çamaşır makinası

diyarceylan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2009
2
0
merhaba ;

yaklaşık 2 ay önce yeni bir arçelik marka çamaşır makinası aldım makina hiç temiz yıkamıyo renkli çamaşırları 50 derecede yıkıyorum sanki hiç yıkanmamış gibi aynı çıkıyo
ne yapsam acaba fikri olan varmı ?

işe yaramaz aynı sorunu bende yaşıyorumarçelikle 3 yıldır güzel yıkamıyor belki 15 kez çağırdım servisi hiç bişisesi yok deyip gidiyorlar

değiştirme hakkınız yokmu bayanlar aldığınız yere gidin başka modelle değişin yani
benimki beko 12 sene oldu bi tıklamasını duymadım
bayagıda güzel
sizinkiler yeni çıkan ürünlerdenmi
hani 7,8,9 kiloluk olan

belki bi yeri tıkalıdır,ama yeni almışsın,bence en iyisi değiştirmen,çünkü yeni makinenin gıcır gıcır yıkaması lazım..ama eskiler için sirke çok ii geliyo diye bi kaç yerde,deneyimli kişileri tarafından okudum,bende dün akşam denedim...beyazları yıkadığım zaman farkı anlarım..bence makinesinden memnun olmayanlar bi de sirke deneyin...

bende makinamda aynı sorunu yaşıyodum benimki vesteldi kaç kez servis çağırdım garantisi bitti bi ton para saçtım olmadı fdeğiştirdim bende

arkadaşım bende bu gün çamaşır makinesi sorunuyla işe geldim makine yeni proğramı anlamaya çalışıyorum çok garip
bütün proğramlar beyaz bilmem pamuklu hep 1,5 saati aşkın yıkama proğramı bu renkliler için çok
renkliler için veya az kirliler için ayarlanan bir proğramı yok nasıl arçelik bu
kısa mini proğram yazıyo baktım ben kısa yıkıyo sandım meğer miniye 2,5 kilo çamaşır koy diyormuş
yani süreden değil kısaltma çamaşır miktarından
peki ben hangisinde yıkıcam az kirli çamaşırı sinir oldum ya

kardel,arçeliklerde hızlı yıkama tuşu var.ben de bu tuşu devamlı kullanıyorum yoksa dediğin gibi normal program 1,5 saat :KK43:

benim makinem vestel ..ben çok memnunum güzel yıkıyor istediğim gibi program ayarınıda yapabiliyorum
annem geçenlerde değiştirdi makinesini arçeliğin en son modelini aldı
bize illalah ettirdi makine
yanlış bir programa ayarlamışız kapatıp yeniden ayarlıyoruz makine bildiğinden şaşmıyor
fişten çekip bekliyoruz fişi takıp başka programa ayarlıyoruz yine ilk ayarlanan programdan devam ediyor makine
birde sadece sıkma işlemi yaptırmak istedik
neymiş efendim makine 6 kilo çamaşır yıkıyomuş 6 kiloyu doldurmadan sıkmıyor

eskiden makineler bizim sözümüzü dinliyordu şimdiki yeni çıkan makineler kendi havalarında
ödüm kopuyo makinem bozulacakta yeni almak zorunda kalacam diye

benim makinem vestel ..ben çok memnunum güzel yıkıyor istediğim gibi program ayarınıda yapabiliyorum
annem geçenlerde değiştirdi makinesini arçeliğin en son modelini aldı
bize illalah ettirdi makine
yanlış bir programa ayarlamışız kapatıp yeniden ayarlıyoruz makine bildiğinden şaşmıyor
fişten çekip bekliyoruz fişi takıp başka programa ayarlıyoruz yine ilk ayarlanan programdan devam ediyor makine
birde sadece sıkma işlemi yaptırmak istedik
neymiş efendim makine 6 kilo çamaşır yıkıyomuş 6 kiloyu doldurmadan sıkmıyor

eskiden makineler bizim sözümüzü dinliyordu şimdiki yeni çıkan makineler kendi havalarında
ödüm kopuyo makinem bozulacakta yeni almak zorunda kalacam diye

Canım programlama kısmı sizin hatanızdan kaynaklanıyor.

Programı başlattığın düğmeye(başlat-beklet tuşu) 5saniye boyunca basılı tutarsan devam eden programı iptal eder ve yeniden başka bir program seçebilirsin.

Benim makinemde arçelik ilk günden beri ömrümü yedi hiç güzel yıkamıyor diye uğraşıp duruyordum daha sonra suyu az aldığını farkettim yıkama esnasında hiç su görünmüyor bir kaç damla camda görünüyo okadar sonra makineye kendim su eklemeye karar verdim ilk önce 5lt su verdim hiç görünürde su yoktu sonra 5lt daha yine ortda su yok son 5lt koyunca biraz camdan su görünmeye başladı artık böyle yıkıyorum çamaşırlar daha temiz çıkıyo. Tamirciye su eklediğimi anlattım bir zararı olurmu diye sordum olmaz dedi ama sizde danışın ve deneyin farkı su eklediğiniz anda anlarsınızturkbayragi:eek:

iyi de isin yoksa makinanin basinda bekle su eklicem diye hay Allah nerde bu makinanin su tasarrufu yav Ben de bitane almak istiyorum evdeki sizlere omur de simdi kafam iyice karisti aristonun 8 kg lik olanini dusunuyodum marka tavsiyesi olan varsa lutfen yazsin

X