Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Bebek kıyafetleri nasıl yıkanır?YARDIM PLEASE

eflatun81

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2009
694
36
Arkadaşlar 33 haftalık hamileyim..Az kaldı doğumuma çok heyecanlıyım haliyle..Bebişime kıyafetlerini aldım.(HASTANE ÇIKIŞII,HIRKA,YELEK V.S).İlk çocuğum olacak bu nedenle tecrübesizim..Kıyafetleri bebişime giydirmeden önce yıkamak istiyorum..Bilmiyorum ne ile ve nasıl yıkayayım?Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...:CüvCüv:

sabun tozu veya bebek deterjanı ile yıkamalısın canım.
birde ilk aylarda yıkadıklarını ütülersen daha sıhhi olacaktır.
şimdiden gözün aydın diyeyim. hayırlısıyla doğsun inşallah.

teşekkür ediyorum..Bir de elde yıkamalıyım di mi?Çamaşır makinesi sorun çıkarabilir..Heryerde satılıyordur sanırım sabun tozu??

hayır cnm illa elde yıkamak gerekmiyor ...dalin sıvı deterjanı yada omobaby al makinaya at mis gibi çıkıyor.... yumoş babyi de ekledin mi misler gibi kokuyor...bende daha geçen hafta yıkadım dolabına yerleştirdim bebişimin...
artık her an sabırsızlıkla bekliyoruz ...

benim oğlum 6aylık oldu doğmadan önce yıkamıştı bende zıbın tulumlarını v.s dalanın sabun tozuyla yıkadım, ama fazla hırpalanmasını istemediğim için seve seve okşaya okşaya elimde yıkamıştım çok zevklli bir şekilde :) tavsiye ederim zaten amaç üzerindeki tekstil tozunun gitmesi makinaya hiç gerek yok hatta sen yıka eşin durulasın güzel bir anı olur size :) biz o şekilde yıkamıştık :)opuyorumnanaktan

narın 30 bebe dalın ve bebe yumasıtıcısı koyuyorum ohh mıs gıbı cıkıo vallaa 3 parca sey için :) calışıo:)

biz de 34. haftamızı bitirmek üzereyizz ben de kızımın cicilerini yıkayacağımm bu haftaa dalinin sıvı deterjanını ve yumuşatıcısını aldım çok heycanlıyıım bi anönce gelsinn yaa benim kızı artıkın :emir_bebek:

arkadaşlar yumuşatıcı evet çok güzel yumuşacık yapıyyor ama zararlı unutmayın cilt kanseri dahi yapabileceğini söylüyor doktorlar birde şayet bebeğiniz alerjik bir bünyeye sahipse alerjilerini arttırır

bende yıkıcam bebşimin cicilerini hacı şakirin bebekler için sabun tozunu önerdiler
hem kokuus çok yoğun değilöiş bebişin kokusunu daha rahat alabilmek için
bende yumuşatıcı falan tavsiye etmiyorum kızlar alerjisi olabilir

Hacı şakirin granül sabun ve Dalan Roxy nin toz sabunu var, Dalin de granül sabun çıkarmış, bunları kullanabilirsin ve kesinlikle bebeğin çamaşırlarını ayrı yıkamalısın, yumuşatıcı bende tavsiye etmiyorum en azından ilk 6 ay için, ama ben sonraları oğlum kustuğu için hassas ciltler için olan yumuşatıcı -beyaz renkte- kullanmıştım

bende de hacı şakir ve dalan sabun tozu var. onlarla yıkıyorum. hacı şakir in kokusu bence daha güzel. yumuşatıcı kullanmıyorum belki alerjisi vardır diye. 30 derece de narin ayarda makine de yıkıyorum. kendi kıyafetlerimizden ayrı yıkıyorum bebişinkileri.

Bende Dalin'in sıvı deterjanı ve yumuşatıcısını kullanıyorum kızım doğduğundan beri. Eğer leke yoksa 15 dk'lık kısa programda 30 derecede yıkıyorum. Ama lekesi varsa leke çözücüye basıp, durulayıp öyle atıyorum makinaya. Birde bizim doktorumuz toz deterjanları kullanmayın bazen çözülmüyor ve siz görmeseniz bile çamaşırlarda kalıyor demişti a.s.

dalan ın sabun tozu roxy le makinede yıkayıp ütüledim bende hafta sonu yumuşatıcı hem zararlı olabilir hemde gerek yok o kadar yumuşak oluyorki yıkayınca anlayacaksın...

bende 31. haftanin icindeyim.kizimin giysilerini bugun babasiyla 0-3 aylik diye ayirdik.camasir yikama posetinin icine koyduk.(önemli ayrinti camasir yikama poseti cunku cok kucuk coraplar vs camasir makinasinin biryerlerine sikisiyor.) camasir yikama posetini bebe magazalarinin hemen hepsinden temin edebilirsiniz. makinanin 60 derecelik bebek programini ayarladik.haci sakirin makina icin granul sabunu ve cok cok az dalin yumusaticisini koyduk ve esimle beraber start dugmesine bastik.siz siz olun tum bu islemleri esinizle yapin.anneninle veya baskasiyla degil.o heyecani birlikte yasayin.makina bittikten sonra yumusaticinin kokusu yogun gibi geldi bir durulama programi daha calistirdim.ve birazdan asacagiz camasirlari.herkesin bebegi hayirlisiyla zamaninda gelsin

konunun üzerinden epey gecmiş ama
burdan yola cıkarak bende narin 30 programında yıkıym o zaman
dalin sıvı deterjan ölçüsünü ne kadar kullanıyorsunuz peki yeni alınmış ilk bebek kıyafetleri için??

X