Alkol bamll:(

rumuzsuzum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2009
125
0
daha öncede benzer bir konu açmıştım.okuyanlar bilir.eşim alkol bağımlısı.vazgeçmesini istedim.ama sonuç dahada olumsuz oldu.dahada fazla içiyor.onu seviyorum onun sevgisinide biliyorum.sabredecek dermanımda kalmadı.arkadaşlar bir akıl verin.nasıl vazgeçiririm?

Alkolizmin tek tedavisi, kişinin kendini alkolik olarak kabul etmesi ve tedaviye başlamasıdır kiiiii bildiğim kadarıyla tedavi sonunda bile yıllar sonrada olsa bir yudumla eskiye dönebiliyorlar.
Öncelikle insanın bu zıkkımı içmemeye karar vermesi lazım yani olay beyinde bitiyor.
Hiç üzülme güzelim, çünkü bu kocadan bir tanede bende var tam 9 yıldır çekiyorum. Yani çekiyordum, çocuklarım var diye boşanmadım bir kaç senem var, ama artık kendimi üzmüyorum. İnan üzüldükçe kendine yaparsın, malesef eşine hiç bir şey olmaz. Eşin içer içer sızar, sen bir kenarda ağlar ağlar dertlenir sonrada hastalık sahibi olursun veeee bundan eşinin haberi bile olmaz.
Boş ver gitsin sen kendi hayatını yaşa, eğer çocuk yoksa hemen boşan derim çünkü malesef bir alkolikle yaşamak ömrü törpülemekten başka bir şey değildir.
Şu hayattan öğrendiğim tek şey (ne kadar seversen sev) bir alkolik için kendini üzmeye değmez.

alkol her kötülüğün anası

içen gün gelir hastanelkde eder

sevgi herşeye yeter mi... hiç sanmam

sevginizi kullanarak bundan kurtulmasını sağlayacaksınız, kendisi için değil sizi sevdiği için bundan kurtulmalı

gerekirse tehdit edin boşanırım diyeceğim arkasından bana gelcek cevaplar "bekara karı boşamak kolay" :kahve:

ya kendi kendine bırakmaya karar verecek ya da bigün birine veya kendine bişey olacak, kafasına dank edecek ve bırakacak.. hepsi bir farkındalık meselesi.. durumun farkında olmadığı sürece yapacak pek bişey yok ne yazık ki..

Benim amcam da yıllardır içiyor hatta bana göre alkolik..Alkollü işe gittiğini bilirim.Derdi falanda olsa,ondan bu hale geldi diyeceğim ama aksine sorumsuz vurdum duymaz bir insan.Borç yapar kaçar vs.vs.

Kaç kere eşiyle boşanma eşiğinden döndü kadınında pek umrunda değil onun içinde önemli olan para..Amcamın tek avantajıı babamın yanında çalışıyor olması yoksa kimse güvenmez...

Allah yardım etsin size peki nasıl bu ala geldi tedavi olmaya nasıl bakıyor?

Son düzenleme:
mrb bnim eşimde içkiden bi türlü vazgeçemeyenlerden evliliğimin 3 gününde içkiyle dayak başladı daha sonrada devam etti ben şoka uğramıştım hayatımda hiç kimseden böyle dayak yememiştim üstelik hiçbir suçum dahi yoktu annemlere anlatamıyordum üzülsünler istemiyordum baya bir idare ettim ama sonra kendisi kalkıp içip içip benim aileme saldırdı kavgalar etti bu sefer herşey ortaya çıktı babamlar beni yanına aldı eşimde söz verdi yemnlr etti içmeyeceğine dair gittim eşimle sonra yine başladı içki beni evdn attı zaten gitmk istemiştim dayanamıyordum babamlar boşan diye ısrar ettiler ben onları dinlemedim keşke dinleseymişim tekrar yemin etti tekrar gittim evime sonra gerçekten hiç içmedi hemde bikaç ay sevindim bıraktığına inanmıyordum ama içmemesi svindiriyordu beni derken bu sefer ilgisizliklri başladı yeni evli olmamıza rağmen sürekli annesinin yanına gitti ben çoğu kez saatlerce evde yalnız otrdum önemli olan içki içmemsydi ama içmeye tekrar devam etti en son dün gece içti kısacası arkadaşım tedavi olmadan zor ama gel görki tedaviyi kabul etmiyor hiçbiri ya sana ya ona yada aileden birisine kendi ailesinden tabi allah korusun ama bişey olursa belki bindebir ihtimal o zaman vazgeçer içmekten tedaviden başka yol yok allah yardımcın olsun içkiden nefret ettiğim kadar hiç bişeyden nefret etmiyorum çıkaranında içeninde tövbe tövbe allahım hepimizi korusun erkekler bizleri çok eziyor

La mi cimi yok boşanacak listenin en başında gelen erkekler 1.alkolikler 2.dayakçılar 3.genetiği bozuk kibar tabiriyle çapkınlar memleketine geri dön adam seni ruhen iyice bitirmeden anamız böyle erkekler için bizi doğurmadı!

Maalesef bu senin başaçıkabileceğin bir sorun değil.
Kendi kendine de düzelmez.Mutlaka yardım alması gerekiyor.

Evet canım,böyle demesi normal,hiç üzerine alınma.
Bağımlılarla ilgili bir program izlemiştim.Mutlaka eşlerini suçlarlarmış.
Bu şekilde suçluluk duygusu yaratıp kendilerine bağlıyorlarmış.

Esimin kuzeninin kocasi alkolikti. Kadincagiz kac kere silte satinaldim sayisini bilmiyorum diye anlatirdi. Adam icip icip gece tuvalet diye yataga yaparmis. Kac kere evin halilarini atmis artik cikarip durmasindan. Bu hayat cekilir mi? Adama her sey icki icmek icin sebepti. 4 yil once oldu gitti. Kadincagiz travma icinde hala.
Sizler de biliyorsunuz kocaniz yine icecek yine icecek. Hicbirsey duzelmeyecek, kendinize durust olun. Sizlerin bosanip tekrar mutlu bir yuva kurma ihtimaliniz bu adamlarin ickiyi birakma ihtimallerinden daha yuksek. Bosuna cabalamayin, omrunuze yazik.

daha öncede benzer bir konu açmıştım.okuyanlar bilir.eşim alkol bağımlısı.vazgeçmesini istedim.ama sonuç dahada olumsuz oldu.dahada fazla içiyor.onu seviyorum onun sevgisinide biliyorum.sabredecek dermanımda kalmadı.arkadaşlar bir akıl verin.nasıl vazgeçiririm?

canim cok uzuldum ne dicemi bilemiyourm ama cok yakin bi tandigimin eside cok ama cok icerdi sonrada hep doverdi karisni kadin artik bikmisdi baktiki bu adam ickiyi birakmicak kadin birak dedikce kavbga dovus dayak baktiki boylede olmicak bi ilac bulmus alkolden sogutuyomus adam bilmeden karisi yemeklerine meyvee suyunu vs katii oyle oyle derken adam ickiden sogudu kac senedir agzina surmez hatta gorunce midesi bile bulaniyomus.bi arasitsan bu ilaci belki sende bulursun ve ise yarar.tabi iyi arsatirmak lazim bi yan etikisi varmi bilmiyorum'

Allah yardimcin olsun.

internette adsız alkolikler diye bir site var oradaki dökümanları indirip okuyabilirsin.sana da eşine de yardımı dokunabilir.eşime okuması konusunda hiçbir telkinde bulunmadım ..kendi merak edip açtı okudu ve bırakmaya karar verdi.çok şükür kurtulduk.allah sabırlar versin çok zordur alkolik eşle yaşamak

ya boşan ya da psikiyatriste gidip arkadaşın dediği ilaçtan yazmasını iste.
kendi iradesiyle hop diye bırakabilen hiç duymadım
alkol şiddet ve aldatma benim de kitabımda 3 olmazdır allah kimseye vermesin

çok sacma gelcek ama snde icve beraber bırakin.ona eslik et.sonrada o senden bıksın.ona ters davranma hosuna gdiyormus gibi davran tabi suan alkolikligin ne oldugunu bilmyiorum ama berbaer davranma gerekirmis gibime geliyor.ikinizde alkolik olmazsaniz yani sne kendini tutabilrsen olayi yonlendirebilrsin.

çok sacma gelcek ama snde icve beraber bırakin.ona eslik et.sonrada o senden bıksın.ona ters davranma hosuna gdiyormus gibi davran tabi suan alkolikligin ne oldugunu bilmyiorum ama berbaer davranma gerekirmis gibime geliyor.ikinizde alkolik olmazsaniz yani sne kendini tutabilrsen olayi yonlendirebilrsin.

2009 konusunu hortlatmışsınız :KK14:

canım benım ya herkezın derdı farklı farklı. benım de bı donem boyle sorunlarım olmustu. eşim her tatıl gununde arkadaslarıyla ıcmeye gıdıyordu gıtme desemde gıdıyordu. bıgun eve per perişan geldi o gece ıctıgı arkadaslarını tek tek arayıp yuvam yakılıyor sızın sayenızde dedim. nıye sureklı ıcıyorsunuz dedım. allah var hıc dayak yemedım bu zamana kadar ıckılıyken bıle. benımkı ıcınce sadeca bagırıp cagırıyordu. ertesı gun arkadasları sen ıcılecek adam degılsın ıcmeye senı cagırmayacagız dedıler. ogun bugundur ıcmıyo. yani demek ıstedıgım arkadas cevresıde onemlı bı faktor. bence sen eger arkadaslarıyla ıcıyorsa onlardan uzaklastırmaya bak. canım benım ıcenle ugrasmak cok zordur. allah yardımcın olsun. asla bosan falan demem cunku yuva kolay kurulmuyor. herkezın kendıne gore hesabı kıtabı vardır. sen kendıne dıkkat et. uzulme sabreden dervış hesabı. ayyy cok uzuldum gercekten hemen salıverme kendını. herkezın evlılıgınde sorunlar var. sende bu sekılde sınanıyorsun demek ki. boyle dusun. allah sana yardım edecektır. bıgun herkez yola gırer dıye umuyorum. kendıne ıyı bak. eger esını sevıyorsan hergun dua et allah dualarını bıgun kabul edıp onu yola getırecektır. evlılık en kutsal seydır. bunu kocana hergun kıbarca soyle. beynıne yer etsın. usanmadan hergun ıçkı ıçın dua et. allahtan umut kesılmez

Tedavi olmaya yanaşmadığı sürece hep kötüye gidecektir.
Ailesi falan da yardım etmeye çalışmıyor mu? Hani el birliğiyle tedavi olması için ikna etme durumunuz yok mu?

Tedavi olmaya yanaşmadığı sürece hep kötüye gidecektir.
Ailesi falan da yardım etmeye çalışmıyor mu? Hani el birliğiyle tedavi olması için ikna etme durumunuz yok mu?

Konu 2009'dan ve arkadaş hamile. Aynı adamın çocuğuysa, inşallah düzelmiştir.:44:

X