yerindeki manyaklar nasl idare ederiz?

DERin83

RUZGARİN ANNESİ:-)
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
2.761
4
arkadaşlar iş yerinde bir arkadaşım var benden yaşça büyüktür 33 yaşındadır ve benden daha uzun süreli evlidir. yani tabirim kötü olacak ama kadın sürekli (afedersiniz) bir sidik yarışı içinde. acayip kompleksli ne alırsan almak ister niye bana söylemedin bende alırdım diye laf işitirsin, eşyana zarar verir, ben aöf okuyordum okulum bitti çok şükür oda benim hırsımdan gitti yazıldı tama okuması güzel birşey ama sürekli kıyas içinde alese gireceğim ne işin var yapamazsın der. kıyafetime dış görünüşüme sürekli bir kusur bulmaya çalışır. bağırarak konuşur hemen tartışmaya dönüştürür. kendimi mahalle karılarıyla kavga içine girmiş gibi bulurum. çocuğu olmuyor olanlara ya da hamilelere laf söyler bana inat doğuruyorlar diye. yüzüm biraz solgun olsan hemen ne oldu kocanla kavgamı ettin ağladınmı diye bir soru sorar sabahın köründe.vallahi muhattap olmamaya çalışıyorum ama sürekli dip dibe çalıştığımız için buda mümkün olmuyor. ne yapacağımı şaşırdım :sm_confused:

Komedi gibi yaa.. amaan bosverin demekki size özeniyor sizin gibi olmak istiyor. özenilen olmak güzeldir :) en kötü derdiniz bu olur ins.

Var böyle kadınlar her yerde ya. Benim okulda bir kız arkım vardı aynı böyle sorduğu hiçbir şey iyi niyetli değildi , hep kötü bişey olduğunu söyleyeyim diye gözümün içine bakıyordu. Başkalarının acılarından beslenen kadın profili bunlar.Sürekli beni süzüyordu, kıyafetime bakıyordu, kilo vermeye başlayınca kıskançlıktan delirmişti hatta, acaip laflar ediyordu vs. Nişanlandım okula geldim, yüzüğüne bakabilir miyim dedi, aa tek taşın küçükmüş dedi sadece. Tebrik bile etmedi. Sonunda ben yüzüne bakmamaya başladım hatta tersliyordum bunu. Neyse sonunda konuştum anlattım beni rahatsız ediyorsun diye, aa olur mu öyle şeyler sen beni yanlış anlamışsın vs. dedi ama bir daha da aramız eskisi gibi olmadı.Ben de kurtuldum.Sen de tavırlarınla onun seni rahatsız ettiğini belli et bence, olmadı konuş ama iş yeri olduğu için benim gibi köprüleri de atamazsın, benim durumum okuldaydı sonuçta okul bitti bir daha görmedim.

yok canlarım ya kadının sorunu sadece benle değilki iyi olan güzel olan herkesle...
muhattap olmasan ne olur papağan gibi tekrarlamaya başlıyor la havle çekiyorsun yok yok yani koskoca kadın inanamıyorum yani insanların bebelerine nazrı değecek böyle konuşma diyorum herkesin çocuğu oluyor sinir oluyorum diyor rahatsız edici :mymeka:

valla cnm takma onu onemseme.
sordugu herseye cvp verme.omur torpusumu nedır
once allahtan ıstemek lazım.kıskanclık kotu bıseydır kalbe zarar verır

Kadının en büyük dü$manı kadındır dememi$Ler yani yanLı$ anLa$ıLmasın arkada$Larım..Var böyLe i$te kendini biLmez HatunLar takma dieceim ama gerçektende senin yerine koydum ya$adıkLarını dü$ündüm bi; kmedi gibi hakkatten ama sinir bozucu sıkma canını canım görmezden geLmeye çaLı$.

bu kadının şirketteki pozisyonu nedir peki? aynı konumda mısınız yoksa hanginiz daha üst? eğer üstünse idare etmekten başka yol yoktur maalesef. aksi takdirde daha çok sıkar seni, canına okumaya başlar. ama aynı seviyedeyseniz açıkça söyle. ben bu tarz muhabbetlerden hoşlanmıyorum. iş hariç başka hiçbir konu da görüşmek istemiyorum diyebilirsin. Ya da daha yumuşak bir şekilde.

Farklı olmakla beraber iş yerimde bir müdür bana takmıştı. erkek üstelik. sürekli" satış yaptın mı, azıcık yardımın olsun bize, boşuna mı para veriyorlar sana" falan diyordu. sonra pazarlama bölümündeki ayak işlerini bana paslamaya kalktı ve ben çok sert çıktım. o da söylememesi gereken bir laf söyledi. sonucunda ihtarı aldı. şu an bana gıkı çıkmıyor. kendine yeni kurbanlar buldu. ben rahatım.

ama senin sorunun bir bayanla olduğu için bu kadar basit atlatamayabilirsin maalesef. işin içine entrikalar girebilir. CADIARZU

Ben edemedim vallahi..:bbo:
Ne kadar yüz veriyorsanız o kadar istiyor bu tarz arı olmayan kadınlar.
Ya o ya ben mantığında olarak ayrıldım 3 senelik şirketimden.Şimdi çok rahatım..:lepi:
Kimseye sensin,sen iyisin demekten,pohpohlamaktan hoşlanmıyorum..Alsın tüm firma onun olsun isterse bana ne??:umursamaz:

döviimmiii Çok üzgünüm çoook Çok üzgünüm çoook
en sevmediğimm tiplerden birii
ama sanırım yapılcak en ii şey hiiç önemsememek bırak konuşsun kendi kendine cvp verdikçe diyecek başka bişeyler bulur boşver gitsiin

Ne yazık ki iş arkadaşlarımızı kendimiz seçmiyoruz mafoldumben bütün günümüz onlarla geçiyor ister istemez :hulya: ailemizden çok onları görüyoruz huyunun huyumuza uymasını bekleyemeyiz ama özel hayatımızı fazla paylaşmadan fazla iç içe olmadan işin dışında çok fazla muhabbete girmeden bir parça olacakların önüne geçebiliriz diye düşünürüm ama bu tavrı en başta koymak lazım fazla iç içe olunca sonuç böyle oluyor işte :eek:klava:

adı üstünde manyaqq -tatlicadiarzu-

boşwer canımm.muhattap olma.duymamazlıktan gell.aynı ortamdayken zor olur ama sölediklerini yaptıklarını önemsemiomuş gibi dawrann.kendi konuşsun kendi dinlesinn

ünvan olarak benden üst ama ondan emir olmuyorum çok şükür. buda ona kıl oluyor zaten. onu önemsemediğim için böyle davranıyor zaten. sadece ben değil kimse dediklerini ciddiye almıyor, çünkü kavga ortamı yaratıyor hemen. maalesef yan yana çalıştığım için çekmek zorunda kalıyorum.

Ben edemedim vallahi..:bbo:
Ne kadar yüz veriyorsanız o kadar istiyor bu tarz arı olmayan kadınlar.
Ya o ya ben mantığında olarak ayrıldım 3 senelik şirketimden.Şimdi çok rahatım..:lepi:
Kimseye sensin,sen iyisin demekten,pohpohlamaktan hoşlanmıyorum..Alsın tüm firma onun olsun isterse bana ne??:umursamaz:

ne kötü kendini bilmez bir densiz yüzünden işini bırakmışsın. insan ister istemez etkileniyor 8-9 saat aynı ortamda olduğun biri çünkü

ünvan olarak benden üst ama ondan emir olmuyorum çok şükür. buda ona kıl oluyor zaten. onu önemsemediğim için böyle davranıyor zaten. sadece ben değil kimse dediklerini ciddiye almıyor, çünkü kavga ortamı yaratıyor hemen. maalesef yan yana çalıştığım için çekmek zorunda kalıyorum.

senden üstse işin biraz zor. peki patronların bu kadının ne cins birşey olduğunu biliyorlar mı? eğer öyleyse aranızda tartışma çıksa da herkes kimin haklı olduğunu tahmin eder. Bence mesafeni koru. ne bileyim mesela başladı abuk sabuk konuşmaya "pardon x hanım, şu işi bitirmem lazım, şu evrağı götürmem lazım..." gibi bahanelerle muhattap olmamaya çalışabilirsin belki. ya da özel birşey sordu mesela, kocanla mı tartıştın falan diyormuş ya, sen de şaka yollu "özel hayatım benim canım bırak da bana kalsın, ben sana soruyomuyum" a getirebilirsin lafı. şaka yollu diyince gülerek, kavga çıkartacak ortam bulamayabilir. öneri yani, ona işler mi bilemem ama CADIARZU

ohoo herkes farkında 2 kere uyarı aldı ama tınlamıyor. müdürlerde dahil herkesle heran tartışabiliyor. niye tutuyorlar onu burada onuda anlamış değilim :umursamaz:

benim çalıştığım yerde de müdüre bile kafa tutabilen, herşeyi kendi istediği gibi yapan kimseyi takmayan tipler var. patronlar da sevmiyor ama kovmuyorlar da. ben de anlamış değilim. belki bir açıklarını biliyordur, tırsıyorlardır. olur olur...

malesef oluyor böyle arızaklı tipler iş yerlerinde...nedense çoğu da bayan oluyor...
en iyisi umursamamak böyle tipleri onların istedikleri huzuru bozmak zaten ilgilenmemek
ve aradaki mesafeyi korumak en iyisi....nedense böyle tipler oldukça bana daha çok hırs geliyor onlara inat daha bir iyi çalışıyorumkaydirigubbakcemile3

okuldan mezun olduktan sonra ilk işime girdim. okulda başarılı olduğum için hocaların referansıyla girmiştim. okulu uzatmalarla zar zor bitiren bir arkadaş! da vardı. teorik olarak biliyorum ama pratiğim yok tu ki. işim de labaratuvar olunca püf noktaları vardır, işin dikkat edilecek yerleri falan asla söylemezdi, kendi çabalarımla kitaplardan bakabaka, hocalara sora sora öğrendim ve tabi ondan daha çok sevildim. ama o kadar sinirimi bozmuştu ki, herşeyi ben yapıyorum, o oturup işçilerle uzun uzun sohbet ediyor; patronlardan biri gelince hemen o işi yapıyormuş gibi gözükür. o kızı sırf boğmamak için, işten ayrıldım.

evet işi örenmesin önüme geçmesin diye yalan yanlış işi anlatan insanlar var onları hepten boğazlıyasım geliyor

X