin oluyorum ister istemez..neyse zamanında gelsin kızım başka bişe istemiyorum dayanıcaz artık..hı bide sağlıklı doğsun inşallah..Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin..

7. Konu Sahibi : kba #7
    doğum kanalına girmiş olması erken doğacak anlamına gelmiyormuş. genelde 36.haftadan sonra bebekler doğum pozisyonu alırmış zaten..senin hissetmen kasıklarına baskı, çok daha fazla idrar çıkma ve kasıklarında özellikle yattıgın zaman bebeğin kıpır
    kıpır oynaması sanırım :)

8. Konu Sahibi : kba #8
    Bebek kafasi dondu ise tamamdir. benimde bu yonden idi endiselerim.
    dondunten ve rahim acilmaya baslayinca zaten bebek geliyor.
    Benim de donmustu ama dogum kanalina girmeyince endise ediyordum.
    Dogum ani gelince mecbur bebek iniyor :)) hiç merak etmeyin kendinizi bosuna strese koymayin.

9. Konu Sahibi : kba #9
    Giriş tarihi
    Aug 2008
    hmm..anladım..saolun kızlar..

10. Konu Sahibi : kba #10
    Canım bende 40. haftanın içindeyim geçen hafta doktorum bebeğimin doğum kanalına girdiğini başının çok aşağıda olduğunu söyledi hatta alttan muayeneyle başına dokunuyorum hissediyor musun dedi:) Benim 37. haftanın başından beridir yürüdüğüm veya ayakta kaldığım zamanlarda bacaklarımın arasında elektrik çarpması gibi sancılar oluyodu hemen yere çöküyodum doktora söyledim o sıralar kanala inmiş bebişim. Şimdi tuvalete kalkamaz oldum bacaklarımın arasında gibi bi ağırlık var.

Sayfa: 1/2 12 SonSon