hamilelikte mide bulantısı olmaması normal mi?

dimplecim hayırlı olsun canım Allah tamamına erdirsin kucağına aldığın günleri göstersin.

bu gün tam 8.hafta oldu diğer hamileliklerimde sürekli bir bulantı yaşıyordum ama bu bebeğimde sadece 7 haftada 2 gün boyunca öldüm dirildim ama şimdi hiç bir şey yok, bulantı sağlıklı bebek demektir diyordu dr um şimdi korkuyorum :KK50::KK50:

canım hiç korkma benim hiççççç bulantım olmadı çok şükür rabbime kızım 2 yaşında

Kızlar dr.a gittim durumu anlattım güldü '' bu anneler de gerçekten çok tuhaf,bulantı olur dert yanar bulantı olmaz dert yanar'' dedi gülüp geçtik.Tabi ki bulantı bebeğin canlı olduğuna işaretmiş fakat illa da bulantı olacak diye bir kural yok dedi,hem böylelikle her yemekten yiyebilir sağlıklı beslenirsin dedi.Hak vermedim değil bulantı kusma ömrümden ömür alıyor yalan değil ama bu bulantı olmaması da bende Her an Her dakika Yemek yeme isteği uyandırıyor.... :KK53:

benim 3. gebeliğim , 1 kızım war.. kızım da çok bulantım olmuştu ama bundan öncekinde bulantı we kusmam olmadı, kalp atışları yortu we kürtajla alınmıştı 3 ay önce.. şimdi yine hamileyim yine bulantım yok.. korkuyorum yaa.. tahminime göre daha 4 haftalık falan..

benim 7. haftam ve cok bulantim var, ne sanslisinizki yok bulantiniz. tadini cikartin, gercekten istenicek bi durum degil :KK43:

bu gün tam 8.hafta oldu diğer hamileliklerimde sürekli bir bulantı yaşıyordum ama bu bebeğimde sadece 7 haftada 2 gün boyunca öldüm dirildim ama şimdi hiç bir şey yok, bulantı sağlıklı bebek demektir diyordu dr um şimdi korkuyorum :KK50::KK50:

Merhabalar,
Yeni üye oldum ve özellikle tüp bebekle ve gebelikle ilgili her türlü başlıgı okumaya calısıyorum.
Sizin bu yazdıgınızı okuyunca cevap vermeden gecemedim.
Doktorunuzun dedigine katılmıyorum ve bence bu tehlikeli bir cumle burada bebek umutlarını yazanlar için. Yani "bulantı saglıklı bebek demek"demiş ya doktorunuz ondan bahsediyorum.

Ben hamileligimde ne aşerme,ne bulantı,ne halsizlik ne yorgunluk hi birini yaşamadım.hatta doktoruma diyordum ne zaman midem bulanacak filmlerdeki gibi olacam falan diye. Şu anda 1 yasında bir kızım var ve masallah cok saglıklı. Hamileligimde oldukca saglıklı ve sorunsuzdu.
Söz konusu hamilelik ve bebek/bebek bakımı olunca bence genelleme yapmak cok dogru degil.
Her hamilelik ve her bebek şahsına münhasırdır bence.

Bunları söylemeden gecemedim. Çunku ben hamileligimde olumsu hiç bir sey okumak duymak istemiyordum ya da beni endişelendirecek bir sey. Burada gecmiş zaman olsa da bulantısı olmadıgı için endişelenen bir anne var ve sizin doktorunuz dedigi cumle onu umutsuzluga goturebilirdi yada bu baslıgı okuyacak herhangi birini.
Sevgiler,

Merhabalar,
Yeni üye oldum ve özellikle tüp bebekle ve gebelikle ilgili her türlü başlıgı okumaya calısıyorum.
Sizin bu yazdıgınızı okuyunca cevap vermeden gecemedim.
Doktorunuzun dedigine katılmıyorum ve bence bu tehlikeli bir cumle burada bebek umutlarını yazanlar için. Yani "bulantı saglıklı bebek demek"demiş ya doktorunuz ondan bahsediyorum.

Ben hamileligimde ne aşerme,ne bulantı,ne halsizlik ne yorgunluk hi birini yaşamadım.hatta doktoruma diyordum ne zaman midem bulanacak filmlerdeki gibi olacam falan diye. Şu anda 1 yasında bir kızım var ve masallah cok saglıklı. Hamileligimde oldukca saglıklı ve sorunsuzdu.
Söz konusu hamilelik ve bebek/bebek bakımı olunca bence genelleme yapmak cok dogru degil.
Her hamilelik ve her bebek şahsına münhasırdır bence.

Bunları söylemeden gecemedim. Çunku ben hamileligimde olumsu hiç bir sey okumak duymak istemiyordum ya da beni endişelendirecek bir sey. Burada gecmiş zaman olsa da bulantısı olmadıgı için endişelenen bir anne var ve sizin doktorunuz dedigi cumle onu umutsuzluga goturebilirdi yada bu baslıgı okuyacak herhangi birini.
Sevgiler,

iAllah sizden razı olsun,valla 7 haftayı geçti,nazar değsin istemiyorum ama;hiç midembulanmıyor,dr söylesem güler bana,zaten 20 gün sonra gidicem,ama sürekli yiyorum,sürekli açım,benim kendime bile nazarım değer,söylemk istemiyorum ama hep açım,o kadar aç hissediyorum ki yemek hazırlıcak takatim kalmıyor,her saat başı yiyorum ama çok şükürrr..çok kilo alırım ama napımmm,yeterki kusmim..
korkumdan kimseye diyemiyordum ,nazar değer diye,ama sadece ben değilmişim..
başkalarıda benim gibiynmiş..şükür

benimde hiç bulantım olmadı ve çok tedirgin olmuştum ama başım çok dönüyordu başkada bi belirtim olmadı zate çok şükür sorunsuz geçirdik bugüne kadar :KK70: sadece tiroidim yüksek çıktı ona bakacaklar bugün gene kaç kere kan verdim sıkıldım ya inşaallah bebişime zararı olmaz düşüğe ve zeka geriliğine neden olabiliyormuş çünkü :KK43:

kızlar selam..şu anda ikizlere hamileyin ve 6 haftalık..ayın 14'ünde kalp atışları için dr. gideceğim..lakin merak ettiğim konu şu, mide yanması, kabızlık, göğüslerde acıma gibi belirtilerim olduğu halde mide bulantım yok..?? bu bir gariplik midir sizce? herşey yolunda gidiyor mudur acaba diye endişeleniyorum işte..halbuki ablam iki gebeliğinde hiç bulantı yaşamamıştı ama işte malum bizimki normal yollarla olmayınca endişemiz iki kat artıyor...

Merhaba,

Ben de tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım ve ben de hiç bulantı olmadı. Hatta o kadar saglıklı ve hiç şikayeti olmayan bir hamilelik geçirdim ki sadece göbeğimin şişliği hamile oldugumu gösteriyordu:)
Diyeceğim o ki; meraklanacak,endişelenecek hiç bir sey yok,rahat ol.

olmıyanlar için 5 veya 6 ay oluyoormuş başta olmayıp sonra olan mıde yanması ve asıt rahatsızlıgı yuzunden bende 6 ay oldu sonra geçtiiiiiiiiiiiiiiiiii bunlar tatlı telaşşşşş

kızlar selam..şu anda ikizlere hamileyin ve 6 haftalık..ayın 14'ünde kalp atışları için dr. gideceğim..lakin merak ettiğim konu şu, mide yanması, kabızlık, göğüslerde acıma gibi belirtilerim olduğu halde mide bulantım yok..?? bu bir gariplik midir sizce? herşey yolunda gidiyor mudur acaba diye endişeleniyorum işte..halbuki ablam iki gebeliğinde hiç bulantı yaşamamıştı ama işte malum bizimki normal yollarla olmayınca endişemiz iki kat artıyor...

bende de baş dönmesi ve mide yanması sık oluyor.

:)) Bence bundan sonra da olmaması için yatın kalkın dua edin. benim de ilk haftalar hiç olmadı şimdi ise wc den çıkamıyorum gerçekten günlerim çok kötü geçiyor. O yüzden bulantım yok diye telaş yapmayın ya da üzülmeyin keyfini çıkarın. :21:

bende 6 haftalık hamileyim ve hiç bulantım yok.4 gün önce doktora gittim kese göründü. 3 hafta sonra kontrole çağırdı.korkuyordum bende bulantım yok sıkıntı olur mu diye.ama biraz da olsa rahatladım yorumları okuyunca :emir_bebek:

benim bünyem bulantı ve kusmaya normalde çok yakındır.bu yüzden korkuyorum,zira şu an 5 haftalık ikizlere gebeyim.okuduklarım kadarı ile çoğul gebeliklerde 6 ila 8.haftalar arasında bulantılar başlıyormuş
inşallah olmaz tabi...
benim bünyem bulantı ve kusmaya normalde çok yakındır.bu yüzden korkuyorum,zira şu an 5 haftalık ikizlere gebeyim.okuduklarım kadarı ile çoğul gebeliklerde 6 ila 8.haftalar arasında bulantılar başlıyormuş
inşallah olmaz tabi...

X