Bebek Beslenmesi bebeğim kaka yapmıyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

nadya222

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2009
3
2
arkadaşlar 3,5 aylık oğlum var ilk iki ay günde 1,2 defa kaka yapmasına rağmen ikinci aydan sonra kakasını yapmamaya başladı 7,8 gün yapamadımı fitille yaptırıyoruz kakası sıvı olduğu için doktor saadece anne sütüyle beslenen bebeklerde 10 güne kadar normal dedi geçenlerde 12 gün yapmadı en son fitille yaptırdık fitilde alışkanlık yapıyormuş yaptıda fitilsiz yapmıyor.
sormak istediğim sizde aynı problemi yaşadınızmı? yardımcı olursanız sevinirim

benım buyuk oğlumdada aynı ılk bır aydan sonra basladı.. su an 27 aylık .. ve hala tutuyor..

anne sutuyle besledım.. 15gun yapmadıgı gunlerı bılırım..

her d r rfarklı bısey söyledı.. gecen ay gıttıgımız dr sutukesın dedi ve hakıkaten sütü kesstım eskıye nazaran daha iyi..

ha bu arada anne sutunu degl tabı.. ben ilk bır yıl emzırdım..

cok uzun surerse drum atesölcerle yada kulak pamuğuyla uyar demıstı.. bırde gögus ucuna zeytın yagı sur demıstı..
fıtılı çok tavsıye etmıyorlar sanırım..

canım bence endişelenme ilk aylarda her bezi kakalı çıkarken daha sonra 1 hafta yapmadığı zamanlar olmuştu sonra geçiyor normal yani zorlanıyor biraz bebekler şimdi oğlum 6 aylık günde 2 kez filan yapıyor geçmiş olsun canım

zeytin yagını içiriyorum ateş ölçeride kulak çöpünüde denedim ama fayda yok haftaya kontrolü var bakalım doktor nedicek ,
gelecek ay ek besine başlicaz umarım düzelir.

Benimde kızım 3,5 aylık. 3.aya kadar günde 2 kez mutlaka yapardı. son 10 gündür kakasını yapamıyor. Gaz çıkarıyor fakat yapamıyor. Doktorumuz "debridat" adında bağırsak düzenleyici verdi. onu kullanıyorum ama faydasını göremedim. 2 gün yapmayınca fitil yaptık. Baya bi çıkardı hemde çok kötü kokuyordu. Şimdi yine yapamıyor. Doktor normal diyor fakat bebeğim çok rahatsız. Ağlıyorrr hep:KK43:

arkadaşlar 3,5 aylık oğlum var ilk iki ay günde 1,2 defa kaka yapmasına rağmen ikinci aydan sonra kakasını yapmamaya başladı 7,8 gün yapamadımı fitille yaptırıyoruz kakası sıvı olduğu için doktor saadece anne sütüyle beslenen bebeklerde 10 güne kadar normal dedi geçenlerde 12 gün yapmadı en son fitille yaptırdık fitilde alışkanlık yapıyormuş yaptıda fitilsiz yapmıyor.

canım şuan kıızm 9 aylık olacak bende senın gbi 4 aylıkken zor günler gecırdım kabızdı kızım doktor doktor gezdım libalaks lağman, fitil , zeytin yağı aklına ne gelırse denedık her dr farklı bısey soyledı en sonunda bulduğumuz dr bu konuda uzmanlaşmıştı ilgi alanı kabızlıktı ve bana telaşlanma dedi kısacası anne sütü alan bebeklerde kana gecıyor besınler ve posa olmadığı için kaka yapamıyor dedı sen telaş yaptıkca sütünden ona gecıyor rahat ol hatta eskiden derlermiş ya cocuk kaka yapamayınca aa ne güzel sütün yaramış diye.. bu yüzden sıkma canını arada fitil koy ama alışkanlık halıne gelmesın yani hergün fitil koyma 10 gün yapmassa normal telaşlanma. arada 3-5 günde yağ fitil falan deneyebilirsin gecmiş olsun özeldende yazabilirsin bana canım

Benimde kızım 3,5 aylık. 3.aya kadar günde 2 kez mutlaka yapardı. son 10 gündür kakasını yapamıyor. Gaz çıkarıyor fakat yapamıyor. Doktorumuz "debridat" adında bağırsak düzenleyici verdi. onu kullanıyorum ama faydasını göremedim. 2 gün yapmayınca fitil yaptık. Baya bi çıkardı hemde çok kötü kokuyordu. Şimdi yine yapamıyor. Doktor normal diyor fakat bebeğim çok rahatsız. Ağlıyorrr hep:KK43:

canım bağırsak düzenleyici şurup tarzı şeyler fazla kullanma tembelleştırıyor doktorum bize o tür şeyler kullandığımız ıcın kızmıstı sağlam cocugun metabolızmasını bozmayın demıstı

cnm mamasına yada sütüne bir çay kaşığı zeytinyağı ekle.saf zeytinyağı bulabilirsen daha iyi.birde sakın zeytinyağını çiğ verme mutlaka yak.yakıp verdiğinde çabuk yapıyo

canım benim bebeğim de öyleydi.4 aya kadar çok düzenli yapardı kakasını.ne olduysa 4. aydan sonra oldu.kaka yapmayı unuttu sanki bebeğim.15 ve 17 gün boyunca yapmadığı oldu.tam 6 ay sürdü bu durum.bu arada oğlum 12. ayına girdi.gitmediğim doktor sormadığım kocakarı kalmadı ama yapmadı ki yapmadı.ne fitiller ne müsiller ne zeytin yağı ne su ne kulak çubuğu....ooooooooo aklına ne gelirse.bi keresinde ah zavallı yavrum 1 çay bardağı zeytin yağı içirdim çok rahatsızdı kakasını çıkaramadığı için.ama yine yapmadı.en son götürdüğüm doktor allah razı olsun.bebeği hiç zorlama ilaç yağ içirtip işkence etme boşuna zamanla kendisi öğrenip yapar şu an sadece günde 1 kaşık osmolak şurup içir dedi kakası yumuşar ister istemez yapar.sonra 2 günde bir daha sonra 3 gün vs. azalta azalta ver alışana kadar dedi. ve dediklerini yaptım sonuç aldım çok şükür şimdi kendi başına yapıyor rahat rahat.arada birde su içir.bağırsakları yumuşasın.bisiklet hareti yaptır bağırsakları çalışsın.emekleyince problem kalkar inşallah.moralini bozma allahın izniyle geçecek.endişelerini çok iyi alnıyorum 8 ay önce bende aynı haldeydim.allah yardım ediyo bi şekilde

benim oğlum 6 aylık bende şimdi aynı sorunu yaşıyorum.daha önce hiç böyle olmamıştı. doktor fitil verdi. ama 1 haftadır yapamıyor . ek gıdaya başladık ondan büyük ihtimalle .huzursuz değil çok şükür ama annelik işte insan rahatsız oluyor.

benim bebeğim şuan 3 aylık 2 aylıkken böyle sorunumuz oldu.10 gün yapmadığı oluyodu. dr bekleyin 12 günü geçerse bağırsaklarına baktırın dedi
1 ay 10 günde bir yaptı sonra düzeldi.küçük biberonla bebe çayı verdim ılık faydası oldua.s

benim oğlum 5,5 aylık sadece sabahları yapıyor ben de günde 1 kez diye telaşlanmıştım. konuyu okuyunca halimize şükrettim. normaldir heralde değil mi?? doktora fln gitmeye gerek yok :KK51:

benim oğlum 5,5 aylık sadece sabahları yapıyor ben de günde 1 kez diye telaşlanmıştım. konuyu okuyunca halimize şükrettim. normaldir heralde değil mi?? doktora fln gitmeye gerek yok :KK51:

İçin rahat olsun canım, normal..Benim oğlum genelde günde 3 kere kaka yapıyor..Ben bu durumu doktora sorduğum vakit bana bir bebeğin 3 günde bir kere veya günde 3 kere kaka yapmasının normal olduğunu söyledi..Ben de acaba çok mu yapıyor diye telaşlanmıştım :KK34:

Canım selam , öncelikle geçmiş olsun bende benzer sıkıntılar yasadım benimki daha 10 aylık ama sana bir kaç önerim var.Ben biraz sırdışı bir doktora gidiyorum yani gelenekselci anneanneci bi doktor .Örneğin ; bebeğimize hiç gaz ilacı verdirmedi su burun temizleme suyunu bile bize yaptırdı vs vs gaz ilacı vermek istediğimde bana dediki , siz biraz rahat ediceksiniz diye bebeğin bağırsaklarını tembelliğe mi alıstırıcaksınız ? ama tabi gel görki o ağlamalara dayanamadık ve bir kaç kez verdik onun yerine belden asagı sıcak suyu koydurmustu. mesela demir ilacıda hiç verdirmedi neden demir eksikliği varmı yokmu bilmeden bebeğe dısardan bişey verelimki dedi ve onun dediklerini yaptık cok sükür kan sayımı tam cıktı iyikide vermemişim, şimdi sana benim tavsiyem kesinlikle iyi bir doktor bulman ve bagırsaklarını bir kontroıl ettirmen burda herkesin bebeği farklı bir fizyolojiye sahip ne telaş yap nede asırı rahat ol ama bir sıkıntı olmadıgından önce emin ol.Bebeğin anüsüyle cok oynamamak gerekiyor kulak çöü fitil vs bunlar bir zaman sonra bagırsak sıkıntılarına yol acabileceği gibi bebeğin ilerideki yasamında piskolojik acıdanda sıkıntılar oluşturabiliyor.Eger doktorlar herhangi bir sıkıntı görmüyorsa bence fitili bir an önce kes ve yemeklerine zeytinyagı ilave et mutlaka , popusunu yavasca silebilirsin.Sonra sana kiviyi öneririm ben bile hamileyken kaç hafta kabızlık sıkıntıları cektiğimi bilirim bir yakınım kivi tavsiye etmişti şimdi benim bebeğim kabız olunca kivi yediriyorum ve inanki cok işe yarıyor .Kayısı vs deneyebilirsin beslenme seklini gözden gecir örneğin bebek büskivisi yiyormu oda cok kabız yapar bol lifli seyler yedirmeye calıs bol su içir yemeklerine kimyon ve tarcın atmanı tavsiye ederim karın masajları yap bagırsakları uyarmak için ama kesinlikle anüsten yapılan seyleri hemen terket dediğim gibi bir alıskanlık yaparsa ömrü billah sıkıntısını yasarsın .Eger bebeğin dısarı cıkamadıgında sıkıntı yapmıyorsa karın agrısı aplama sinir filan cokda kafana takma herkezin vucut fizyolojisi farklıdır ama lütfen önce iyi bir doktora görün sağlıcakla kal cok gecmiş olsun

nadya merhaba aynı sorun benim kızımda da var 10 gün yapmadığı oluyor. acaba sen bir netice alabildinmi.bebeğim 6,5 aylık rabbim şifa versin

aynı sorunu bende yaşıyorum 6 aylık oglum şuanda. bır hafta oncesıne kadar gunde ıkı kez yapan bebek sımdı 4 gun 5 gun yapmıylor. dun zeytınyagı surduk poposuna masajlar yaptık anca
oyle yapabıldı. bırde sert degıl sıvı kaka bende dra goturmeyı dusunuyorum canım . ınsallah senınkındede sorun yoktur. ınsallah normaldır bu durum.

Benim bebeğim de 3 . Ayından sonra bı sure yapamadı, 3 günde bir kere yapıyordu. Bı yerde okumuştum aci elma yagi ile topuklara masaj yapmak iyi gelir diyodu. Gercekten de ise yaradı. Her sabah banyo yaptirip topuklarına yag ile masaj yaptım. Hergün kakasini yapmaya basladi. Sonra da zaten düzene girdi cok şükür. Deneyin bence aci elma yağını .

Rabbim ne arzunuz varsa gerçekleştirsin.
Benim şehzâdem de 2,5 aylık ve 4. gündür yapamıyor diye bunalmıştım. Hemşiremiz fitil deneyin dedi bugün, onu da beceremedik elimiz ayağımıza dolaştı eşimle.. Acemiyiz ilk bebeğimiz :KK43: Her kafadan bi ses çıktı, felaket tellalları yok çok uzun bi süre yok cerrahi müdahaleye gider bu durum falan diyince gece tepeme çökmüştü ki yazdıklarınızı okudum. Sevinçten ve heyecandan gözlerim doldu inanın öyle bunalmıştım ki.. İyi ki varsınız yaa nasıl rahatladıysam Rabbim de size rahatlık nasip etsin. Nasıl olsa yapar değil mi sıkıntıya gerek yok 4 gün için. Evet evet gerek yok :)

X