gebelikte rubella testi pozitif çıkanlar

nurdannurdan

meleğim geldiii
Kayıtlı Üye
10 Mart 2009
1.234
2
38
arkadaşlar 8hafta 4günlük hamilyeim ve dr bazı testler istedi,rubella ıgg 101,rubella img 3.54 pozitif çıktı
ikisi de pozitif olamazmış drum öyle dedi ve farklı yerlerden testi tekrar yapmamı istedi
bütün gün ağladım bebeğimi de üzdüm
çok tehlikeliymiş kızamıkçık,bebeğin alınması gherekirmiş off yardım lütfen bunu yaşayan oldu mu?
ALLAHIM YARDIM ET BEBEĞİMİ ÇOK BEKLEDİM BENDEN ALMA YA RABBİM

ben kızamıkçık aşısı yaptırmıştım hemen ardından hamile kaldım. çok tehlikeli dedi doktorlar ama çok şükür aşıdan kaynaklanan bir sorun çıkmadı ama başka sorunlar çıktı. umarım birşey yoktur bebeğininde. ben bu doktorlara ve testlerede güvenmiyorum artık. aynı testi aynı gün iki farklı yerde yaptırdım acayip farklı çıktı sonuçlar. sende başka bir doktora daha git istersen. ama öncelikle içini ferah tut. dua et. inşallah sağlıkla alırız bebeklerimizi kucağımıza. allah dualarımızı geri çevirmez. üzülme bebğinide üzme. sevgiler.

arkadaşlar bende 17. haftama girdim dünyaptırdım bu testi daha doktora göstermedim ama normal olması için oranların ne olması gerektiğinde bir fikrim yok yardımcı olurmusunuz

Ben 6. haftalıkken kan tahlilleri yaptırdığımda anti rubella İgm pozitif çıktı yani değerim 26.80di. doktor bunun kızamıkçık (virüs enfeksiyonu) olduğunu yakın zamanda geçirmiş yada geçiriyor olabilirsin veya çok eskiden geçirmiş olup pozitif çıkmış olabilir dedi. Eğer yakın zmn da yada şuan da geçiriyorsan bebekte sakatlık bırakma riski var, çok eskiden geçirmişsen hiç bir riski yok dedi.Benim kalbime direk çok eskiden geçirmiş oldığum geldi, çünkü anti rubella igm nin pozitif olabilmesi için 25 ve üstü olması gerekir benimde 26,80 di biraz yüksek çıkmıştı, eğer bu oran 40 50 60 değerinde çıkmış olsaydı yakın zmnda yada şuanda geçiriyor olma ihtimalini yüksek tutardı düşüncesiyle hiç moralimi bozmadım kendimi hep iyi hissettim. tekarradan kan tahlili verdim rubella avidite diye o da hastalığın eskimi yenimi olup olmadığını anlamak içindi, testler 4 gün sonra geldi ve çok şükür tahmin ettiğim gibi yeni gelen değerlerim çok yüksek çıkmış yani eskiden geçirmiş olduğumu gösteren değer yüksek çıkmış, birde hep dua ettim ve çevremdekilerde dualar ettiler. çok şükür hiç bir problem çıkmadı :nazar: :KK9:

arkadaşlar 8hafta 4günlük hamilyeim ve dr bazı testler istedi,rubella ıgg 101,rubella img 3.54 pozitif çıktı
ikisi de pozitif olamazmış drum öyle dedi ve farklı yerlerden testi tekrar yapmamı istedi
bütün gün ağladım bebeğimi de üzdüm
çok tehlikeliymiş kızamıkçık,bebeğin alınması gherekirmiş off yardım lütfen bunu yaşayan oldu mu?
ALLAHIM YARDIM ET BEBEĞİMİ ÇOK BEKLEDİM BENDEN ALMA YA RABBİM

selam bende de aynı şekilde ikiside pozitif çıktı sonra adivite testi yaptırdık onda da değer yüksek çıkarsa en az 3 ay önceden geçirilmiş olacağı söylendi adivite testi de orta değerde çıktı (adivitenin düşük çıkması tehlikeliymiş) eşim ve ben bebeği aldırmayı düşünmedik ayrıntılı ultrasona falan girdim fiziksel olarak normal gözüküyor ama kesin bir şey söylemek mümkün değil dediler neler yaşadığını çok iyi anlıyorum çok zor bir karar ben bebeğimi bırakamadım kontrollerde falan doktor durumunun iyi olduğunu belirtiyor

konu eski ama yazmak istedim lutfen cevap verin.sonuclariniz neydi neticesi ne oldu.degerlerinizi yazmissiniz ama referans deger neydi.benim 0.9 ile 1.1 olmasi gereken deger 1.19 cikti.avidite icin kan verdim ama sonuc bir hafta sonra. lutfen yardim.

Aynen bende yazmak istedin. Benim igm 1.6 çıktı. Avidite testi yaptım ama sonuç henüz çıkmadı. Sizin bebişler sonuçlar nasıl?

Aynen bende yazmak istedin. Benim igm 1.6 çıktı. Avidite testi yaptım ama sonuç henüz çıkmadı. Sizin bebişler sonuçlar nasıl?
merhaba, öncelikle geçmiş olsun. bendede risk oldugunu söylüyor doktorum. ıgm negatif ama ıgg değerim ara değer çıkıyor. 3 kere tekrarladım testi farklı merkezlerde:KK43: 16+3 haftalık hamileyim, avidite testini 2 hafta sonra yaptırıcam. umarım hakkında hayırlısı olur, zor bir durum seni çok iyi anlıyorum. rabbim büyüktür, inş. sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi.

merhaba, öncelikle geçmiş olsun. bendede risk oldugunu söylüyor doktorum. ıgm negatif ama ıgg değerim ara değer çıkıyor. 3 kere tekrarladım testi farklı merkezlerde:KK43: 16+3 haftalık hamileyim, avidite testini 2 hafta sonra yaptırıcam. umarım hakkında hayırlısı olur, zor bir durum seni çok iyi anlıyorum. rabbim büyüktür, inş. sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi.

Amin inşallah.
benim avidite sonucum geldi. değer 74 çıktı. 4 aydan eski diye yazmışlar. Ben 9 haftalık ama bilgisayar 6 gösterdi bugün. Kızamıkçıktan başka sorunlar var. Boş gebelik diyor Dr. 3 tane Dr gittim 2 Doç 1 Prof. Biri var bebiş diyor ikisi yok. Korkuyla bekliyorum artık.

Bende yaptırdığım negatif çıkmıştı..bi kaç. Ay sonra tekrarlarız,çocuklardan parklardan uzak dur dedi..benim merak ettiğim geçirmişsiniz haberiniz mi yok..belirtisiiz mi geçiriliyor bu hastalık..çocuklarla fazla haber Beşiri demekki ki anlayamadım kızamıkçık olup olmadıklarını

Bende yaptırdığım negatif çıkmıştı..bi kaç. Ay sonra tekrarlarız,çocuklardan parklardan uzak dur dedi..benim merak ettiğim geçirmişsiniz haberiniz mi yok..belirtisiiz mi geçiriliyor bu hastalık..çocuklarla fazla haber Beşiri demekki ki anlayamadım kızamıkçık olup olmadıklarını

Normalinde kızamıkçık geçirirken döküntü olurmuş deride. Öyle birşey olmadı. Anlayamadım yani. Sadece hatırladığım yaz sonu gibi 3-4 gün ateşlendim. Grip gibi. O muydu değilmi bilmiyorum. Dr Yetişkinlerde belli olmayabilir dedi. Pazartesi tekrarlanacak testlerim. Artık hayırlısı.

O zaman çevre tarafından büyük riski altındayız..inşallah kazasız belasız hayırlısıyla geçiririz şu hamilelik dönemlerimizi..umarım sıkıntı çıkmaz..Allah yardımcın olsun

O zaman çevre tarafından büyük riski altındayız..inşallah kazasız belasız hayırlısıyla geçiririz şu hamilelik dönemlerimizi..umarım sıkıntı çıkmaz..Allah yardımcın olsun

Amin. İnşallah iyi geçer. Ama malesef benim hamileliğim yarın sonlanıyor. Bebek malesef oluşmadı. Inşallah bidahakine.

Konu eski ama yazmak istedim belki benim gibi olanlar vardır yardım istiyorum lütfen bundan 15 gün önce kan testi yaptırdım ve Rubella igm 1.49 pozitif çıktı Dünyam Başıma yıkıldı eczanede çalışıyorum tahlillerden biraz Anlıyorum ve kötü birşey olduğunu hissettim Cerrahpaşa Hast . Prof gittim ve yorum yapamam dedi tahlilleri tekrar istedi Artı bide avidite testi istedi ama çok korkuyorum ilk bebeğim ve çok bekledik yarın sonuçlarım çıkıcak Allahtan herşey hayırlısı benim gibi olup da iyi çıkan varmı lütfen yardım

Merhaba benimde gebeligimde rubella pozitif sizin sonuc ne oldu acaba

Konu eski ama yazmak istedim belki benim gibi olanlar vardır yardım istiyorum lütfen bundan 15 gün önce kan testi yaptırdım ve Rubella igm 1.49 pozitif çıktı Dünyam Başıma yıkıldı eczanede çalışıyorum tahlillerden biraz Anlıyorum ve kötü birşey olduğunu hissettim Cerrahpaşa Hast . Prof gittim ve yorum yapamam dedi tahlilleri tekrar istedi Artı bide avidite testi istedi ama çok korkuyorum ilk bebeğim ve çok bekledik yarın sonuçlarım çıkıcak Allahtan herşey hayırlısı benim gibi olup da iyi çıkan varmı lütfen yardım
Merhaba bendede rubella poxitif cikiyor sizin durumunuz ne oldu acaba

X