Sinzite rek otu ya...

mavli

Guru
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2009
1.863
202
Geçenlerde televizyonda bir lokman hekimde duydum daha sonra nette araştırdım zararlı birşey olmadığına karar verip denemeye karar verdim.Malum 7 senedir her kış hatta yaz aylarında bile tekrarlayan ve beni artık usandıran bir sorunum.Her gripi antibiyotiksiz sonlandıramam burun spreylerine tuzlu su damlalarına bağımlı biri olmam moralimi çok bozuyodu.mafoldumbenBugün tam bir hafta oldu çörek otu yağını burun spreyi kutusuna koydum,sabah akşam her burun deliğine 2-3 defa sıkıyorum ilk günler boğazımı çok yaktı heralde devam edemiycem dedim ama azmettim eğer çare olucaksa buna katlanılır şimdi okadar yakmıyo burnuma sıktıktan sonra birkaç dakika uzanıyorum sonrada 10 dakika lavobanın başından ayrılamıyorum genzimden sarı sarı iltihap geliyor(afedersiniz ama bu hastalığın sorunuda bu zaten)umutluyum inşallah 1 ayın sonunda tamamen iltihaplar kuruycak :hooray:çörek otu yağı mikropları ve iltihapı kurutuyomuş.Bu sorunu yaşayan birçok arkadaşımın olduğuna eminim sonucu sizinle paylaşıcağım :teytey:

canım ben de başlık açmıştım sinüzit konusunda kulak burun boğaz bölümüne az önce :KK43: şimdi netten araştırırken gördüm yazdıklarını.. canım benim hayatımda ilk defa sarı bir iltihap aktı birkaç gündür düenli adaçayı içtiğimden dolayı olduğunu düşünüyorum.. hayatımda ilk defa oldu ve endişeliyim bir de köü bir koku var burnumda çok feci bir şey sanırım ben bu akşam denemeye başlayacağım çörek otu yağı evde varsa.. kuruması lazım bu iltihabın.. nefesimin de koktuğunu hissediyorum sanki.. ama burnuma nasıl damlatıcam boğulma hissi yaşar mıyım diye korkuyorum.. sen nasıl yaptın anlatır mısın bir bebeğim nolursun...senağlama bu akşam hemen bulursam evde başlayacağım yapmaya :KK43:(( nefes alarak mı çekiyorsun yağı burnuna yoksa biraz başını yukarı kaldırıp genzine mi püskürtüyorsun nasıl oluyor??

Son düzenleme:
Astronomer arkadaşım çörek otu yağını kullanmanı şiddetle tavsiye ederim ben 15 gün kullandım şimdide hafif bir burun tıkanıklığında kullanıyorum hiç zor bişey değil ilk yaptığımda boğazımı çok yakmıştı ama onunda çaresini buldum yağı burnuma sıktıktan sonra alnımı birkaç dakika yere dayıyorum (sıkarken kafamı arkaya yatırıyorum )böyle yapınca direk boğazıma gitmediği için yakmıyo çok faydasını gördüm.Ayrıca burnumu hiç yakmıyo kokusunu almasam sıktığımı bile farketmiycem nerdeyse inşallah sendede faydalı olacağına inanıyorum Rabbim şifa versin canım!....

canım peki bu otrivine diye bir sprey var ya onun şişesini filan mı kullanıyorsun, bir de birşey daha soracağım, bende çok fena burnumda bir koku var, sende de var mıydı, azaltıyor mu kokuyu çörekotu iltihabı akıttıkça?

aynen canım o sprey kutusu işte.... kokuya gelince bende öyle bi koku hiç olmadı. ama büyük ihtimal iltihaptandır açık yaralarda iltihaplanınca koku olduğunu duymuştum çörek otu yağı iltihabı kurutuyomuş yani iltihabı kurutunca kokuda gider canım ama istersen bir doktora sor...

tamam canım çok teşekkür ederim.. son bir soru daha soracağım; çörekotu tüm iltihabın boşaltılıp kronikleşmiş sinüzitin tedavisi için kalıcı bir yöntem mi? yani kalıcı bir çözüm mü 40 gün kullanıldığında (öyle duydum)

benımde cok kotu bu aralar bundumdan genzımden akıypr sapsarı genızden gelen normalde seffaf beyaz azdıgında sunızıtım sapsarı iğrenc kusurabakmayın ama sıkıntımızı paylasamk ıcın net yazmalıyım

ibrahim saraçoğluda mayıs papatyasını şiddetle tavsiye etmişti
mayıs papatyasını kaynayan suya ekleyip buharını çekerekti sanırım
sitesinde ayrıntılı anlatıyordur

tamam canım çok teşekkür ederim.. son bir soru daha soracağım; çörekotu tüm iltihabın boşaltılıp kronikleşmiş sinüzitin tedavisi için kalıcı bir yöntem mi? yani kalıcı bir çözüm mü 40 gün kullanıldığında (öyle duydum)
benim dinlediğim lokman hekim 20 gün sabah akşam diyodu ama kronikleşmiş olan sinüzite 40 gün olabilir tabi....
cennetkokulum evet bu hastalığın sıkıntısı bu zaten genizden gelen akıntı benim çok fazla olmamasına rağmen yaz kış sürekli olması insanı sıkıyo ama çörek otu yağını 20 gün kullan bakalım faydası olacağına eminim canım...:lepi:

X