hamilelikte mide bulantısı olmaması normal mi?

dimple77

Guru
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
48
1
kızlar selam..şu anda ikizlere hamileyin ve 6 haftalık..ayın 14'ünde kalp atışları için dr. gideceğim..lakin merak ettiğim konu şu, mide yanması, kabızlık, göğüslerde acıma gibi belirtilerim olduğu halde mide bulantım yok..?? bu bir gariplik midir sizce? herşey yolunda gidiyor mudur acaba diye endişeleniyorum işte..halbuki ablam iki gebeliğinde hiç bulantı yaşamamıştı ama işte malum bizimki normal yollarla olmayınca endişemiz iki kat artıyor...

:KK70: Mide bulantısı için henüz çok erken hayatım.ınşallah kalp atışlarını da duyarsın miniciklerinin ve sorunsuz bir gebelik geçirirsin..

[B]cnm daha çok erken bulantı için.
8.haftada iyice çekilmez bi hal alır.ikiz olduğu için.
gerçi benim hiç öyle abartı bulantım,kusmam olmadı.
ilkinde toplasan 3 kes istifra ettim.
bunda da gene 3, 5 kere istifra ettim.sanırım ikiside erkek ondan benim bulantım
çok olmadı :))))[/B]

dimplecim öncelikle hayırlı olsun bebeklerin bulantıların için henüz çok erken.1-2 hafta sonra başlıycaktır.ama boşver olmasın.bende 6,5 haftalık hamileyim benimde ikiz.hiçbir şikayetim yok.inşallah hamlelik boyunca bulantı yaşamayız.merak etme herşey yolundadır canım

merhaba bende 6 haftanın içindeyim ve hiç bulantım yok..Her kadında aynı olmaz bu belirtiler zaten..Bence kafana takma bunu..ıyi bir hamilelik geçirmen dileğiyle..

benimde 7 haftalık hala yok bulantım sadece halsizlik var. Birde iki kese göründü bende birinde bebiş var digerinde göremedi bu cuma belli olacak inş. digeri kendiliginden kaybolur diyolar öylemidirki arkadaşlar merakla bekliyorum bende..

canım normaldir takma benimde hiç bulantım olmadı herkeste olacak diye birşey yok valla iyikide olmadı çok şükür rahat geçirdim o dönemleri darısı başına .sağlıkla yavrularımıza kavuşuruz inşallah

ay canlarım yaa..çok teşekkürederim içimi rahatlattınız..o kadar endişeleniyorum ki yemin ederim hergün ultrasona girmek istiyorum orda olduklarından emin olmak için inanın, o kadar abarttım yani :roflol: umarım hepimiz sağ salim sıkıntısız kavuşuruz yavrularımıza...

benim bünyem bulantı ve kusmaya normalde çok yakındır.bu yüzden korkuyorum,zira şu an 5 haftalık ikizlere gebeyim.okuduklarım kadarı ile çoğul gebeliklerde 6 ila 8.haftalar arasında bulantılar başlıyormuş
inşallah olmaz tabi...

kızlar selam..şu anda ikizlere hamileyin ve 6 haftalık..ayın 14'ünde kalp atışları için dr. gideceğim..lakin merak ettiğim konu şu, mide yanması, kabızlık, göğüslerde acıma gibi belirtilerim olduğu halde mide bulantım yok..?? bu bir gariplik midir sizce? herşey yolunda gidiyor mudur acaba diye endişeleniyorum işte..halbuki ablam iki gebeliğinde hiç bulantı yaşamamıştı ama işte malum bizimki normal yollarla olmayınca endişemiz iki kat artıyor...

canım mrb,Bende 10 haftalık ikizlerime hamileyim ve son dr.kontrolümde doktora ilk sorduğum soru ben hiç hamile gibi değilim ne bi bulantı ne bi halsizlik var acaba bişey olduda benmi farketmedim dedim doktor güldü:) ne kadar şanslısın işte dedi herkesde belirti omcak diye bişey dedi.ikiz gebelikte çok oluyo diye biliyorum bende ama ben de hiç hamile gibi değilim. Neyse sana rahat hamilelikler..

Bende 10.haftamdayım.Tek gebelik.Hiç bulantı kusma olmadı, bende senin gibi korktum ve doktoruma sordum."e ne güzel işte nekadar şanslısın:))" deyip güldü.Herkeste olacak diye birşey yokmuş,E beslenme programıma tamamen uyuyorum ve uyguluyorum.Biz şanslı hamileleriz galiba arkadaşım

ben dogurmak uzereyim. hamileligimin basindan beri en ufak bir mide bulantisi, basdonmesi, aserme, ne de benzer bir sikayetim olmadi. kilo almasam, ultrasonda gormesem hamile oldugumu bilmezdim bile...

ya maşallah bu ne güzellik ya herkes ikiz hamileyim demiş bayılıyorum ikizlere allah hepinize kucağınıza almayı nasip etsin benim bulantım beni çıldırtıcak ama şükrediyorum bebeğimin olmadığı günleri düşününce

merhaba arkadaşlar.......bende ikiz annesi olacağım inşallah.9+1 olduk.....maşallah diyorum ve çoooooooook özeniyorum şu bulantım yok diyen annelere....bende aferdersiniz ne yesem çıkarıyorum....baş dönmeside var,yok yok bende yani,ama hep şükrediyorum anne olmak çok gzel bir duygu,ne yazıkki biz bu duyguyu çok kolay elde edemiyoruz,şu üzerine ceket atsan hamile kalırlar ya onlardan değiliz yani.herkese sağlıklı doğumlar diliyorum.

Canım neler oldu bulantılar basladımı kımısınde bulantı olmuyormuş.Bakalım hayırlısı:CüvCüv::emir_bebek::emir_bebek:

kızlar walla halen tık yok :) ne bulantı ne bişey...boş gebelik falan mı diye düşünmeden edemiyorum...endişeleniyor insan işte..umarım yarın kalp atışlarını duyarım da keselerimin içinde bebeklerimin olduğundan emin olurum..dualarınızı esirgemeyin lütfen.

kızlar walla halen tık yok :) ne bulantı ne bişey...boş gebelik falan mı diye düşünmeden edemiyorum...endişeleniyor insan işte..umarım yarın kalp atışlarını duyarım da keselerimin içinde bebeklerimin olduğundan emin olurum..dualarınızı esirgemeyin lütfen.

rabbim sonuna kadar iyi etsin kucağına almak nasip etsin inş.bende salı günü gidicem dr ama ben daha kese falan görmedim yani beni direk 15 inde çağırdılar herhalde ben hem keseleri görüp hemde kalp atışlarını duyucam rabbim nasip ederse inş. senle aramızda 1 gün var canım benimde bulantım falan yok çok şükür.sadece kan değerim 10. gün 386 12. gün 776 çıktı.rabbim herkeslere nasip etsin inş.bebişlerinin kalp atışlarını duyunca yazda bende çok meraklanıyorum.

frt sana da hayırlı olsun canım..inşallah kucağına almayı nasip etsin rabbim. bugün öğlen randevum var. hayırlısı olsun artık..haber vereceğim size de..

X