Temmuz Annelerinin Mama Sandalyesi, Yürüteç, Hoppala, Bebek Arabası Tavsiyeleri

biz first whells aldık netten .. çok memnunum . ilk 6 ay için port bebe aparatıyla kullanıyoruz . bir yere giderken çıkartması - şasesini katlaması ve yeniden açıp takması çok pratik ..
6 aydan sonra puset formunu yani oturaklı aparatıyla kullanıcaz .. ilk 6 ay bebeklerin yattığı yerin düz olması gerekiyormuş , bir çok puset-bebek arabası dün forma getirelimiyor maalesef :KK43: üstelik diğer bebek arabalarına göre daha yüksek , tekerlekleri ve port bebenin şaseye takıldığı yer itibariyle , bu da bebeğinizle daha yakın kılıyor sizi , uzmanlar da onu tavsiye ediyorlar bebek-anne arasındaki mesafe yakın olacak ve bebeğin yüzü size dönük olacak , sesinizi duyacak ve mimiklerinizi görecek .. bu açıdan çok memnun kaldığımı söyleyebilirim ..
büyük tekerlekleri şişiyor , sanırım onun aparatı da gelen ambalajın içinde vardı .. sepeti , yağmurluğu , cibinliği , puset formunda kullanacağınız zaman koruyucu kemerleri mevcut ..
o kadar kullanışlı ki geçenlerde eşim ameliyat olmuştu , hastanede beraber kaldık ve oğluşum onun içinde çok rahat uyudu .. şu sepet beşiklerin boyu kadar var , eni tabi o kadar geniş değil , 55-60 cm felan eni ..
18 kg taşıma kapasitesi var ..
ben portbebe hediyeli 399 tl almıştım 4 ay önce , şimdi 499 tl , başka bir sitede 649 tl

** eğer zeminkatta - düzayak- veya asansörlü bir binada oturmuyorsanız baston pusetler gibi katlanma özelliği olmadığı için kesinlikle önermem **

gelelim ürünün 2 adet eksisine ...

birincisi ; araba , evet , ağır biraz :KK43:(
11 kg ağırlığında ve toplu taşıma araçlarını kullanamıyorsunuz katlanamadığı için .. katlanma olayı şöyle , portbebe yada oturaklı kısmı şaseden çıkarılıyıor , şase pusetin kollarında aşağı dpğru itildiğinde kolayca katlanıyor .. bu şekilde hemencecik arabaya yada taksiye yerleştirilebiliyor . yeniden monte edileceğinde de şaseyi tutup yerden kaldırılınca , hemen ayaklanmış oluyor ve üstüne portbebe yada diğer aparatı deliklerinden takıyosunuz " klik " sesini duyduysanız işlem tamam yerimseniben

diğer eksisi ise ;
hatchback arabaların bağajına sığarken zorlanması , hatta bağajın iç hacine göre sığamaması .. tabi bu durum portbebe kullanımında geçerli , oturaklı kısımda sorun olmayacak sanırım gördüğüm kadarıyla ...

bir keresinde hastaneden dönerken tektim , yanımda annem de yoktu .. taksi bu arada Doblo'du , geniş geniş geldik :))
taksiye binerken paşamı önce arka koltuğa yatırdım .. portbebsini çıkarttım , şasesini katlamaya bile gerek kalmadı .. taksiden indiğimde de hemen monte ettim ve tosbikimi yerleştirdim içine ..

resmi de bu yerimseniben

Son düzenleme:
tatlım arkada posa haznesi var..orayı tahminimce 15 elma posası ile doldurabilirsin.he eger içindeki rende kısmında oluşan posayı soruyosan evet oluyor..ama rahatsız edici değil hemen temizleniyor.

canim temizlik degil de benim derdim posanin sulu olmasi. yarisi bosa gidiyor mu yani yoksa kati mi cikariyor posalari. yani elmanin hasatini cikariyor mu:)

annem bize arceligin katı meyve sıkacagini almis, daha hic kullanmadim.
useniyprum temizlemeye inanain.
simdilik cam rende tadinda ilerliyoruz.
pure icin sinbonun kahve öğütücüsü varmis, teyzem kullaniyor, ondan almayi dusunuyorum bende.
cunku canim cikiyor catalla ez ez bitmiyor.

canim ben daha gecmedim ama kati gidaya bu emze islemini rondo veya blender yapmiyor mu? eger metal degmesin diyorsan catalk da metalli sonucta.

yahu hanimlar, benim mutfak kucuk. bugun maxitorys'a bakmaya gittik. valla hepsi cok buyuk bunlarin. sanfdalye uzerine monte edilenden alacaktim. goremedim. Huris bakmis kizini oturtmus. boyu masaya yetismemis. bilmiyorum ki ne yapsam?

Fisher Price'in ustteki mama koltugunun bir yerlerde satildigini goren var mi?

yahu hanimlar, benim mutfak kucuk. bugun maxitorys'a bakmaya gittik. valla hepsi cok buyuk bunlarin. sanfdalye uzerine monte edilenden alacaktim. goremedim. Huris bakmis kizini oturtmus. boyu masaya yetismemis. bilmiyorum ki ne yapsam?

Fisher Price'in ustteki mama koltugunun bir yerlerde satildigini goren var mi?

e-bebekte gördüm canım ben yanlış hatırlamıyorsam.internet sitesine bak.telefon ile arayıp sorarsımn varmı yokmu diye.e-bebek kızıltoprakta birde çamlıcada var

yukarda resmi olanchicconun çift kılıflı safari koltuğu nu bizde aldık oğluma 6 aydan fazla oldu tabi biz alalı oğlum 1 yaşına yeni girdi çünkü benim biz çoooooooooookkkkkkkkkkkkk mennunuz en sevdiğimiz yer
içi geniz rahat rahat hareket edebiliyor en önemlisi bebeğin içinde sıkışmaması sıkısırsa oturmaz durmaz içinde geniş olanlarından alın bence biz o zman nakitte 195 tl vermiştik
koltuğa bağlanan o kumaşlar sevi baby de var ama hiç kullanışlı değil bebkleri yemek yerken çok akıtıyorlar hem sandelye mahvaluyor hemde çocuk onun içinde daralıyor çok kısa süreli kullanıyor birde chicconun mamam sandelyesi 4 yaşa kadar kullanılıyor

canim ben daha gecmedim ama kati gidaya bu emze islemini rondo veya blender yapmiyor mu? eger metal degmesin diyorsan catalk da metalli sonucta.

kibelecim baslayinca goreceksin, el kadar yaptigin icin rondo ve blender dograyamiyor.
kahve ogutucusu henuz almadim ama haznesi kucucuk.
bu haftasonu alavagim insallah, migrosta 30 ytl imis.
inan bir saatim gidiyor efeye mama hazirlarken.
hasla catalla ez falan.
artik herseye usenir oldum ama napayim cnm ya.
bel sırt nanay bende:KK43:

merhabalar, bir kaç gundur ara$tirma yapiyorum mama sandalyesi hakkinda, chicco' nun polly sandalyesi daha cazib geldi bana, oglu$uma onu almayi du$unuyorum, fakat fiyatida guzel 160 euro.. yakinda ucuzluklar olacak ozaman almayi istiyorum in$allah. ozellikleri $ahane, renginide sari siyah istiyorum in$allah.

1 $ey sorcam chicco nun sandalyesinin oturacagi naylon oldugundan bebi$ terlemezmi otururken ? kafama takilan tek ayrinti bu :uhm:

yıldız salıncak,harika birşeymiş...4 kademeli ve internetten aldık 90 tl..perşembe elimzide işallahhhh...fotolarını çeker çeker yollarım Denizin..

53062913280388692.jpg

ben salıncak almayı düşünmüyorum ...hem çok büyük yer yok hemde salıncak aldım mı sallayacak adam lazım kaydirigubbakcemile3

ben salıncak almayı düşünmüyorum ...hem çok büyük yer yok hemde salıncak aldım mı sallayacak adam lazım kaydirigubbakcemile3

aynen canım kaydirigubbakcemile5 hoppala mı ne deniyorsa işte ondan alıcam belki ,selsin almış ya çağına , süper bişii , ondan almayı düşün
yorum .. kendi kendine zıplasın dursun içinde bana bulaşmadan :))))))))))))))

bu da bizim mama sandalyemissssssssss hihoyyyt
şu meşşşşşhuuuuuur bebek sitesinden sipariş etmiştik , dün geldi kargo ile
özellikleri itibariyle chicco-pegperego vb aratmıyor
üstelik saaaaaaaaadece 99 tl alkisalkisalkis
resmi ve özelliklerini kopyaladım aşağıya
cidden o kadar paralar döküp isme binaen almayın derim
yükseklik ayarından tam yatış pozisyonuna , çift tepsi özelliğinden emniyetli tekerleklere kadar tüm özellikler mevcut
2 gündür iyi alıştık rahatlığına kaydirigubbakcemile3

CRESPO MAMA SANDALYESı

Özellikleri:
3 kademeli oturma ve yatma pozisyonu
Çift Tepsi, Üst tepsiyi çıkartığınız zaman bebeğiniz alt tepsiyle oynamaya devam edebilirsiniz
5 noktalı emniyet kemeri
5 kademeli yüksekli ayarı ve yan kısımlardaki düğmeler sayesinde bebeğiniz mama sandalyesinin içerisindeyken bile güvenli bir şekilde indirip kaldırmanıza yardımcı olur.
Oturma ünitesini yukarı çekmek istediğiniz zaman düğmeye basmanız gerekmez, Asansör sistemi sayesinde oturma ünitesini yukarıya doğru çekmeniz yeterlidir.
Mama sandalyesinde özel bir kumaş kullanılmıştır, kumaş kolay temizlenebilir ve sağlıklıdır.
Mama sandalyesinin tablasında bardak haznesi bulunmaktadır, tabla bebeğinizin durumuna göre 3 farklı ileri ve geri ayarına sahiptir.
Tablaya bağlı güvenlik barı bebeğinizin küçükken aşağıya dopru kaymasını engeller, istenildiğinde sökülebilir
Oturma ünitesindeki ayak uzantısı yukarı, aşağı ve ileri, geri ayarlanabilir. Bu sayede bebeğinize daha konforlu bir oturma şekli sağlayabilirsiniz.
Mama Sandalyesi katlandığı zaman benzerlerine göre daha az yer kaplamaktadır.
Mama Sandalyesinin ayaklarında sabitleyici kilit sistemi bulunmaktadır, kilitler ile bebeğiniz mama sandalyesinin üzerinde iken bile rahat hareket ettirebilirsiniz.
Büyük ve kaliteli tekerlekleri sayesinde rahat kullanım olanağı sunar.

Markanın Ait Olduğu Ülke: Türkiye
Üretim Yeri: PRC
Hitap Ettiği Yaş Aralığı: 6 ay+

edit : mesajı yolladıktan sonra bi baktım da renkler biraz silik gibi çıkmış .. turkuaz mavi , fıstık yeşili ve beyaz renkler ..

Son düzenleme:

Canim salincagi alacaksan kendinden sallanandan alacaksin. kendin itersen ne anladim ben o isten.

Salincak benim hayatimi kurtardi. 2 aylikken aldim. esimle basbasa yemek yemeye basladim sikilinca koydum salincaga oyaladi onu. eger yorgunsa da zaten kendi kendine sallanirken uyudu. ben cok is yaparken onun kendi kendine uyudugunu gordum. yani salincak benim icin kurtarici oldu ama dedigim gibi kendi sallanacak. ben ilgilenmeyecegim.

simdi ise onundeki oyuncaklarla ilgilenmeye basladi. sallanirken ona bakiyor devamli.

ama bu aylardan sonra ozellikle de ayaklaninca salincagin ise yarayacagini dusunmuyorum. cunku o sekilde sabit yerlerin sikacagini dusunuyorum ama tabi bilemem.

ben salincagimi fisherprice yagmur ormani modelinden almistim. iyiki de almisim. coook memnun kaldim. fiyati biraz pahali ama sahibinden.com da gecenlerde 100liraya gordum. eminim ki tertemizdir cunku kilif vs yikaniyor. zaten oyuncaga ne yapabilirsin ki. ben 3 aydir kullaniyorum. cizik yok. dusunenler oraya bakabilir ama dedigim gibi bu aydan sonra zannetmiyorum ki ayaklaninca otursun.

yarin ebebk'in kiziltopraktaki magazasina su mama sandalyesine bakmaya gidecegim.

ben buyuk mama sandalyesi alamam:KK43: zaten mutfagim bit kadar.onu da koyarsam yarisi dolar heralde:KK43:

X